Blog
Zaginieni Przed Laty

Po kłótni z mężem ślad po niej zaginął. Historia Barbary Follett

Barbara Newhall Follett urodziła się 4 marca 1914 roku. Jej ojciec – Wilson Follett był krytykiem i redaktorem, a jej matka – Helen Thomas Follett, pisarką literatury dziecięcej. Barbara uczyła się w domu pod okiem swojej matki, która rozwijała jej kompetencje językowe. Już od najmłodszych lat rodzicie zachęcali ją do pisania. Jako czteroletnia dziewczynka znała wszystkie litery i potrafiła korzystać z maszyny do pisania. Była bardzo inteligentnym dzieckiem, często nazywana geniuszem. Pisała krótkie historie, opowiadania, w których wykorzystywała bogate słownictwo i wyobraźnię. Szczególne miejsce w jej życiu zajmował ojciec. To on miał duży wpływ na jej twórczość.

 

Jej pierwsza powieść

Barbara wychowywała się na wsi. Uwielbiała bawić się w lesie i nad rzeką. Czuła się bardzo dobrze blisko natury, gdzie otoczona pięknem wymyślała swoje historie. To właśnie jej debiutancka powieść Dom bez okien (The House Without Windows), ukazuje niezwykłą wrażliwość do piękna łąk, morza i gór. Barbara napisała tę książkę w wieku dziewięciu lat w asyście swojego ojca. Niestety rękopis zniszczył się w pożarze ich domu. Jednak Barbara napisała ją z pamięci jeszcze raz. Trzy lata później, w 1927 roku, powieść została wydana przez Aldred A. Knopf. Książka Dom bez okien spotkała się z dużym uznaniem krytyków. Dla Barbary jednak najważniejsza była duma jej ojca, ponieważ to on był dla niej życiowym i pisarskim przewodnikiem.

 

Po pierwszym sukcesie wydawczym, Barbara razem z rodzicami wybrała się do Nowej Szkocji. Ta wspaniała podróż stała się inspiracją do napisania kolejnej książki – „Podróż Normana D.”(The Voyage of the Norman D.) W większej mierze była to powieść oparta na wspomnieniach, która potwierdziła jej pisarski talent. Ponownie książka została doceniona przez krytyków.

Życie, które zmienia sią w jednej chwili

W jednym momencie życie Barbary zaczęło drastycznie się zmieniać, ponieważ jej ojciec postanowił zostawić rodzinę i odejść do innej kobiety. Dla młodej dziewczyny była to trudna sytuacja, z którą nie mogła sobie poradzić. Barbara bardzo tęskniła więc pisała długie listy, w których prosiła swojego ojca o powrót do domu. Ale Wilson nigdy tego nie zrobił. To odbiło się na zdrowiu psychicznym młodej dziewczyny.

Barbara przeprowadziła się z matką do małego mieszkania w Nowym Jorku. Wielki kryzys panujący w Stanach Zjednoczonych oraz brak wsparcia Wilsona Follett przyczyniły się do problemów finansowych, Barbary oraz jej matki. W wieku szesnastu lat, młoda dziewczyna zaczęła pracę jako sekretarka, aby wesprzeć domowy budżet.

Pod koniec 1929 roku, Barbarę opuściła matka. To doprowadziło ją do głębokiej depresji, która skończyła się próbą samobójczą. Po tym wydarzeniu dziewczynę umieszczono w pogotowiu opiekuńczym.

Wielka miłość Barbary

Rok1931 był bardzo ważny dla Barbary, ponieważ zakochała się w Nickersonie Rogersie. Poznany mężczyzna był osobą, która podzielała jej głęboką miłość do przyrody, więc bardzo ją to ujęło. W konsekwencji postanowiła go poślubić. Po kilku szczęśliwych latach, w których podróżowali po Europie, Barbara zaczęła podejrzewać, że jej mąż ją zdradza. Kolejny raz poważne problemy, doprowadziły do depresyjnych stanów. Barbara przestała pisać oraz wycofała się z życia społecznego.

Zniknięcie

7 grudnia 1937 roku, Barbara Follett pokłóciła się z mężem. Po burzliwej wymianie zdań wyszła z ich mieszkania. Zabrała ze sobą tylko 30 dolarów oraz swój notatnik. I już nigdy nie wróciła do domu.

Do dziś tajemnicze zniknięcie Barbary pozostawia wiele pytań, na które trudno odpowiedzieć. Była młodą, świetnie zapowiadającą się pisarką i nagle w wieku 25 lat, życie napisało inny scenariusz. Być może ta młoda kobieta po raz drugi targnęła na swoje życie, ponieważ chciała spełnić marzenie, opisane w jej debiutanckiej powieści, „by żyć na wolności”? A może sprawcą całego zdarzenia był jej mąż, który zgłosił jej zaginięcie dopiero dwa tygodnie po opuszczeniu przez nią mieszkania. Tak naprawdę już nigdy nie dowiemy się, co wydarzyło tamtego grudniowego wieczoru i kto stoi za jej zniknięciem.

 

Źródło:

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl