Blog
Zaginieni Przed Laty

Sprawca zabójstwa i zgwałcenia wykryty po 32 latach dzięki archiwum X

Sprawca zabójstwa i zgwałcenia wykryty po 32 latach dzięki archiwum X

Sprawca zabójstwa i zgwałcenia 67-letniej kobiety zatrzymany po wielu latach. Sprawę po 32-latach rozwiązali policjanci z lubelskiego Archiwum X. Do tej brutalnej zbrodni doszło w nocy z 16 na 17 stycznia 1989 roku.

Tragiczny dzień

Do brutalnej zbrodni doszło w nocy z 16 na 17 stycznia 1989 roku w małej miejscowości w gminie Adamów, w powiecie zamojskim. Zabójca włamał się do domu, w którym mieszkała samotnie 67-letnia kobieta. Do włamania użył siekiery. Po tym, jak dostał się do środka, zaatakował w pokoju. Bił kobietę po całym ciele, używając przy tym również siekiery, której użył do włamania.

Sprawca zabójstwa był bardzo brutalny, z zimną krwią zadawał kobiecie okrutne ciosy. Ofiara w wyniku odniesionych ciężkich obrażeń czaszkowo-mózgowych zmarła. Według ustaleń śledczych, gdy była już w fazie agonii sprawca zgwałcił kobietę. Zmasakrowane zwłoki 67-latki następnego dnia znalazł listonosz, który przyszedł doręczyć kobiecie zasiłek.

Śledztwo

Funkcjonariusze zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych oraz dowodów rzeczowych na podstawie nich odtwarzano przebieg zdarzenia. Następnie typowano sprawców zbrodni. Wykonano szereg ekspertyz z zakresu medycyny sądowej. Takie jak daktyloskopii, mechanoskopii czy traseologii. Przeszukano również okolicę miejsca zamieszkania ofiary. Niestety nie udało się wtedy ustalić, kim jest zabójca.

Przełom w sprawie

Ogromny przełom w sprawie nastąpił po wielu latach. Lubelscy policjanci z Archiwum X ponownie przeanalizowali akta oraz zbadali zabezpieczone do sprawy ślady i dowody. W tej sprawie przesłuchali i pobrali DNA od ponad 100 osób. Laboratorium Kryminalistyczne w Lublinie sporządziło kilkadziesiąt ekspertyz w poszukiwaniu mężczyzny z określonym DNA. Bez wątpienia, to dzięki intensywnemu działaniu śledczych, Archiwum X doprowadziło do ustalenia sprawcy. DNA pozyskane z tego zabójstwa, zostało potwierdzone w centralnej bazie danych GENOM sprawców przestępstw.

Sprawca zabójstwa i zgwałcenia wykryty po 32 latach dzięki archiwum X
Fot. Aresztowanie sprawcy zabójstwa

Ustalenia policji dotyczące dokonania zbrodni w Adamowie w 1989 r. doprowadziły do 67-letniego mężczyny, mieszkańca powiatu zamojskiego. W dniu brutalnego zabójstwa 67-letniej kobiety, podejrzany miał 35 lat. Obecnie jest w wieku swojej ofiary.

Zatrzymanie zabójcy

67-latek został zatrzymany, następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Mężczyzna w związku z brutalnym mordem usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu dożywocie.

Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Okazało się, że mężczyzna jest osobą z przeszłością kryminalną. Wcześniej był notowany za przestępstwo-zgwałcenia, usiłowania zgwałcenia i znęcania się nad swoją rodziną.

Policjanci z Archiwum X w 2019 roku wykryli także sprawcę podobnego zabójstwa. Doszło do niego rok później. A dokładnie w lutym 1990 roku w sąsiedniej wsi. Mieszkała tam samotna 75-letnia wdowa. Kobieta została zamordowana w swoim domu. Morderca jak w pierwszym przypadku wyważył drzwi wejściowe, a następnie brutalnie pobił i zgwałcił kobietę, doprowadzając do jej śmierci. Wtedy również nie udało się ustalić, kim był napastnik. W związku z tą zbrodnią zostały zabezpieczone ślady. Współczesne badania laboratoryjne pomogły i w tym przypadku wykryć mordercę. Sprawcą brutalnego zabójstwa 75-latki był mężczyzna, który zmarł pięć lat po dokonaniu tej zbrodni, a dokładnie w 1995 roku.

 

To straszne, że mężczyzna żył tyle lat bez wyrzutów sumienia. Z zimną krwią zamordował niewinną kobietę. Jego bestialskiego czynu nie da się w żaden sposób usprawiedliwić.

Źródło:Sprawca zabójstwa i zgwałcenia wykryty po 32 latach – WIDEO (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl