Blog
Zaginieni Przed Laty

Małgorzata Gillner – zaginiona nauczycielka!

Małgorzata Gillner – zaginiona nauczycielka! Sprawa, którą dzisiaj przedstawię, pozostaje nierozwiązana od prawie 18 lat.

Małgorzata Gillner- Zaginiona nauczycielka!

Jakiś czas temu szukając czegoś w tv, natrafiłam na program, teraz już nie pamiętam dokładnie jak się nazywał, ale utkwił mi w pamięci przedstawiony tam reportaż o zaginionej Małgorzacie. Bardzo zaciekle wyłapywałam wszystko, szukając odpowiedzi, które nurtują mnie przez dłuższy czas… Co się mogło wydarzyć tamtego dnia? Jest wiele zaginięć, które mocno mną poruszyło i pozostało mi w pamięci do dziś. Nie wszystkie są takie same, nie wszystkie kończą się happy endem.

W dniu zaginięcia 16 listopada 2004 roku bohaterka tej historii miała 42 lata.
Była stanu wolnego i pracowała jako nauczycielka w przedszkolu nr 29 w Gliwicach mieszczącym się na osiedlu Sikornik.

Małgorzata Gillner- Zaginiona nauczycielka!
Zaginiona Małgorzata Gillner

Pani Małgorzata mieszkała wraz z rodzicami na obrzeżach Gliwic przy ulicy Tokarskiej, mimo że posiadała własne mieszkanie w centrum miasta.

W ostatnich kilku tygodniach przed swoim zniknięciem, Małgorzata zamieszkała w domu swojej ciotki przy ulicy Architektów. Wujek Małgorzaty przebywał wówczas w szpitalu z racji postępującej choroby nowotworowej. Małgorzata wspomagała swoją krewną w codziennym funkcjonowaniu i domowych obowiązkach.

Przebieg zdążenia Małgorzata Gillner- Zaginiona nauczycielka!

W dniu, kiedy zaginęła, kobieta opuściła dom ciotki około godziny 5:00 rano. Wedle relacji starszej Pani, miała ona po pracy odwiedzić wujka w szpitalu. Wiadomo, że Małgorzata do pracy nie dotarła. Nie odwiedziła też wujka w szpitalu, mimo że wcześniej sygnalizowała taki zamiar. Małgorzata do swojego miejsca pracy dojeżdżała autobusem linii 624, a następnie przesiadała się na autobus linii 186.

Ustalono, że tego dnia Małgorzata wsiadła do autobusu 624 i wysiadła przy skrzyżowaniu ulic Styczyńskiego i Kościuszki.

Nie udało się ustalić, czy wsiadła do autobusu numer 186, który dowiózłby ją do przedszkola, w którym pracowała. Osoby, które tego dnia podróżowały wraz z zaginioną linią 624, zeznawały, że sprawiała wrażenie zagubionej, poruszonej, komentowała swoje zachowanie, nawiązywała kontakt ze współpasażerami. Istnieje przypuszczenie, że u Małgorzaty mógł nastąpić nawrót depresji i stąd właśnie takie zachowanie.

Około roku przed zniknięciem, Małgorzata przerwała leczenie depresji. Bratowa zaginionej wspominała również, że na krótko przed zaginięciem, odwiedziła ona Małgorzatę pewnej niedzieli w jej mieszkaniu, ponieważ od dłuższego czasu nikt nie odbierał tam telefonu.

Depresja

Bratowa po dotarciu na miejsce zastała zasłonięte okna i Małgorzatę w piżamie, zapłakaną. Dodatkowo, rodzina zaobserwowała u Małgorzaty samooskarżające się myśli, w których obwiniała się za chorobę wujka. Czy u Małgorzaty rzeczywiście nasiliły się objawy depresji i to skutkowało jej późniejszym zaginięciem?
Jest to tylko hipoteza, w żaden sposób niepotwierdzona.

 

Małgorzata Gillner- Zaginiona nauczycielka!
Zaginiona Małgorzata Gillner

Istotny w tej sprawie jest fakt, że na krótko przed opisywanymi zdarzeniami, Małgorzata złożyła u dyrekcji placówki, w której była zatrudniona, podanie o zwolnienie z pracy. Dyrektor przedszkola nie przyjęła jednak tego wypowiedzenia, prosząc swoją pracownicę o ponowne przemyślenie swojej decyzji.

Małgorzata prośbę o zwolnienie motywowała zmęczeniem psychicznym i brakiem satysfakcji z dotychczas wykonywanej pracy. Ponoć Małgorzata miała w planach podjęcie pracy chałupniczej, ale nie jest wiadomo, jakiego dokładnie rodzaju.

Śledztwo

W trakcie prowadzonego śledztwa policja ustaliła, że na koncie bankowym Małgorzaty nie wykonywano żadnych operacji od czasu jej zniknięcia. Co ciekawe, nie udało się odnaleźć paszportu zaginionej. Sugeruje to, że być może planowała wyjazd za granicę. Rozpoczęcie życia na nowo w odległym zakątku świata, z dala od rodziny i dotychczasowego środowiska.

Ten scenariusz uprawdopodabnia zeznanie fryzjerki, która stwierdziła, że Pani Małgorzata wypytywała ją, czy ze zmienioną fryzurą będzie w stanie przekroczyć granicę.

Kolejna istotna informacja w tej sprawie pojawiła się po dwóch latach od zaginięcia Małgosi. Na policję zgłosiła się kobieta, twierdząc, że feralnego 16 listopada 2004 roku widziała ona Małgorzatę na dworcu PKP w Gliwicach około godziny 10. Małgorzata rozpoznała świadka i z oddali wymieniła z nią grzecznościowe ukłony.

Nieznajomy nikomu mężczyzna

Wedle zeznań kobiety, na dworcu Małgorzata miała znajdować się w towarzystwie mężczyzny w wieku około 40 lat z bujnymi, kręconymi włosami. Rodzina zaginionej nie była w stanie nic powiedzieć na temat tajemniczego kompana Małgorzaty.

Nie utrzymywała ona głębszych kontaktów towarzyskich, była typem introwertyczki i nigdy nie przedstawiła bliskim żadnego mężczyzny, z którym byłaby związana.

Portret towarzysza Małgorzaty był pokazywany kilkukrotnie w ogólnopolskich mediach, ale jak dotąd nie udało się dotrzeć do tego człowieka ani też ustalić jego personaliów.

Małgorzata Gillner- Zaginiona nauczycielka!
Poszukiwany Mężczyzna w sprawie zaginięcia Małgorzata Gillner

Po publikacjach w mediach do policji spływały informacje, że Małgorzata była widziana na terenie Polski m.in. w Poznaniu, Grudziądzu czy Szklarskiej Porębie. Te tropy się nie potwierdziły.

Po jednym z programów telewizyjnych, gdzie przedstawiono okoliczności zniknięcia Małgosi, do ojca zaginionej zadzwonił tajemniczy mężczyzna. Twierdził, że ma informacje na temat jego córki. Na spotkanie z informatorem udał się jeden z synów Pana Gillnera, ale nikt nie pojawił się w umówionym miejscu.

Ciągłe czekanie …

Jeżeli żyje, Małgorzata Gillner ma dzisiaj 60 lat. Jej los od wielu lat pozostaje nieznany, ale rodzina ciągle wierzy, że ich córce i siostrze nie przytrafiło się nic złego i że oddaliła się z własnej woli. Krewni zaginionej wciąż mają nadzieję, że któregoś dnia nawiąże z nimi kontakt i da znać, że jest cała i zdrowa. Prosimy o jak najszersze udostępnienie tego postu, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Osoby posiadające informacje na temat losów lub aktualnego miejsca pobytu Małgorzaty Gillner, prosimy o przekazywanie swojej wiedzy na policję lub bezpośrednio do redakcji Zaginieni Przed Laty drogą mailową, lub w wiadomości prywatnej.

Opracowała – Klaudia- ZPL

Źródło: Mija siedemnaście lat od zaginięcia gliwickiej przedszkolanki Małgorzaty Gillner. – Katowice Dziś (katowicedzis.pl)

Wyszła z domu i nie dotarła do pracy | Gliwice Nasze Miasto

informacje ze strony: Katowice Dziś – Z Katowic i o Katowicach. To, co najciekawsze i to, co najważniejsze. W jednym miejscu. Tutaj. (katowicedzis.pl)

Gliwice Nasze Miasto – Wiadomości, informacje i wydarzenia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! dlatego 

Może zainteresować Cię również: Nowe informacje w sprawie podejrzanego mężczyzny o morderstwo (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl