Blog
Zaginieni Przed Laty

Są nowe informacje. Czy to będzie przełom w sprawie?

Są nowe informacje. Czy to będzie przełom w sprawie? Obciążone kamieniem ciało dziecka odnaleziono w rzece.

Są nowe informacje

Kochani niedawno na naszej stronie pojawił się apel z prośbą o pomoc w identyfikacji dziecka. Teraz pojawiły się nowe informacje, które są szczegółowo badane przez śledczych. Czy to będzie przełom w sprawie dziecka, które zostało znalezione w korycie rzeki?

Po latach pojawił się trop… W tamtych latach w bardzo tajemniczych okolicznościach zaginął 2-letni chłopiec. Wydano “czarny komunikat”.

Zaginięcie dziecka dla rodzica to niewyobrażalne cierpienie. W przypadku o którym dzisiaj napiszemy, żeby znaleźć zaginionego 2-latka został wydany czarny komunikat. Dopiero po latach pojawił się trop.

Był rok 1991 Kerry Needham wraz z mężem i 2-letnim synkiem Benem spędzała wakacje u dziadków chłopca. Dziadkowie wówczas mieli dom na greckiej wyspie Kos. Niestety wakacje na wyspie okazały się dla państwa Needham największym koszmarem, ponieważ ich 2-letni synek zniknął bez śladu.

Mały Ben przepadł jak kamień w wodę. Intensywne poszukiwania nie przyniosły oczekiwanego efekty.

Dopiero 19 maja 2022 roku pojawił się nowe tropy… W korycie rzeki Dunaj w okolicach niemieckiego miasta Grossmehring odnaleziono zwłoki chłopca, który z opisu był bardzo podobny do zaginionego przed laty Bena. Stąd niemieccy funkcjonariusze wraz z Interpolem wydali “czarny komunikat” i próbują teraz ustalić tożsamość zamordowanego dziecka.

Zdjęcie ze strony https://metro.co.uk/2023/09/06/police-investigating-whether-toddlers-body-found-is-ben-needham-19458020/?ico=trending-module_category_news_item-2

Czy wyłowione ciało z rzeki należało do zaginionego 2-latka?

Zaginiony w 1991 roku dwuletni Ben Needham

Czy to będzie przełom w sprawie?

Niedawno została wykonana rekonstrukcja twarzy zamordowanego chłopca, którego zwłoki znaleziono w rzece. Ciało dziecka było owinięte czarnym, foliowym workiem i obciążone płytą chodnikową.

Chłopiec miało około 110 cm wzrostu, 15 kg wagi, grupę krwi 0 i było w wieku od trzech do siedmiu lat. Miało też niebieskie oczy i ciemnoblond bądź brązowe włosy. Tak jak zaginiony chłopiec. W celu szybszego zidentyfikowania zmarłego opublikowano też “czarny komunikat” (czyli zawiadomienie wykorzystywane do gromadzenia informacji i danych wywiadowczych na temat niezidentyfikowanych ciał).

Jak powiedział sekretarz generalny Interpolu – “Ktoś gdzieś wie coś o tym chłopcu, dlatego równie ważne jest publiczne ujawnienie pewnych szczegółów. Niezależnie od tego, czy był ofiarą handlu ludźmi, uprowadzenia czy przemocy, jesteśmy zobowiązani zmobilizować wszystkie siły policyjne Interpolu, aby go zidentyfikować i pomóc śledczym w rzuceniu światła na jego śmierć”.

Śledczy sprawdzają obecnie, czy znalezione zwłoki dziecka należą do zaginionego w 1991 roku Bena Needhama.

Zaginiony w 1991 roku dwuletni Ben Needham
Zdjęcie ze strony https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/ben-needham-missing-toddler-police-b2406686.html

Zdjęcie zrekonstruowanej twarzy zostało wysłane rodzicom Bena

Śledczy wysłali zdjęcie zrekonstruowanej twarzy chłopca, którego ciało znaleziono w rzece do rodziców zaginionego 2-latka w 1991 roku. Mama zaginionego Bena przez te wszystkie lata wierzy, że jej syn żyje. Uważa, że został porwany. Wiadomo już, że zmarły chłopiec bardzo przypomina jej zaginionego syna. Jednak wciąż nie potwierdzono, że Ben jest chłopcem znalezionym w rzece. Dużym utrudnieniem dla śledczych jest to, że nie wiadomo, od jak dawna ciało dziecka znajdowało się w wodzie.

 

 

 

Przypomnijmy:

Kajakarze w Niemczech znaleźli ciało małego dziecka. Policja niemiecka od 19 maja 2022 roku nie wpadła na żaden trop zabójcy małego chłopca, którego ciało obciążone kamieniem wyłowili z Dunaju kajakarze. Ciało dziecka znajdowało się w torbie, która była obciążona dużym kamieniem. Śledczy wyznaczyli 10 tysięcy euro nagrody za pomoc w identyfikacji ciała zamordowanego chłopca.

 

Twarz dziecka została zrekonstruowana przez patologów sądowych na zlecenie prokuratury w Ingolstadt.

Ciało chłopca zostało wyłowione z Dunaju 19 maja 2022 roku. Pomimo intensywnej pracy śledczych niestety wciąż nie udało się ustalić tożsamości dziecka. Zabójca małego chłopca jest nieznany.  Śledczy nie mają żadnego tropu, który mógłby ich doprowadzić do rozwiązania tej sprawy.

Kto pamięta chłopca, który pasuje do poniższego opisu

Chłopiec mógł mieć od 3 do 7 lat, 110 cm wzrostu, ważył około 15 kg, miał niebieskie oczy, włosy ciemny blond wpadający w brąz. Śledczy ponawiają apel z nadzieją, że być może teraz zgłosi się ktoś kto pamięta chłopca, który pasuje do opisu i nie widział go od początku 2022 roku.

 

 

 

Rzeźba powstała w ramach sądowej rekonstrukcji twarzy

 

Kamień, którym dziecko było obciążone jest dość charakterystyczny. Jest to kostka brukowa o wymiarach 40x20x6 cm marki Diephaus typu „Natura Vigo” (zdjęcie poniżej).

 

Zdjęcie ze strony Bawarskiej Policji

 

Do tej pory nie została ustalona narodowość dziecka, ale wszystko wskazuje, że było to dziecko europejskie.

Śledczy podejrzewają, że ciało dziecka zostało wrzucone do Dunaju na odcinku pomiędzy dwiema zaporami w Ingolstadt i Vohburg.

Mundurowi nie wykluczają, że zabójca wrzucił zwłoki chłopca do rzeki z któregoś z mostów na autostradzie nr 9. Funkcjonariusze policji sprawdzali bazę osób zaginionych, ale nikt w tym rejonie nie zgłaszał zaginięcia dziecka.

 

Według Andreasa Aichele, rzecznika Komendy Głównej Policji Oberbayern-Nord w Ingolstadt , w ostatni weekend wpłynęło kilkadziesiąt informacji na temat zwłok malucha.

Za informacje, które doprowadzą do identyfikacji dziecka, wyjaśnienia okoliczności śmierci, a tym samym do zatrzymania sprawcy, wyznaczona jest nagroda w wysokości 10 tysięcy euro.

Świadkowie, którzy mogą przyczynić się do rozwiązania tej sprawy proszeni są o kontakt pod numer telefonu 0841-93430.

Źródło:

Bawarska policja – Nieznany martwy chłopiec ma teraz twarz – Wysoka nagroda za zawieszone wskazówki (bayern.de)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl