Blog
Zaginieni Przed Laty

Podwójne morderstwo rolników w 1994 roku. Na tropie sprawców!

Podwójne morderstwo rolników sprzed 26 lat. Na tropie sprawców!

Podwójne morderstwo rolników sprzed 26 lat. Na tropie sprawców! Zagadkę zabójstwa dwóch mężczyzn rozwikłali policjanci z Archiwum X. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 54-letni obywatel Ukrainy.

Podwójne morderstwo rolników

Prokuratura w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia podwójnego morderstwa, do którego doszło ponad 26 lat temu w okolicach Nowego Miasta nad Pilicą (woj.mazowieckie). Na sprawiedliwość trzeba było długo czekać… Kolejny raz w rozwiązaniu tajemniczej sprawy pomogli policjanci z Archiwum X. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 54-letni obywatel Ukrainy.

Pod koniec listopada 2021 roku Wydział I Śledczy skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Rudolfowi K. Mężczyznę oskarżono o dokonanie wspólnie i w porozumieniu z innym nieustalonym sprawcą w 1994 roku podwójnego zabójstwa w miejscowości Wierzchy gmina Nowe Miasto nad Pilicą.

Podwójne morderstwo rolników sprzed 26 lat. Na tropie sprawców!
zdjęcie ze strony www.polsatnews.pl

Zbrodnia

27 lipca 1994 roku Komisariat Policji w Nowym Mieście nad Pilicą otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia… Na polu w Wierzchach znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 36 i 47 lat. Obaj mężczyźni zostali zamordowani.

W trakcie prowadzonego śledztwa przesłuchano świadków, którzy wskazywali, że w pobliżu miejsca zbrodni widziany był mężczyzna, który posługiwał językiem rosyjskim. Wówczas sporządzono portret pamięciowy.

 

Sprawcy

-Dwaj mieszkańcy miejscowości Strzałki Nowe zostali znalezieni martwi. Mężczyźni mieli skrępowane ręce i nogi. Mieli rany postrzałowe głowy i klatki piersiowej na terenie jednego z miejscowych gospodarstw rolnych. – przekazała mediom rzeczniczka prokuratury.

W tym przypadku ustalono, że sprawcami zabójstwa mogą być dwaj obywatele byłego ZSRS, którzy w tym czasie byli widywani w okolicy jako osoby poszukujące pracy. Dlaczego w związku z tym nie zatrzymano wcześniej sprawców? Czy jak w wielu innych przypadkach doszło do zaniedbania mundurowych, a ich błędy musieli naprawić policjanci z Archiwum X, by rozwiązać sprawę…

Podwójne morderstwo – Motyw!

Po odnalezieniu ciał Prokurator Rejonowy w Grójcu wszczął śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa. Oględziny ciał w Zakładzie Medycyny Sądowej ówczesnej Akademii Medycznej w Warszawie wykazały, że obaj rolnicy zginęli od oddanych z bliska strzałów z broni palnej. Ustalono, że motywem zbrodni mogła być zemsta za niezatrudnienie zabójcy do prac polowych przez jedną z ofiar.

Niestety pomimo wykonania wielu intensywnych czynności, nie udało się ustalić, kim byli mordercy. W związku z tym śledztwo umorzono w grudniu 1995 roku.

“Jednak mimo umorzenia postępowania były prowadzone czynności operacyjno-wykrywcze, a także w miarę rozwoju możliwości i technik badawczych, uzyskiwano nowe opinie z zakresu badań genetycznych, balistycznych i biologicznych”

– przekazała rzeczniczka prokuratury w wywiadzie z mediami.

Badania pozwoliły na wyizolowanie na zabezpieczonych na miejscu zabójstwa śladach profilu DNA sprawcy oraz odcisków jego linii papilarnych. Dzięki temu ustalono, że ślady należą do obywatela Ukrainy Rudolfa K. Mężczyznę zatrzymano, przebywa w areszcie, gdzie czeka na wyrok. Rudolf K. nie przyznaje się do winy.

 

Źródło: Podwójne morderstwo sprzed 26 lat. To on zabił? (msn.com)

Podwójne morderstwo sprzed 26 lat. Zagadkę rozwikłali policjanci z Archiwum X – NCZAS.COM

Podwójne morderstwo sprzed 26 lat. Zarzuty usłyszał obywatel Ukrainy – Polsat News

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego. Lecz

Może zainteresować Cię również: PILNE. Poszukujemy krewnych Pana Waldemara Rowińskiego! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl