Blog
Zaginieni Przed Laty

4-letnia Jessica Suzanne Gutierrez spała w swojej sypialni z dwiema siostrami, kiedy została porwana.

4-letnia Jessica Suzanne Gutierrez spała w swojej sypialni z dwiema siostrami, kiedy została porwana. Z ustaleń śledczych wynika, że Jessica została zamordowana. Kim jest morderca?

4-letnia Jessica

Jest wiele zaginięć, które pomimo upływu lat wciąż pozostają nierozwiązane. Jednym z nich jest sprawa małej Jessiki Gutierrez. Pisząc o tej sprawie cały czas przypominała mi się sprawa małej Madeleine McCann. Być może dlatego, że obie dziewczynki zostały porwane z pokoju w którym spały. Chociaż różnią je data zaginięcia i miejscowość tak samo łamią serce.

Była noc 5 czerwiec 1986 rok 4-letnia Jessica Gutierrez została porwana z rodzinnego domu w Lexington, w Karolinie Południowej. Dziewczynka spała w swojej sypialni z dwiema siostrami. Nikt z bliskich nawet przez krótką chwilę nie przypuszczał, że ta noc stanie się ich największym koszmarem, który będzie o sobie przypominał przez wiele lat.

Następnego dnia rano mama- Debra wchodząc do sypialni córek zauważyła, że jej 4-letnia córeczka zniknęła. Porywacz włamał się do domu przez okno salonu. W oknie były zerwane zasłony, na podłogę sypialni leżały porozrzucane papiery, a drzwi wejściowe były otwarte. Wszystko wskazywało na to, że porywacz wyszedł niezauważony z domu przez drzwi wejściowe.

 

Magiczny kapelusz

Debra natychmiast powiadomiła policję o zaginięciu córki. 6-letnia siostra Jessiki powiedziała policji, że Jessika została zabrana z łóżka przez mężczyznę w magicznym kapeluszu. Kim był ten tajemniczy mężczyzna?

Debra zeznała, że nie słyszała w nocy żadnych szmerów, nic co mogłoby wzbudzić jej niepokój. Jednak od samego początku twierdziła, że jej mała córeczka mogła zostać porwana przez bliskiego przyjaciela rodziny. Skąd takie podejrzenie?

https://unsolvedmysteries.fandom.com/wiki/Jessica_Gutierrez

Przyjaciel rodziny, który był uważany za porywacza miał 27 lat. Kilka tygodni po zniknięciu 4-latki mężczyzna dopuścił się kradzieży samochodu i brutalnego gwałtu.  Po aresztowaniu jego odciski palców zostały dopasowane do odcisków znalezionych na zewnętrznej ramie okna sypialni zaginionej Jessiki. Mężczyzna odsiadując wyrok w 1987 roku zaczął chwalić się innemu więźniowi, że porwał i zamordował małą dziewczynkę, a jej ciało wyrzucił na wysypisko śmieci w hrabstwie Lexington. Opowiadając koledze z celi o bestialskim zabójstwie dziewczynki wspomniał, że miał tamtej nocy na głowie kowbojski kapelusz.

Śledczy podejrzewali też ojca Jessiki. Twierdzili, że to on jest odpowiedzialny za zniknięcie córki. Ojciec porwanej 4-latki miał dowód na to, że tamtej nocy był w Kalifornii. Mężczyzna został wówczas oczyszczony z zarzutów.

Przesłuchanie już dorosłej siostry

Kiedy siostra Jessiki była dorosła, została ponownie przesłuchana przez policję. Dziewczyna zeznała, że bardzo dokładnie pamięta jak mężczyzna podnosił Jessikę z łóżka. 4-latka nie obudziła się wtedy. Śledczy uznali, że matka najprawdopodobniej miała rację i uznali, że porywaczem był przyjaciel rodziny.

W 2007 roku Debra oskarżyła śledczych o zaniedbanie i złe prowadzenie tej sprawy. Kobieta rozpaczliwie szukała swojej malutkiej córeczki. Każdy dzień poszukiwań stał się dla niej największym koszmarem. Debra próbowała naciskać na szeryfa, by zrobił coś więcej. Niestety szeryf Metts zagroził jej, że całkowicie przestanie prowadzić śledztwo. Co ciekawe, Metts został później aresztowany pod zarzutem korupcji.

4-letnia Jessica Suzanne Gutierrez spała w swojej sypialni z dwiema siostrami, kiedy została porwana.
Zdjęcie ze strony https://unsolvedmysteries.fandom.com/wiki/Jessica_Gutierrez

Organizacja non-profit “Unfinished Files” podjęła śledztwo, współpracując z matką mieli nadzieję, że uda im się odnaleźć Jessikę. Dopiero 6 stycznia 2022 roku 61-letni Thomas Eric McDowell przyjaciel rodziny, którego bliscy od samego początku podejrzewali został aresztowany i oskarżony o porwanie i morderstwo Jessiki. To właśnie on odsiadywał wyrok za kradzież i gwałt i to jego odcisk palców znaleziony w domu Gutierreza. Czy śledczy nie mieli wystarczająco dużo dowodów na jego winę od samego początku? Trzeba było czekać aż 36 lat, żeby uznano go za winnego?
Niestety, ciała Jessiki nie odnaleziono do dziś.

 

 

Źródło: Jessica Gutierrez – Polska | Nierozwiązane tajemnice Wiki | Fandom

Jessica Suzanne Gutierrez – Projekt Charley (charleyproject.org)

Przestępca seksualny z Karoliny Północnej oskarżony o porwanie 1986-letniej Jessiki Suzanne Gutierrez w 4 roku | A.W. Naves | NewsBreak Original

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Jezioro Osiek. Zabójstwo i kanibalizm. Oskarżono czterech sprawców (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl