Blog
Zaginieni Przed Laty

Niepełnosprawni bracia za gwałt i morderstwo, osiedzieli 31 lat-są niewinni.

Niepełnosprawni bracia za gwałt i morderstwo, osiedzieli 31 lat są niewinni

Niepełnosprawni intelektualnie dwaj bracia-zostali niesłusznie skazani za gwałt i morderstwo. W więzieniu spędzili 31 lat. Sąd w Karolinie Północnej przyznał im 75 mln dolarów odszkodowania.

Niewinni

Niepełnosprawni bracia część swojego życia przesiedzieli w więzieniu. Zarzucono im brutalny gwałt na 11-letniej dziewczynce i morderstwo z zimną krwią. Ława przysięgłych zdecydowała w piątek 14 maja 2021 roku, że bracia powinni otrzymać po 31 milionów dolarów odszkodowania. Milion dolarów za każdy rok spędzony niesłusznie w więzieniu. Przyznano im również 13 milionów dolarów rekompensaty. Bez wątpienia, żadne pieniądze nie zwrócą im spędzonych lat w więzieniu. 
Niepełnosprawni bracia za gwałt i morderstwo, osiedzieli 31 lat są niewinni
Fot. Pixabay
W 1983 roku. Henry McCollum i jego przyrodni brat Leon Brown. Usłyszeli zarzut gwałtu i morderstwa na 11-letniej dziewczynce. Doszło do niego w Red Springs. Adwokaci podkreślali, że bracia byli wówczas przestraszonymi nastolatkami, w związku z tym zmuszono ich, by się przyznali. Skazani zostali na karę śmierci. Wyrok, po apelacji, zamieniono na dożywocie. W 2014 roku, kiedy skazano prawdziwego mordercę, bracia zostali zwolnieni z więzienia. 

Dowody na niewinność

To pierwsza ława przysięgłych, która w końcu wysłuchała wszystkich dowodów. Z całą pewnością, nawet tych ukrywanych, które bez wątpienia mogły udowodnić, że Henry’ego i Leona są niewinni. Zespół prawny braci stwierdził w oświadczeniu, że zostali oni ewidentnie i potwornie pokrzywdzeni. Oczywiście trwające dziesiątki lat oczekiwanie „na uznanie poważnej niesprawiedliwości” i wyrządzonej obojgu przez organy ścigania dobiegło końca. Dodał, że ława przysięgłych „w końcu dała Henry’emu i Leonowi możliwość zamknięcia tego przerażającego rozdziału ich życia. Bracia teraz czekają na lepszą przyszłość. Teraz w otoczeniu przyjaciół i rodziny”. Sprawa przeciwko organom ścigania trwała od 2015 roku. Prawnicy pokrzywdzonych bezsprzecznie podkreślali, że prawa obywatelskie braci zostały naruszone podczas przesłuchań. Te doprowadziły ich do skazania.

Źródło:Za gwałt i morderstwo, których nie popełnili, siedzieli w celi 31 lat. 75 mln dolarów odszkodowania dla braci (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl