Blog
Zaginieni Przed Laty

Chór Ludzi Zaginionych i ich misja odnalezienia swoich bliskich

Chór ludzi zaginionych / HuffPost UK

W 2017 roku w brytyjskiej edycji programu “Mam Talent” wystąpił “Chór Ludzi Zaginionych”. Kim są jego członkowie i jak ważne przesłanie niosą? Bez wątpienia misja wykonawców może zdziałać cuda. Zapraszamy do lektury.

Chór Ludzi Zaginionych

Chór powstał w 2014 roku. Peter Boxell, jeden z wokalistów i autor piosenki “I miss You” (Tęsknie za Tobą), od wielu lat żyje w niewiedzy, co stało się z jego ukochanym synem. W związku ze swoją stratą mężczyzną dołączył do chóru.

Lee Boxdell zaginął w 1988 roku, miał wtedy 15 lat. Nastolatek wyszedł na mecz piłki nożnej, jednak nigdy nie powrócił do domu. Peter wciąż liczy, że pomimo 33 lat bez odpowiedzi, uda mu się dotrzeć do swojego syna. Taką samą nadzieję mają inni wokaliści.

Chór Ludzi Zaginionych / Daily Mail
Chór Ludzi Zaginionych / Daily Mail

Tęsknie

Do chóru należy również siostra Richarda Edwardsa. Młody muzyk zaginął w lutym 1995 roku, miał wtedy 27 lat. Edwards krótko przed zaginięciem codziennie podejmował mniejsze kwoty pieniędzy z konta. Na dzień przed wręczył przyjacielowi książkę zatytułowaną “Romans z kokainą”. Poprosił o dokładne przeczytanie wstępu, który szczegółowo opisuje bohatera przebywającego w szpitalu psychiatrycznym, na krótko przed zniknięciem.

Richard Edwards / Interia
Richard Edwards / Interia

17 lutego 1995 roku policja odnalazła porzucony samochód muzyka. Znajdował się on w bliskiej odległości od mostu samobójców, lecz w okolicy nikt nie widział Edwardsa. Nie wiadomo zatem czy mężczyzna mógł odebrać sobie życie.

Po zaginięciu 27-latka na policję zgłaszały się osoby, które miały widzieć mężczyznę w Indiach lub na Fuerteventurze, czy Lanzarote. Żadnej z informacji nie udało się potwierdzić.

Richard James Edwards został uznany za zmarłego w 2008 roku, lecz jego siostra nie traci wiary w to, że jej brat żyje.

Nie doczekał odpowiedzi

Występującym w chórze był również Peter Lawrence. Peter był ojcem Claudii Lawrence, 35-letniej kobiety, która zaginęła w marcu 2009 roku.

Claudia Lawrence z ojcem / Sky News
Claudia Lawrence z ojcem / Sky News

Wieczorem 18 marca 2009 roku Lawrence rozmawiała przez telefon ze swoimi rodzicami, następnego dnia 35-latka nie stawiła się w pracy.

Po rozpoczęciu śledztwa Policja ustaliła, że telefon kobiety logował się w rejonie Heworth w Yorku od ranka 19 marca, aż do momentu, w którym został wyłączony.

W sprawie zaginięcia Claudii Lawrence podejrzewa się, że kobieta mogła paść ofiarą uprowadzenia i zabójstwa.

Niestety Peter Lawrence nigdy nie poznał prawdy o tym, co spotkało jego córkę. Mężczyzna zmarł na początku 2021 roku.

Wsparcie rodzin osób zaginionych

Emma Cullingford śpiewa w chórze. Kobieta przez wiele miesięcy poszukiwała swojej mamy. Kiedy policja poinformowała Cullingford o odnalezieniu ciała jej mamy, dla kobiety był to szok. Jednak Emma postanowiła dalej występować z ludźmi, z którymi połączyła ją podobna historia.

Nadzieja umiera ostatnia

W trakcie występu chóru w “Mam talent” zaginiony nastolatek (dane nie zostały podane) zauważył na scenie swoją mamę. Na skutek programu chłopiec postanowił nawiązać kontakt z rodziną.

Przedstawiciele organizacji Missing People zgodnie potwierdzili, że po występie chóru do domu powróciło więcej osób zaginionych, co można uznać za niewątpliwy sukces.

Poniżej zamieszczamy link do występu.

 

źródło:

Wikipedia

Aleteia

Metro

Youtube

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl