Blog
Zaginieni Przed Laty

Rebecca Coriam – tajemnicze zaginięcie na statku

Rebecca Coriam – tajemnicze zaginięcie na statku

W 2010 roku 24-letnia Rebecca Coriam znalazła pracę na statku wycieczkowym Disneya „Disney Wonder”. Młoda kobieta była towarzyska, pełna życia i potrafiła nawiązywać kontakty zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi. Wszystkie te cechy były bardzo przydatne w jej codziennej pracy. Przed dołączeniem do Disney Wonder, Rebecca studiowała pedagogikę, oraz filozofię na Liverpool Hope University.

Rebecca Coriam

Rebecca 21 marca 2011 roku wysyłała wiadomość do swoich rodziców za pośrednictwem Facebooka, że zadzwoni do nich następnego dnia. Jednak po upływie 12 godzin, dziewczyna nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Następnego dnia koło godziny 9:00, kiedy statek znajdował się u wybrzeży Meksyku, Rebecca nie pojawiła się na swojej zmianie. Dziewczyny nie było w pokoju ani w żadnym innym miejscu.

Tego samego dnia rodzice młodej kobiety Mike i Ann Coriam, otrzymali telefon od urzędników Disney, którzy poinformował, że ich córka zaginęła.

Ostatni ślad po Coriam

Członek załogi postanowił obejrzeć materiał z kamer z ostatnich 24 godzin. O 5:45 widziano Rebeccę rozmawiającą przez telefon, wydawała się być wtedy załamana emocjonalnie. Kiedy kobieta skończyła rozmowę, w kamerze pojawił się młody mężczyzna. Zapytał ją, czy wszystko w porządku, na to Rebecca odparła: „Tak, w porządku”, a jej odpowiedź potwierdzono z zarejestrowanego ruchu warg. To ostatni ślad po Rebece.

Rebecca Coriam – tajemnicze zaginięcie na statku
Fot. Rebecca Coriam

 

Poszukiwania

W celu przeszukania okolicznych wód załoga skontaktowała się z meksykańską strażą przybrzeżną, ponieważ statek znajdował się już na wodach Meksyku. Podczas poszukiwań na oceanie, rodzice dziewczyny przylecieli do Los Angeles, gdzie przewieziono ich prosto do portu. Na miejscu, po zaledwie jednym dniu śledztwa, kapitan powiedział jej rodzicom, że fala wyrzuciła ją za burtę. Jednak Mike i Ann nie do końca przyjmowali tę wersję. Rebecca wypadła na piątym pokładzie, a on posiadał wysoką ścianę zapobiegającą wypadnięciu za burtę, co było mało prawdopodobnie, że wypadła w tym miejscu. Urzędnicy Disneya zawsze twierdzili, że nagranie z kamer zrobiono na piątym pokładzie, który znajdował się w pobliżu drzwi na dziobie statku, gdzie, jak mówią, Rebecca została porwana przez falę. Jednak nagrania z kamer wyraźnie pokazują, że znajdowała się na pierwszym pokładzie.

 

Napaść seksualna?

Ludzie wkrótce zaczęli podejrzewać, że Rebecca padła ofiarą napaści na tle seksualnym, a następnie wyrzucono ją za burtę. Na nagraniu, na którym rozmawia przez telefon, była czymś zdenerwowana, i miała na sobie męskie ubranie. Podczas rozmowy, nieustannie je szarpała.

Policja oddała rodzicom ubrania Rebeki, które według nich należały do ​ich córki. Jednym z przedmiotów były klapki, który znaleziono na piątym pokładzie. Jednak na jednym klapku znajdowało się imię i nazwisko innego członka załogi oraz numer jego kabiny. Rodzice otrzymali również parę podartych szortów. To dodatkowo umocniło ich w przekonaniu, że Rebeccę napastowano seksualnie.

Karta kredytowa

Po powrocie rodziców Rebeki do Wielkiej Brytanii odkryli, że karta bankowa ich córki została użyta po jej zniknięciu. Jej ojciec powiedział: „To może być bardzo znaczący rozwój w sprawie. Fakt, że jej karta kredytowa została użyta, mógł oznaczać, że ktoś ją ukradł lub Rebecca nadal żyje. Nigdy nie wierzyliśmy, że po prostu wypadła za burtę i utonęła. Zawsze czułem, że wciąż żyje. Po prostu trzymamy kciuki, że gdzieś tam jest”. Jednak pojawiające się ślady, nie doprowadziły do rozwiązania sprawy.

 

Obserwacje dziennikarza

W październiku 2011 roku dziennikarz Jon Ronson w porozumieniu z rodzicami młodej kobiety, zdecydował się dowiedzieć coś więcej na temat sprawy zaginięcia Rebeki. Jego obserwacje potwierdziły to, co spostrzegli Państwo Coriam – ściana na piątym pokładzie była zbyt wysoka, by wypaść w tym miejscu. Kolejne obserwacje dotyczyły życia pracowników. Według niego wykonywana praca należy do bardzo wymagających, co mogło prowadzić do stresowych sytuacji. Wszyscy musieli być dostępni dla rodzin i ich dzieci praktycznie cały dzień. Jeden z pracowników powiedział, że Disney posiada więcej nagrań, a także kluczową rozmowę, którą Rebecca prowadziła ze swoją partnerką, podczas której doszło do kłótni.

 

Kolejna sprawa wychodzi na jaw

W 2017 roku wydano notatki od dowodzącego oficera, które wskazywały, że Rebecca uprawiała seks z mężczyzną z załogi na oczach swojej dziewczyny, Tracie Medley, która również pracowała na pokładzie. Uważał, że Rebecca była zaangażowana w trójkąt miłosny, który wprawił ją w depresję. Rodzina Rebeki odrzuciła tę teorię, twierdząc, że ​​została napastowana seksualnie, a następnie zabita, ponieważ nie chciała wejść w związek biseksualny.

Samobójstwo?

Inna teoria głosiła, że ​​Rebecca popełniła samobójstwo. Jej rodzina nigdy nie przyjęła tego do wiadomości. Jednak w 2017 roku dziewczyna Rebeki Tracie, przerwała sześcioletnie milczenie i powiedziała, że wierzy w tę teorię, ponieważ Rebecca nie była tak szczęśliwa, jak przedstawiali ją jej rodzice. „Rebecca nie potrafiła się odnaleźć i dostosować do otoczenia. Czuła, że ​​jej rodzina wstydzi się, że jest lesbijką” – wyznała.

 

Rodzice krytykują śledztwo

Rodzice Rebeci powiedzieli o tej sprawie sporo w mediach. Według nich popełniono wiele błędów podczas śledztwa. Mieli pretensje do służb bahamskich, meksykańskiej straży przybrzeżnej, spółki Disney. Kiedy dowiedzieli się, że ich córka zaginęła, bardzo szybko zdecydowali się na lot do Los Angeles. Jednak później uważali, że był to błąd. Długa podróż, niewyspanie przyczyniło się do tego, że Państwo Coriam godzili się na wszystko, co zaproponowali im członkowie spółki Dinsey. Po czasie również odnieśli wrażenie, że członkowie Disney specjalnie przetrzymywali ich w samochodzie, do momentu aż wszyscy pasażerowie opuszczą statek, co miało uniemożliwić wszelakie rozmowy na temat ich córki, gdyż wszystko to mogło doprowadzić do osłabienia marki Disney.

 

Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się tamtego dnia na statku. Poseł miasta Chester – Chris Matherson powiedział: „Coś jest nie tak w tej sprawie, coś po prostu nie pasuje i wiemy, że śledztwo nie zostało przeprowadzone, jak należy”.

Do dziś Rebecca wciąż jest uznawana za zaginioną na morzu.

 

Źródło:

https://www.youtube.com/watch?v=7yyudjKH8-c

https://pl.xcv.wiki/wiki/Disappearance_of_Rebecca_Coriam

morbidology.com/lost-at-sea-the-disappearance-of-rebecca-coriam/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl