Blog
Zaginieni Przed Laty

Nekrofil zidentyfikowany – sprawa Jodine Serrin

Jodine Serrin była 39–letnią kobietą cierpiąca na upośledzenie umysłowe. 14 lutego 2007 roku  znaleziono ją zamordowaną we własnym mieszkaniu. Pomimo tego, że jej rodzice widzieli mordercę, przez wiele lat pozostawał on niezidentyfikowany.

Jodine Serrin, pomimo swojej choroby, bardzo dobrze funkcjonowała samodzielnie. Miała własne mieszkanie w bloku Swallow Lane.  Kobieta utrzymywała stały kontakt ze swoimi rodzicami – tatą Artem oraz mamą Lois, z którymi kontaktowała się codziennie.

Walentynkowy wieczór Jodine

W walentynkowy wieczór 2007 roku Art i Lois udali się na wspólną kolacją, a potem na seans do kinia. Lois mile spędzała czas ze swoim mężem. Około 22:00, kiedy film się skończył, Państwo Serrin zdecydowali, że ​​pójdą sprawdzić, co słychać u ich córki. Ostatnio kontaktowali się z nią zeszłego wieczoru, a rzadko zdarzało się aby nie rozmawiali ze sobą cały dzień. Kiedy Art i Lois zapukali do drzwi, nikt nie odpowiadał . Rodzice Jodine mieli zapasowy klucz,  więc go użyli by wejść się do środka. Zauważyli, że wszystkie światła są włączone, co wskazywało na to, iż Jodine powinna być w domu. Zawołali ją po imieniu, ale po raz kolejny nie otrzymali odpowiedzi. Ich niepokój narastał coraz bardziej.

Przerażająca cisza

Rodzice kobiety udali się do jej sypialni. Kiedy otworzyli drzwi, zobaczyli półnagiego mężczyznę leżącego na Jodine w jej łóżku. Lekko zawstydzeni Art i Lois pomyśleli, że przerywają intymną chwilę, więc wyszli z pokoju. Po dłuższym czasie rodzice Jodine zaczęli się jednak niepokoić, gdyż z sypialni nie było słychać żadnych odgłosów, ani rozmów. Zapukali po raz kolejny, ale nie otrzymali odpowiedzi. Zdecydowali powoli otworzyć drzwi.

 

Rodzice znajdują ciało Jodine

Kiedy rodzice kobiety weszli do sypialni, zauważyli swoją córkę leżącą nieruchomo na łóżku. Mężczyzny już nie było. Art położył Jodine na podłodze, a następnie rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety było już za późno.

39-latka została brutalnie pobita, a następnie uduszona. Mężczyzna, którego Art i Lois widzieli w sypialni swojej córki, był jej mordercą. To do czego doszło w jej sypialni, nie było dobrowolnym aktem seksualnym, a nekrofilią.

 

Dochodzenie

Prowadzone dochodzenie w sprawie zbrodni nie wykazało przymusowego wtargnięcia mężczyzny do mieszkania. Kiedy rodzice Jodine czekali w innym pomieszczeniu, nie widzieli drzwi od sypialni, a wtedy morderca ich córki bezczelnie wymknął się drzwiami frontowymi. W mieszkaniu niczego nie brakowało, co wykluczyło również napad rabunkowy. Na miejscu zbrodni zabezpieczono męskie DNA. Po przejrzeniu bazy danych nie znaleziono żadnych dopasowań.

Zabójstwo Jodine było już drugim morderstwem w tej okolicy. Pierwsze miało miejsce 19 stycznia, kiedy James Jay Wendal został zastrzelony w wyniku sporu z innym mężczyzną. Kiedy doszło do morderstwa Jodine, mieszkańcy zaczęli obawiać się o swoje życie. Policja szybko zapewniła, że Jodine prawdopodobnie znała swojego zabójcę, więc nie było to przypadkowe wtargnięcie intruza do mieszkania.

Sąsiadka Jodine, Samantha Raymond powiedziała policji, że w noc zamordowania kobiety widziała mężczyznę, który biegł w pobliżu jej mieszkania. Ze względu na prędkość z jaką się poruszał nie widziała dokładnie jego twarzy.

Spekulowano, że Jodine chętnie otworzyła drzwi swojemu zabójcy co sugerowało, że mogła go znać. Art powiedział policji, iż rozpoznał tego mężczyznę jako kogoś, kogo Jodine znała z kręgu niepełnosprawnych przyjaciół. Powiedział, że gdyby to był ten człowiek, to nie miał samochodu i korzystał z komunikacji miejskiej lub roweru. Kiedy ten człowiek został zidentyfikowany, dostarczył próbkę DNA, która nie pasowała do tej, którą znaleziono na miejscu zbrodni. Podejrzany został więc wykluczony.

 

Badania DNA

Przez wiele lat podejrzanych pojawiło się niewielu i żadne wskazówki nie pomagały w rozwiązaniu sprawy. W 2017 roku innowacyjna technologia DNA Parabon NanoLabs przekształcała materiał genetyczny znaleziony na miejscu zbrodni w cyfrowy obraz podejrzanego. Ten zaawansowany proces przewiduje kolor skóry podejrzanego, kolor oczu, kolor włosów, płeć, pochodzenie oraz kształt twarzy. Zgodnie z jego analizą, podejrzany o zabójstwo Jodine miał jasną karnację, niebieskie oczy, włosy koloru blond oraz piegi. Prawdopodobnie miał  30-40 lat i pochodził z Europy Północnej. Według Arta i Lois mężczyzna, którego widzieli w sypialni córki był masywny, miał duży brzuch, jego włosy były rozczochrane

Postęp w technologii DNA i obraz stworzony przez Parabon NanoLabs dały Artowi i Lois nadzieję, że pewnego dnia morderstwo ich córki zostanie ostatecznie rozwiązane. Za informacje, które mogły doprowadzić do zatrzymania i skazania zabójcy Jodine Serrin przygotowano nagrodę w wysokości 52 000 USD.

Za późno na skazanie zabójcy Jodine

W listopadzie 2018 roku David Mabrito został ostatecznie zidentyfikowany jako podejrzany o gwałt oraz morderstwo. Do procesu jednak nie doszło, gdyż w 2011 roku mężczyzna popełnił samobójstwo.

Źródło:

morbidology.com/the-unsolved-valentine-murder-of-jodine-serrin/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl