Blog
Zaginieni Przed Laty

Roksana Sikorski. Adoptowana córka atakuje swoją rodzinę.

Roksana była wrażliwą i pogodną dziewczyną. Cieszyła się, że w końcu opuści dom dziecka i zamieszka z rodziną. Laurene Sikorski, jej przybrana matka, pamięta ten dzień, kiedy dziewczynka po raz pierwszy nazwała ją „mamą”. Pomimo wielkiego szczęścia, które ją spotkało, Roksana zniszczyła wszystko, co otrzymała od losu.

Sikorski miała 15 lat, kiedy to w październiku 2014 roku weszła do rodzinnego domu z nożem kuchennym, próbując zamordować swoją przybraną rodzinę. Jej 23-letni wówczas chłopak Michael A. Rivera nakłaniał ją do popełnienia tej okrutnej zbrodni.

Roksana zamierzała zabić swoją rodzinę, a następnie uciec z Michaelem. Spowodowane było to brakiem akceptacji państwa Sikorski na związek ich adoptowanej córki z 7 lat starszym chłopakiem i zabronili jej spotykać się z nim.

 

Zaplanowana zbrodnia

Prokurator powiedział, że Rivera czekał na zewnątrz podczas ataku na rodzinę Sikorski. Podczas całego zdarzenia wysyłał smsy z instrukcjami oraz zdjęciami do swojej dziewczyny, kiedy ta była już w domu. W smsach chłopak pisał dokładne wskazówki, co powinna zrobić. Roksana wysyłała mu wiele pytań: „Jedno cięcie wystarczy?” „Czyli mocno przycisnąć go do szyi?”. W jednym z smsów Michael odpisał: „Skarbie, pamiętam, że wysłałem Ci informację o tym, gdzie znajduje się tętnica szyjna”. Pisał również, co dokładnie powinna zrobić: „Nie dźgać, ale ciąć. Tak jak tniesz pomidora”. Nastolatka poderżnęła swojemu bratu gardło, który doznał poważnych obrażeń, ale udało się go uratować.

 

Adwokat Sikorskiego, Leslie Posner, powiedziała, że jej klientka doznała stłumionej traumy spowodowanej zaniedbaniem na wczesnym etapie swojego życia, gdy mieszkała w polskim sierocińcu razem z jej ówczesnym 12-letnim bratem i siostrą. Natomiast prowadzący sprawę sędzia James A.Callahan wyznał, że dziewczyna została zmanipulowana.

Córka przeprasza

Podczas rozprawy sądowej Roksana powiedziała: „Chciałbym przeprosić moją rodzinę za to, że nie byłam córką, którą chcieliby mieć. I obiecuję, że się poprawię, bez względu na to, co się stanie… przepraszam”.

Pomimo tragedii, do której doszło, rodzicie dziewczyny nie żywią do niej żalu ani urazy. Matka Roksany powiedziała: „Tęsknimy za nią i pewnego dnia chcielibyśmy być znowu rodziną w całości”.

Wyrok

Obecnie nastolatka przebywa w amerykańskim poprawczaku. Roksanie groziło dożywocie, ale przyznała się do popełnionego przestępstwa i sąd skazał ją na minimum 10 lat więzienia, jednak wyrok ten zależy od sprawowania oraz postępów w resocjalizacji. Michael Rivera odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia za nakłanianie do popełnienia morderstwa oraz za inne przestępstwa m.in. na tle seksualnym.

 

Źródło:

https://www.mlive.com/news/detroit/2016/12/adopted_teen_who_slashed_broth.html

https://www.newsweek.pl/swiat/roksana-sikorski-michael-rivera-morderstwo-wyrok-usa-adopcja/jdye4r5

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl