Blog
Zaginieni Przed Laty

Ciało noworodka w pobliżu torowiska kolejowego w Starogardzie.

Ciało noworodka w pobliżu torowiska kolejowego w Starogardzie.

Ciało noworodka w pobliżu torowiska kolejowego w Starogardzie. Policjanci proszą o kontakt osoby posiadające wiedzę w sprawie!

Ciało noworodka w pobliżu torowiska

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku proszą o kontakt osoby, które posiadają wiedzę na temat odnalezionych w maju 2020 roku, w pobliżu torowiska kolejowego przy ul. Iwaszkiewicza w Starogardzie Gdańskim, zwłok noworodka. Do dzisiaj sprawa jest nierozwiązana.

– Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wykonują czynności do sprawy odnalezienia zwłok noworodka w dniu 24 maja 2020 roku w Starogardzie Gdańskim. Zwracamy się z apelem do osób, które mają wiedzę  na temat tego zdarzenia o bezpośredni kontakt z policjantami pod specjalnie dedykowany tej sprawie numer telefonu: 695- 833- 441.  Z naszej strony zapewniamy anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie przez nas dokładnie sprawdzona. Za przekazanie informacji, które mogą się przyczynić do ustalenia tożsamości matki porzuconego noworodka, przewidziana jest nagroda pieniężna – taki wpis widnieje na internetowej stronie  pomorskiej policji.

Przypomnijmy sprawę:

– W niedzielę 24 maja 2020 r. po południu policjanci ze starogardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu zwłok noworodka. Ciało zostało znalezione w pobliżu torowiska kolejowego nieopodal ulicy Iwaszkiewicza. Śledczy przeprowadzili na miejscu czynności procesowe. Wstępnie wykazały, że są to zwłoki noworodka płci męskiej, a jego zgon mógł nastąpić do dwóch tygodni wcześniej – informowaliśmy w dniu ujawnienia zwłok dziecka (24 maja 2020 r.)

Ciało noworodka w pobliżu torowiska kolejowego w Starogardzie.
pixabay.com

Na zwłoki noworodka natrafił przypadkowy przechodzień i niezwłocznie powiadomił o tym zdarzeniu policję. Zwłoki były zawinięte w plastikowy worek. W tamtym czasie, obręb ul. Iwaszkiewicza był wielkim placem budowy, pełnym maszyn, wykopów i hałd ziemi.

Ustalenia śledczych

Z ustaleń śledczych wynikało, że noworodek przyszedł na świat w około 8 miesiącu ciąży. Lekarze medycyny sądowej nie znaleźli na ciele dziecka żadnych uszkodzeń. Biegli zabezpieczyli od dziecka kod DNA, aby móc go w przyszłości porównać z DNA rodziców.

Jędruś – bo takie imię nadano chłopcu po śmierci – spoczął na cmentarzu komunalnym na Łapiszewie. Podczas pogrzebu chłopca zamiast mamy, taty, zamiast najbliższych, Jędrusiowi towarzyszyli pracownicy zakładu pogrzebowego. Ustawiono mały drewniany nagrobek. Wbito krzyż z napisem „NN” i datą śmierci z dopiskiem „Powiększyło się grono aniołków”.

Dzięki jednej z fundacji, w miejscu drewnianego krzyża ustawiono pomnik z imieniem oraz datą śmierci, a u dołu wpisano krótką sentencję, którą Państwu przytaczamy: „Niech się dowie, kto grób ten spotka i symboliczny biały kwiat, że tu niewinna leży istota, którą okrutnie skrzywdził świat”. Skłania ona do głębokiej refleksji…

Choć Jędruś odszedł w ciszy i samotności, dziś pamiętają o nim osoby, które dbają o Jego mogiłę.

Czy po blisko dwóch latach od wspomnianego zdarzenia pojawi się szansa na znalezienie osoby, bądź osób odpowiedzialnych za tę tragedię? – Jeśli posiadacie Państwo jakąkolwiek wiedzę dot. sprawy… Bądź informację  – wydającą się dotychczas nieistotną – apelujemy w imieniu prowadzących sprawę oraz własnym, o kontakt pod numerem tel. 695-833-441

Źródło: Ciało noworodka w pobliżu torowiska kolejowego w Starogardzie.… – Kociewiak.pl

Starogard Gdański. W pobliżu torowiska znaleźli ciało noworodka. Minęły dwa lata, policja prosi o pomoc i oferuje nagrodę – TVN24

Policja szuka matki noworodka, którego ciało dwa lata temu znaleziono w Starogardzie Gdańskim. Wysoka nagroda za pomoc – Radio Gdańsk (radiogdansk.pl)

Martwy noworodek w Starogardzie Gdańskim (fakt.pl)

Również. Oczywiście. Lecz

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Czy można zapobiec zaginięciom seniorów? (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl