12 września 2021 roku około godziny 11:00 gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie od rodziny 25-latki. W zgłoszeniu przekazali, że 25-latka może być w niebezpieczeństwie, w związku z tym mundurowi udali się niezwłocznie na miejsce zdarzenia. Niestety, ale na pomoc było już za późno… W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli zakrwawione ciało kobiety. Brudny od krwi 29-letni mężczyzna, na widok policjantów próbował uciec, lecz udało się go zatrzymać. Jak podało RMF RM, w głowie kobiety tkwiły wbite dwa noże. Paulina również miała liczne rany kłute i cięte w okolicy twarzy, głowy i szyi.

Gdańsk. Makabryczne zabójstwo 25-letniej kobiety
Zabójstwo w Gdańsku. Tragedia rozegrała się przy ul. Zielony Trójkąt. Foto: -/-

Zbrodnia na oczach małych dzieci

Świadkami tej niewyobrażalnej tragedii była dwójka małych dzieci-rok i 3 lata. Wstępnie, motyw tej zbrodni nie jest jeszcze znany.

– Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora. Na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjny technik, również lekarz z zakresu medycyny sądowej. Nic więcej w tej sprawie na ten moment nie mogę powiedzieć – dodaje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski w wywiadzie z Faktem.

Zarzuty

29-latek usłyszał już zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźnie grozi dożywocie. Według biegłego, z sekcji zwłok wynika, że charakter, rozległość i lokalizacja doznanych ran kłutych głowy, jak również pleców wskazują, że do ich zadania doszło w wyniku ciosów zadanych ręką obcą, z dużą siłą, z użyciem ostrego narzędzia, jakim był nóż.

Podczas doprowadzenia Robert G. miał zabandażowane ręce i kask ochronny na głowie, żeby nikogo nie skrzywdzić. Po pytaniu jednego z dziennikarzy trójmiasto “Dlaczego to zrobiłeś?”, splunął na ziemię i odparł “Tyle Wam powiem”.  Mężczyźnie została pobrana krew do badania by sprawdzić czy był pod wpływem środków odurzających.

Oskarżony mężczyzna przyznał się do winy, złożył także wyjaśnienia, w których broni się niepamięcią. Trójmiasto.pl podaje, że 29-latek w ubiegłym roku wszedł w konflikt z prawem. Chodzi o narkotyki.

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji w 2020 roku, stwierdzono 641 przypadków zabójstw – w tym 52 w woj. pomorskim. To 125 więcej przypadków niż w 2019 roku. Wykryto 98% sprawców.

Źródło: Gdańsk. 25-latka zamordowana przez konkubenta na oczach dzieci – Wiadomości (onet.pl)

Gdańsk: Zabił partnerkę na oczach dzieci! Zapadła ważna decyzja – Trójmiasto, Super Express (se.pl)

Zabójstwo w Gdańsku. Nie żyje młoda kobieta. Sprawca złapany (fakt.pl)

Gdańsk. 29-latek przyznał, że zabił partnerkę. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!