Blog
Zaginieni Przed Laty

“Okazja czyni gwałciciela”. Skandaliczne słowa psychiatry sądowego!

“Okazja czyni gwałciciela”. Skandaliczne słowa psychiatry sądowego w sprawie brutalnego zabójstwa 18-letniej Magdy!

“Okazja czyni gwałciciela”.

– Rozumiem młodzież, że robi marsz przeciwko przemocy, natomiast dobrze by było, żeby poza tym marszem porozmawiać na temat bezpiecznych zachowań. Co należy robić, jak należy robić, jak szczególnie powinny zachowywać się kobiety, ażeby do takiej sytuacji nie doszło – stwierdził dr Jerzy Pobłocha, komentując sprawę gwałtu i morderstwa na 18-letniej Magdzie. Dodał też, że tak jak “okazja czyni złodzieja”, tak “okazja czyni gwałciciela”. Słowa psychiatry sądowego, sugerujące odpowiedzialność ofiary za to, co się stało, wywołały silne oburzenie.

Przypomnijmy:

18-letnia Magda ze Świńca woj. zachodniopomorskie zaginęła w maju 2021 roku. Dziewczyna miała pojechać do sklepu na skuterze. Kiedy nie wracała do domu, zaniepokojona rodzina wszczęła alarm. Jednoślad zaginionej 18-latki znaleziono przed sklepem, ale Magdy nigdzie nie było. Przez kilka dni grupa strażaków i policjantów z psami tropiącymi i dronami przeczesywała lasy i pola pomiędzy jej rodzinną miejscowością a Sulikowem. Policja po analizie nagrań monitoringu ustaliła, że 18-latka wsiadła do samochodu Dawida J. Mundurowi zatrzymali 29-letniego mężczyznę.

"Okazja czyni gwałciciela". Skandaliczne słowa psychiatry sądowego!
zdjęcie ze strony www.tvp.info/

Po kilku dniach poszukiwań w lesie pod Kamieniem Pomorskim, między miejscowościami Sulikowo a Świniec, odnaleziono ciało zaginionej dziewczyny. Mundurowi zatrzymali  29-letniego Dawida, który przyznał się do zgwałcenia i zabicia Magdy.

Bestia

Ta makabryczna zbrodnia nie jest jedyną, jakiej Dawid J. dopuścił się w swoim życiu. W 2006 roku, mając zaledwie 14 lat, zgwałcił, a potem udusił swoją rok młodszą koleżankę. Na koniec jej ciało przysypał ziemią na polu rzepaku. Wówczas uznano go za najmłodszego przestępcę seksualnego w Europie. Trafił wtedy do poprawczaka, a następnie za napaść na inną kobietę, do więzienia.  Podczas przepustek z kolei miał molestować 11-letnią siostrę.

 

"Okazja czyni gwałciciela". Skandaliczne słowa psychiatry sądowego!
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Zdaniem psychiatry sądowego, to kobiety powinny uważać, jak nie dopuścić do podobnych sytuacji i że tak, jak “okazja czyni złodzieja”, tak “okazja czyni gwałciciela”. Słowa te szokują o tyle, że trudno, na podstawie dostępnej wiedzy o okolicznościach tego tragicznego zdarzenia, doszukać się w zachowaniu 18-letniej Magdy – która udała się w biały dzień na skuterze do sklepu – jakiejkolwiek prowokacji wobec przyszłego agresora.

 

Za zabójstwo Magdy mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: “Okazja czyni gwałciciela”. Skandaliczne słowa ws. zabójstwa 18-letniej Magdy | Wiadomości Radio ZET

Dawid J. zabił 18-letnią Magdę. Ekspert: jak ktoś nie wiedział, co on zrobił, to był miły i grzeczny chłopiec | Wiadomości Radio ZET

Magda M. ze Świńca została zamordowana. Babcia ostrzegała ją przed Dawidem J. (fakt.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego. Lecz

Może zainteresować Cię: Piotr S. Śmierć za 1000 złotych. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra

Takie pytanie, chodzi o tego “specjalistę” czy to zbieżność nazwisk i profesji? https://www.pobocha.szczecin.pl/

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl