Blog
Zaginieni Przed Laty

Indonezja. Wycieczka nad rzekę miała tragiczny finał!

Indonezja- Wycieczka nad rzeką miała tragiczny finał!

Indonezja. Wycieczka nad rzekę Cileuleur miała tragiczny finał! Utonęło 11 uczniów i 11 osób zaginęło.

Indonezja

Ogromna tragedia podczas wycieczki nad rzekę Cileuleur w Indonezji. Do dramatycznego wypadku doszło podczas wycieczki około 150 członków islamskiej grupy skautów. Byli to uczniowie w wieku od 12 lat do 15 lat. Dzieci szły wzdłuż rzeki Cileuleur na indonezyjskiej wyspie Jawa. 21 osób z tej grupy chciało przeprawić się na drugi brzeg… Niestety wtedy doszło do tragedii, nurt porwał dzieci.

Indonezja- Wycieczka nad rzeką miała tragiczny finał!
fot. DARRA/AFP/East News ze strony Radio Zet

Z pomocą ruszył Dowódca zespołu poszukiwawczo-ratowniczego Supriono. Pobliscy mieszkańcy również pobiegli, by ratować tonące dzieci. Udało im się wyciągnąć z wody 10 osób. Dwóch uczniów jest w stanie krytycznym. Zostali przewiezieni do szpitala. 11 osób zginęło.

Wszczęto dochodzenie, aby ustalić przyczynę tragedii. Wycieczkę zorganizowano, mimo ostrzeżeń władz, że obecnie jest to niebezpieczne. Skauci spacerowali wzdłuż rzeki i sprzątali brzeg.

W lutym 2020 roku doszło do podobnego wypadku. Wówczas 10 skautów utonęło w trakcie gwałtownej powodzi. Rannych zostało wtedy prawie 20 osób.

W porze deszczowej, która rozpoczyna się w Indonezji w listopadzie, zabrania się organizowania wycieczek nad rzekami z udziałem dzieci i nastolatków. Czy tej tragedii można było uniknąć? Z pewnością tak, ponieważ były ostrzeżenia, lecz nikt do nich się nie dostosował.

Źródło:Tragiczny finał wycieczki nad rzeką. Utonęło 11 uczniów (msn.com)

Indonezja. 11 uczniów utonęło podczas wycieczki nad rzeką Cileuleur – Wiadomości (radiozet.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jednak. Dlatego

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl