Ekipa remontowa znalazła gnijące ciało dziecka w łóżeczku
pixabay.com

Zatrzymano ojca

Już wiadomo, że odnalezione dziecko to dziewczynka, miała około 2 lat.

24 czerwca 2022 roku policja zatrzymała w Warszawie 33-letniego ojca zmarłej. Mężczyzna był kompletnie pijany i opiekował się jednym ze swoich malutkich dzieci. Została przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki, jednak prokuratura nie ujawnia jej wyników. Policja i prokuratura cały czas badają sprawę, ich praca ma na celu ustalić, kiedy rodzina wyprowadziła się z domu i czy mieszkała z jej zwłokami. Ustalają, co było przyczyną śmierci dziecka oraz to, dlaczego nikt nie zgłosił zgonu dziecka. Rodzice zmarłej 2-latki mają pięcioro innych dzieci, wszystkie poniżej 7-lat.

W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, dlatego czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone, kiedy wytrzeźwieje – mówi w wywiadzie z mediami prokurator Jarosław Kilkowski, naczelnik I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Czy rodzice zabili córeczkę?

Matka zmarłej dziewczynki właśnie urodziła dziecko i jest w połogu. Śledczy czekają, aż dojdzie do siebie, by ją przesłuchać.

Prokuratura Rejonowa w Brodnicy wszczęła w sprawie śledztwo w kierunku art. 148, § 1 KK, co oznacza, iż podejrzewają, że dziewczynka mogła zostać zamordowana. Śledczy nie chcą jednak zdradzić szczegółów sprawy, czy sekcja zwłok wykazała jakiekolwiek obrażenia na ciele dziecka.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: To miała być szczęśliwa rodzina, lecz los napisał dla nich inny scenariusz (zaginieniprzedlaty.com)