Blog
Zaginieni Przed Laty

Kolejne makabryczne znalezisko w Płońsku- noworodek zakopany na cmentarzu

Kolejny noworodek, który nie otrzymał miłości i opieki… 26 czerwca lokalne media poinformowały, iż w Płońsku (woj. Mazowieckie) zaleziono zwłoki noworodka, które ktoś zakopał w jednym z grobów na miejskim cmentarzu. Bez wątpienia, makabryczne znalezisko przypomniało mieszkańcom o tragedii z 2019 roku, kiedy to w płońskiej sortowni śmieci znaleziono ciało nowonarodzonego chłopca.

Noworodek zakopany w grobie

Do grabarza z płońskiego cmentarza zgłosił się opiekun jednego z grobów. Z pewnością zaniepokoiła go świeżo poruszona ziemia na grobie, dlatego wskazana wydała się kontrola jego stanu. Pan Bogdan Niczk, tamtejszy grabarz, wziął ze sobą szpadel i udał się na wskazane miejsce, by sprawdzić stan grobu. Wówczas dokonał makabrycznego znaleziska- pod warstwą ziemi znajdowała się reklamówka, a w niej- w kolejnych warstwach folii- zwłoki noworodka wraz z łożyskiem. Bez wątpienia, dla mężczyzny był to makabryczny widok.

Grób, w którym ukryto zwłoki noworodka

Dotychczasowe ustalenia

Ustalenia w sprawie znalezionych zwłok noworodka wciąż trwają. Na chwilę obecną przypuszcza się, że sprawca prawdopodobnie wybrał miejsce świadomie. Alejka, w której znajdował się grób nie była monitorowana, ogrodzenie cmentarza było niskie, w związku z tym bez trudu można było przez nie przejść. Tuż obok znajduje się park. Prawdopodobnie sprawca działał pod osłoną nocy, by pozostać niezauważonym. Być może miał nadzieję, że nikt nie zorientuje się, że grób został naruszony.

Do tej chwili policja nie podała jeszcze szczegółowych informacji na temat noworodka i przyczyny jego śmierci. Z pewnością istotne dla sprawy okażą się wszelkie informacje o lokalnych kobietach, które w ostatnim czasie mogły urodzić dziecko.

Brama płońskiego cmentarza

Sprawa z 2019 roku

16 grudnia 2019 roku w płońskiej sortowni śmieci znaleziono zawinięte w reklamówkę ciało noworodka. Jak ustalono, chłopczyk o nieznanej tożsamości urodził się żywy. Sekcja zwłok wykazała liczne obrażenia wewnętrzne. Sąd nadał dziecku imię i nazwisko: Mateusz Kowalski. Makabryczne znalezisko niewątpliwie poruszyło mieszkańców niewielkiego mazowieckiego miasta, a na jego pogrzeb przybyły tłumy. Niestety, nie udało się ustalić kim była jego matka.  W związku z tym, w kwietniu 2021 roku płońska prokuratura umorzyła śledztwo.

 

Źródła:

  1. https://plonszczak.pl/artykul/szok–zwloki-noworodka/1189439
  2. https://wiadomosci.wp.pl/zwloki-noworodka-ukryte-w-grobie-makabryczne-znalezisko-w-plonsku-6654831487859232a

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl