Blog
Zaginieni Przed Laty

Ciało dziecka znaleziono na brzegu norweskiej wyspy. Kim był chłopczyk?

Ciało dziecka znaleziono na brzegu norweskiej wyspy- Kim był chłopczyk?

Ciało dziecka znaleziono na brzegu norweskiej wyspy. Kim był chłopczyk? Na to pytanie śledczy znają już odpowiedź. Młody mężczyzna z Iranu chciał zatroszczyć się o swoją rodzinę i zapewnić im lepsze życie. W związku z tym próbował sprowadzić ich do Wielkiej Brytanii. Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do tak okropnej tragedii. Przez kilka miesięcy śledczy wciąż zadawali sobie pytanie. Gdzie jest ciało chłopca i czy kiedykolwiek go odnajdą.

Zaginięcie

27 października 2020 roku na Kanale La Manche zaginął bez śladu 1,5 roczny chłopczyk wraz ze swoją rodziną. Przeprawiali się z innymi uchodźcami do Wielkiej Brytanii, kiedy łódź z kurdyjsko-irańską rodziną nagle zatonęła. Po tej ogromnej tragedii znaleziono ciała 35-letnich rodziców oraz ciała jego starszego rodzeństwa: 9-letniej Anity i 6-letniego Armina.

 

Ciało dziecka znaleziono na brzegu norweskiej wyspy- Kim był chłopczyk?
Fot. Zimowy kombinezon chłopca

Ponieważ chłopiec miał na sobie zimowy kombinezon oraz kamizelkę ratunkową, jego ciało morskie prądy przeniosły, aż do wybrzeża Norwegii.

Ciało dziecka znaleziono na brzegu norweskiej wyspy- Kim był chłopczyk?
Fot. Czteroosobowa rodzina, która zginęła

Rodzina pochodziła z miasta Sardaszt w zachodnim Iranie w pobliżu granicy z Irakiem. Po zatonięciu łodzi do szpitala zabrano 15 imigrantów. Wciąż jednak nie wiadomo, z jakiego powodu łódź zatonęła.

Chłopczyk

Ciało dziecka na początku 2021 roku wyrzuciło morze na brzeg wyspy Karmøy. Śledczy z Norwegii od samego początku podejrzewali, że to zaginiony Artin Irannezhad.

„Nie mieliśmy w Norwegii zgłoszenia zaginięcia dziecka, żadna rodzina nie kontaktowała się z policją. Na skafandrze były obce naszywki, więc podejrzewaliśmy, że dziecko nie urodziło się w Norwegii” – powiedziała prowadząca dochodzenie Camilla Tjelle Waage.

Badania DNA potwierdziło przypuszczenia śledczych. Szczątki dziecka znalezionego w styczniu 2021 roku należały do półtorarocznego chłopca-Artina Irannezhad z Iranu. To właśnie on został uznany za zaginionego po tym, jak wraz z rodziną w październiku 2020 roku przeprawiał się przez Kanał La Manche.

Ogromna tragedia

Zidentyfikowano, że to ciało trzeciego dziecka rodziny Kurdów – chłopca o imieniu Artin. Dalsza rodzina chłopca została powiadomiona o zidentyfikowaniu zwłok dziecka. W związku z tym szczątki zostaną przewiezione do Iranu, aby tam je pochować. Bez wątpienia to ogromna tragedia, w której zginęła cała rodzina.

Szacuje się, że w regionie podzielonym między Turcję, Irak, Syrię, Iran i Armenię mieszka od 25 do 35 mln Kurdów. Są czwartą co do wielkości grupą etniczną żyjącą na Bliskim Wschodzie, nie posiadają jednak własnego państwa. Co roku tysiące irańskich Kurdów usiłuje przedostać się do Europy.

Źródło: Nastąpił przełom ws. zaginięcia dziecka. Śledczy zidentyfikowali zwłoki (msn.com)

Ciało dziecka na brzegu norweskiej wyspy. Policja wie, kim był chłopiec – RMF 24

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl