Blog
Zaginieni Przed Laty

Poszukiwania 5-latka w Wieliczce zakończyły się szczęśliwie!

Poszukiwania 5-latka w Wieliczce zakończyły się szczęśliwie!

Poszukiwania 5-latka szczęśliwie zakończone! Wielicka policja odnalazła błąkającego się zapłakanego malca na ulicy Dembowskiego w Wieliczce.

Poszukiwania 5-latka

Do zdarzenia doszło 3 października 2021 roku w godzinach rannych. Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego, w trakcie patrolu na ulicy Dembowskiego w Wieliczce o godzinie 9:30 zauważyli małego chłopca, który błąkał się po ulicy i bardzo płakał. Malec był mocno przestraszony i zagubiony. Zwracał na siebie uwagę. Funkcjonariusze policji zaczęli od uspokojenia dziecka, następnie zaczęli go przepytywać. Ustalili, że chłopczyk ma 5 lat i do Wieliczki przyjechał z tatą i starszym bratem, aby zwiedzić kopalnię soli. W związku z tym policjanci wraz z 5-latkiem udali się w okolice Kopalni Soli w Wieliczce. Tam po jakimś czasie napotkali zdenerwowanego ojca 5-latka, który szukał rozpaczliwie synka. Z ustaleń mundurowych wynika, że chłopiec wykorzystał chwilę nieuwagi ojca w trakcie spaceru po terenie Kopalni Soli. Następnie oddalił się i zniknął.
Poszukiwania 5-latka w Wieliczce zakończyły się szczęśliwie!
Zdjęcie ze strony policyjnej w Wieliczce

Ojciec malca oświadczył mundurowym, że do Wieliczki przyjechał z Warszawy z dziećmi w wieku 5 oraz 11 lat. W trakcie wejścia na teren kopalni 5-letni syn odszedł od grupy i w pewnej chwili ojciec stracił go z oczu. Rodzina natychmiast podjęła poszukiwania chłopca. Dzięki szybkiemu działaniu mundurowych, 5-latek cały i zdrowy został przekazany pod opiekę taty.

Poszukiwania 5-latka w Wieliczce zakończyły się szczęśliwie!
Zdjęcie ze strony Wielickiej policji

Policjanci apelują do wszystkich rodziców i opiekunów o ostrożność. Jeśli sprawujemy opiekę nad dzieckiem, to bacznie zwracajmy uwagę na zachowanie swoich pociech, czasem chwila nieuwagi może doprowadzić do bardzo groźnej sytuacji, w której zagrożone będzie życie lub zdrowie takiej osoby. Ponadto, jeśli jesteśmy świadkami zdarzenia i widzimy, że dziecko znajduje się bez należytej opieki, spróbujmy nawiązać kontakt z rodzicami lub poinformujmy o takiej sytuacji odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło:Dzięki wielickim policjantom, poszukiwania 5-latka zakończyły się szczęśliwie. – AKTUALNOŚCI – KPP w Wieliczce

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl