Blog
Zaginieni Przed Laty

Seryjny morderca na Starówce. Archiwum X wraca do sprawy

Seryjny morderca na Starówce. Archiwum X wraca do sprawy. Zofia Dybowska-Aleksandrowicz zginęła w 1989 roku. Minęło wiele lat od momentu, gdy w Warszawie pojawili się seryjni mordercy i dokonali serii brutalnych zbrodni. Policja z Archiwum X wraca do tej sprawy i próbuje rozwiązać serię tajemniczych morderstw na Starówce.

Seryjny morderca na Starówce… Ofiary zbrodni

Wszystko zaczęło się 9 kwietnia 1989 roku. Od tamtej pory starsze i samotne osoby obawiały się o swoje życie. Bandyckie napady zawsze kończyły się zabójstwem. Ofiarami zbrodni były starsze kobiety, mieszkające na warszawskim Starym Mieście – prawdopodobnie każda z nich była bardzo zamożna. Sprawcy dokładnie planowali wszystkie zbrodnie. Włamując się do mieszkań, mieli już w głowie ułożony cały plan zabójstwa, bezlitośnie z zimną krwią znęcali się nad swoimi ofiarami. Po upływie 30 lat nie ma świadków zbrodni, każdy milczy z obawy o własne życie.

 Zofia Dybowska-Aleksandrowicz

Jedną z ofiar była Zofia Dybowska- Aleksandrowicz. Kobieta od lat mieszkała samotnie na Starym Mieście w Warszawie. Jeszcze za życia była legendą- zajmowała się w Polsce reżyserią dubbingu. Uchodziła za wspaniałą i ciepłą osobę.

Seryjny morderca- na Starówce. Archiwum X wraca do sprawy
Fot. Zofia Dybowska- Aleksandrowicz

 Fatalny dzień

9 września 1989 roku do drzwi Pani Zofii zapukali sąsiedzi, którzy przyszli w odwiedziny. Nikt nie otworzył – w mieszkaniu panowała cisza. W związku z tym, sąsiedzi odważyli się pociągnąć za klamkę i wejść do środka. Wówczas zauważyli zmasakrowane ciało kobiety. Pani Zofia Dybowska-Aleksandrowicz miała liczne rany na ciele oraz podcięte gardło. Sprawcy zadali kobiecie 24 ciosy nożem w okolicę serca.

Działania policji

Z kolejnych ustaleń policji wynikało, że sprawcy dostali się do mieszkania Pani Zofii przez okno. Był środek nocy. Jeden z morderców został zraniony na miejscu zbrodni, prawdopodobnie wtedy, gdy kobieta próbowała się bronić przed napastnikami.

 Dowody zbrodni

W mieszkaniu zamordowanej znalazły się odciski palców oraz niedopałki papierosów w popielniczce. Jeden z niedopałków miał ślady szminki, dlatego przypuszcza się, że jednym z morderców była kobieta. Bandyci przed zbrodnią obserwowali bacznie swoją ofiarę, dokładnie wiedzieli kiedy mogą wejść do jej mieszkania i dokonać okrutnego czynu.

Zofia Dybowska-Aleksandrowicz nie była jedyna – kolejne morderstwa

Zofia Dybowska-Aleksandrowicz nie była jedyną ofiarą bandytów na Warszawskiej Starówce – tych zabójstw było aż sześć. Sprawcy wybierali osoby starsze i samotne. Z dalszych ustaleń policji wynikało, że bandyci dostawali zlecenia, ktoś wskazywał im kolejne ofiary. Wszystkie z nich były przyduszane kablami elektrycznymi, które były znajdowane na miejscu zbrodni. Używali również bandaży elastycznych. Wszystkie te rzeczy pozostawiali niczym znak rozpoznawczy. Ofiary przed śmiercią były brutalnie bite po głowie i torturowane do chwili zgonu.

Tajemniczy mężczyzna

W serii tych brutalnych morderstw pojawia się tajemniczy mężczyzna, widywany w pobliżu wszystkich miejsc zbrodni. To on obserwował ofiary, zanim sprawcy weszli do ich mieszkań. Niewykluczone, że to ten człowiek brał udział w tych okrutnych zbrodniach, wymierzając ofiarom kolejne ciosy. Podejrzanym stał się zatem blondyn ubrany w jeansową kamizelkę. Jego cechą charakterystyczną było zaciąganie lewą nogą przy chodzeniu – kulał.

 Bezkarność

Sprawa od lat tkwi w martwym punkcie. Pomimo zebranych dowodów i podejrzeń, mordercy pozostali bezkarni. Każdy wyrok dla morderców byłby zbyt małą karą do tak okrutnych mordów.

 

ŹRÓDŁO: Seria morderstw na Starówce – Interwencja (polsatnews.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Lecz

Może zainteresować Cię również: Biedrzyńska. Znana polska aktorka porwana przez psychofana – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl