Blog
Zaginieni Przed Laty

Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt, którego nie popełnił!

Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt, którego nie popełnił!

Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt, którego nie popełnił! Włamał się do pokoju 9-latka, zaciągnął na pobliskie boisko i zgwałcił. Chłopiec wrócił do domu. Oskarżony został James Bain – jak się okazało, niesłusznie.

Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt

Tragedia, do której doszło w nocy 4 marca 1974 roku w Lake Wales na Florydzie, znacznie wpłynęła na lokalną społeczność. Tamtej nocy z rodzinnego domu porwano 9-letniego chłopca. Sprawca włamał się przez okno jego pokoju, a następnie zaciągnął chłopca na pobliskie boisko i tam brutalnie zgwałcił. Kiedy przerażony chłopiec wrócił do domu, opowiedział, co się stało.

 

Chłopiec opisał napastnika jako czarnoskórego mężczyznę z charakterystycznymi, gęstymi bakami oraz wąsem. Wujek ofiary, który był wtedy w domu, od razu skojarzył go z 19-letnim Jamesem Bainem, a następnie powiadomił organy ścigania. Poszkodowanemu chłopcu policja już następnego dnia przedstawiła pięć fotografii podejrzanych osób. Bez wahania wskazał wizerunek Jamesa Baina.

Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt, którego nie popełnił!
Pixabay.com

Zatrzymanie: Spędził w więzieniu 35 lat

Późnym wieczorem jeszcze tego samego dnia, czyli 5 marca 1974 roku, do drzwi Jamesa zapukała policja. Funkcjonariusze poprosili, aby udał się z nimi na komisariat w celu zebrania informacji w pewnej sprawie – nie mówili, o co dokładnie chodzi. Dopiero po dwóch dobach wyjaśniono mu, że został zatrzymany pod zarzutem gwałtu na 9-letnim chłopcu. James od początku twierdził, że doszło do fatalnej pomyłki. Według niego w chwili, gdy doszło do przestępstwa, był w domu i wspólnie ze swoją siostrą oglądał film w telewizji.

Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt, którego nie popełnił!
zdjęcie ze strony http://www.law.umich.edu/

Badanie DNA

23 maja 1974 roku ława przysięgłych skazała Baina na dożywocie. James Bain w 2001, 2003 i 2006 roku zwracał się o badanie DNA w postępowaniu odwoławczym, ale za każdym razem odmawiano mu wykonania testu. Dopiero organizacja Innocence Project na Florydzie, która pomaga niewinnym więźniom, zaoferowała mu pomoc. Dzięki niej w 2009 roku wykonano badanie DNA, które nie wykazało zgodności między Bainem a materiałem biologicznym pozostawionym na miejscu zbrodni przez sprawcę.

Wolność

James Bain został skazany w wieku 19 lat, a zwolniony z kary został 17 grudnia 2009 roku po spędzeniu 35 lat w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Bain należy do 245 osób w Stanach Zjednoczonych, które wykorzystały testy DNA, aby udowodnić swoją niewinność. Wśród nich mężczyzna spędził najwięcej czasu w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnili. Więzienie opuścił w wieku 54 lat. W 2011 roku stan Floryda przyznał mu 1,75 miliona dolarów odszkodowania.

Źródło: James Bain – National Registry of Exonerations (umich.edu)

James Bain. Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt , którego nie popełnił (zaginieniprzedlaty.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Związek z psychopatą – jaką tragedią może się skończyć (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Może zainteresować Cię również: Spędził w więzieniu 35 lat za gwałt, którego nie popełnił! (zaginieniprzedlaty.com) […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl