Blog
Zaginieni Przed Laty

Dzisiaj mija 16 lat od tajemniczego zaginięcia Mateusza Domaradzkiego.

Dzisiaj mija 16 lat od tajemniczego zaginięcia Mateusza Domaradzkiego

Dzisiaj mija 16 lat od tajemniczego zaginięcia Mateusza Domaradzkiego. Pamiętamy!

Dzisiaj mija 16 lat

Są zaginięcia, o których wszyscy słyszeli, są takie, o których pomimo upływu lat nie da się zapomnieć… Jednym z tych zaginięć jest tajemnicza sprawa 8-letniego Mateusza Domaradzkiego. Chłopca, który wyszedł na sanki i do dzisiaj nie powrócił.

8-letni Mateusz wraz z rodzicami mieszkał w Rybniku. Był 6 lutego 2006 roku ferie zimowe. Tamtego dnia Mateusz Domaradzki wyszedł na sanki i przepadł bez wieści. Przez kilka tygodni chłopca intensywnie szukali setki policjantów, strażacy i rodzina. Do poszukiwań użyto specjalistycznego sprzętu oraz psy tropiące i helikopter. Niestety po Matuszku nie było śladu. Kilkanaście dni po zaginięciu 8-latka, funkcjonariusze policji zatrzymali mieszkających w tej samej dzielnicy Łukasza N. i Tomasza Z. Mężczyźni byli kuzynami. Do aresztu trafili w innej sprawie…

Próbowali zgwałcić 12-letnią dziewczynkę, jednak w trakcie przesłuchania obaj przyznali się, że zabili Mateuszka. Zaprowadzili chłopca w ustronne miejsce i brutalnie go zgwałcili, a na koniec śmiertelnie pobili. Zeznali też, że nie mieli w planach zabić chłopca, ale ten pomimo zastraszania powiedział, że o wszystkim opowie mamie. Obaj zgodnie twierdzili, że ciało zamordowanego chłopca zakopali. Nie byli jednak w stanie dokładnie podać, gdzie znajduje się to miejsce. Po jakimś czasie, mężczyźni jednak wycofali się z tych zeznań. Dlaczego? Policjanci przeszukali okolicę, niestety nie było śladu po zaginionym chłopcu. W 2012 roku Sąd pierwszej instancji, w procesie poszlakowym, wymierzył obu oskarżonym karę 25 lat więzienia. Skazani odwołali się od tego wyroku, ale kasacja nie została uznana. Chociaż za zabójstwo Mateuszka skazano dwóch mężczyzn, chłopiec nadal figuruje w policyjnej bazie jako zaginiony, ponieważ do tej pory nie odnaleziono jego ciała.

Analizy, poszukiwania, nieustanna walka o odnalezienie zaginionego chłopca

Poszukiwania ponownie zostały wznowione w styczniu 2017, ale nie przyniosły rezultatów.

Dzisiaj mija 16 lat od tajemniczego zaginięcia Mateusza Domaradzkiego
progresja wiekowa

 

Pomimo wielu apeli i intensywnych poszukiwań ciała Mateuszka nie odnaleziono. Mijają lata bólu i rozpaczy, dla bliskich ten czas jest największym koszmarem w ich życiu.

 

Dzisiaj mija 16 lat od tajemniczego zaginięcia Mateusza Domaradzkiego
zaginiony Mateusz

Najbliżsi nie tracą nadziei, że pomimo upływu wielu lat odnajdą Mateusza, który teraz miałby już 24 lata. Każda rocznica zaginięcia budzi niewyobrażalną tęsknotę i pomimo lat wciąż łzy i rozpacz królują.

 

 

Informacje ze stron: Radio 90 FM Wiadomości – Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Racibórz, Cieszyn i Knurów.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl