Blog
Zaginieni Przed Laty

Lucia Mantione. Zgwałconą i zabitą 13-latkę pochowano po 66 latach.

Lucia Mantione została zgwałcona i zabita mając 13-lat.

Lucia Mantione wyszła z domu po zapałki i już nigdy do niego nie wróciła. Jej ciało znaleziono po 3 dniach. Dziewczynka została zgwałcona i zabita, mając 13-lat. Pochowaną ją po 66-latach, ponieważ wcześniej kościół katolicki nie zgadzał się na jej pogrzeb.

Lucia Mantione

Do wstrząsającego zdarzenia doszło na Sycylii 6 stycznia 1955 roku. Lucia Mantione miała wtedy zaledwie 13-lat. Matka wysłała dziewczynkę po zapałki, lecz Lucia już nigdy nie wróciła do domu. Bliscy rozpaczliwie jej szukali. Poszukiwania wraz z policją nie trwały długo. Ciało Luci znaleziono trzy dni później – 9 stycznia. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynkę zgwałcono i uduszono.

Zrozpaczony ojciec po znalezieniu zwłok córki od razu poinformował o jej śmierci księdza. Duchowny nie chciał zorganizować pogrzebu ze względu na katolickie prawo zabraniające pogrzebów osób, które spotkała “gwałtowna śmierć”.

Rozpacz bliskich

Kilka lat temu Federico i Calogero Messana, dwaj bracia, którzy byli rówieśnikami Lucii, stworzyli blog, na którym umieścili archiwalia z czasu zniknięcia dziewczyny. Napisali też list do biskupa prowincji Caltanissetta, prosząc go o interwencję. Biskup przeprosił za to, co się wydarzyło i obiecał przedstawić sprawę przełożonym.

"<yoastmark

28 lipca 2021 roku po 66 latach dziewczynkę pochowano bez pogrzebu, na małej działce na cmentarzu Montedoro. Pamięć o dziewczynie pozostała w sercach mieszkańców miasteczka, dlatego tłumy ludzi pożegnały zamordowaną w 1955 roku 13-latkę.

Kościół katolicki

Przez 66-lat kościół katolicki nie pozwalał na pogrzeb, zasłaniając się starą zasadą. – „To była stara zasada, którą stosowano głównie wobec osób, które popełniły samobójstwo. Niektórzy księża rozszerzyli jednak tę zasadę na osoby, które zostały brutalnie zabite. Jeśli zostałeś zabity, zrobiłeś coś złego” – wyjaśnił dla “The Guardian” ojciec Francesco Stabile, były profesor teologii na Uniwersytecie w Palermo.

Niestety morderca 13-latki wciąż jest nieznany. Podejrzewano, że dziewczynkę zabił bogacz, który ma powiązania z mafią.

Prokuratorzy w Caltanissetta ponownie otworzyli sprawę, ekshumując ciało Lucii i próbując wydobyć DNA. Według plotek, na miejscu zbrodni znaleziono przedmioty, które mogły zawierać ślady DNA zabójcy.

Rodzice dziewczynki walczyli 66 lat o zmianę decyzji kościoła. Bez wątpienia kościół utrudniając im pochówek zamordowanego dziecka, dołożył do tego swoją cegiełkę bólu, powołując się na katolickie prawo.

Źródło:Lucia Mantione pochowana po 66 latach. Wcześniej Kościół nie pozwalał – Wiadomości (onet.pl)

Kościół odmówił pogrzebu zgwałconego dziecka. Prawo katolickie – Planeta

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl