Blog
Zaginieni Przed Laty

Zamordował naszą córkę w dniu jej 18 urodzin

Zamordował naszą córkę w dniu jej 18 urodzin.  41-letni mężczyzna uprowadziła dziewczynę, zgwałcił i bestialsko zamordował… Jej zmasakrowane ciało porzucił na polu.

Zamordował naszą córkę

Sprawa o której dzisiaj napiszemy miała miejsce w Teksasie. To właśnie tam sąd nie ma litości dla gwałcicieli, morderców oraz innych okrutnych przestępstw. Za zabójstwo prawie zawsze jest kara śmierci.

W styczniu 2001 roku Ramiro uprowadził 18-letnią dziewczynę w dniu jej urodzin. Bridget Townsend pracowała w ośrodku wypoczynkowym i chciała się uczyć w szkole pielęgniarskiej. Niestety na jej drodze stanął zwyrodnialec, który zabrał jej wszystkie plany, marzenia i życie. Mężczyzna porwał zgwałcił, pobił i na koniec zastrzelił dziewczynę. Jej ciało porzucił na jednym z nieużytkowych pól.

Bridget rozpaczliwie szukała rodzina po tym jak nie wróciła do domu. Każdy dzień, tydzień, miesiąc był ogromną rozpaczą dla rodziców, którzy każdego dnia walczyli o odnalezienie swojej ukochanej córki. Niestety finał poszukiwań dla rodziny okazał się tragiczny.

Jej szczątki odnaleziono dopiero rok później, kiedy Gonzales doprowadził władze do miejsca w południowo-zachodnim Teksasie, gdzie zostawił jej ciało.

Porwanie

W styczniu 2001 roku do domu w hrabstwie Bandera, położonym na północny zachód od San Antonio w środku nocy Ramiro wszedł szukając narkotyków od swojego dilera, Joe Leala, ale zamiast tego znalazł tam samą Townsend – dziewczynę Leala.

Wtedy Gonzalez obezwładnił dziewczynę związał i zawiózł na ranczo swojego dziadka w sąsiednim hrabstwie Medina, gdzie dokonał na niej napaści seksualnej i zabił.

Następnie porzucił jej ciało na pobliskim polu. Mężczyzna został zatrzymany końcem października 2002 roku.  Gonzalez doprowadził wtedy policję do szczątków zamordowanej 18-latki po otrzymaniu dwóch wyroków dożywocia za porwanie i zgwałcenie innej kobiety.

Kiedy zbliżała się data egzekucji Gonzalez  jego prawnicy upierali się, że mężczyzna się zmienił i nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa.

Twierdził, że trudne dzieciństwo, w którym znęcano się nad nim fizycznie i seksualnie, zepchnęło go na złą ścieżkę. Psychiatra Edward Gripon przyznał, że błędnie twierdził, że Gonzales będzie w przyszłości zagrożeniem.

Po ponownej ocenie Gonzalesa w 2022 roku Gripon powiedział, że podtrzymuje swoje słowa, że mylił się co do mężczyzny.

Psychiatra powiedział, że u skazanego nastąpiły ogromne zmiany. Poczuł skruchę, szczerze żałuje swoich czynów i się nawrócił.

Grupa 11 przywódców ewangelicznych z Teksasu i całego kraju również poprosiła komisję ds. zwolnień warunkowych i gubernatora Grega Abbotta o wstrzymanie egzekucji i ułaskawienie Gonzaleza, mówiąc, że teraz pomaga on innym więźniom skazanym na śmierć poprzez program oparty na wierze.

“Piszemy jako chrześcijanie, wzywając was do darowania życia innemu chrześcijaninowi – Ramiro Gonzalesowi. Ramiro się zmienił. Ponieważ się zmienił, uważamy, że okoliczności wokół niego również powinny się zmienić” – napisali.

Jednak odmówiono ułaskawienia Gonzaleza za morderstwo. Wyrok wykonano 26 czerwca 2024 roku.

Ostatnie słowo mordercy brzmiało: „Przepraszam”. Mężczyzna przeprosił rodzinę zamordowanej dziewczyny. Zgodnie z procedurami stosowanymi w Teksasie, 41-latek dostał zastrzyk z trucizną.

Był drugim w tym roku więźniem skazanym na śmierć w tym stanie i ósmym w kraju.

„Nie potrafię opisać słowami bólu, jaki wam wszystkim sprawiłem, krzywdy, tego, co odebrałem, a czego nie mogę oddać” – mówił przytłumionym głosem tuż przed wydaniem ostatniego tchnienia.

Słowa skruchy

 „Nigdy nie przestałem się modlić za was wszystkich. Nigdy nie przestałem się modlić, abyście mi wybaczyli i żebym pewnego dnia miał okazję przeprosić. Mam nadzieję, że pewnego dnia mi wybaczycie” – powiedział.

Matka Bridget, Patricia Townsend w jednym z wywiadów powiedziała- „On nie zasługuje na litość”.

Źródło:

Więzień z celi śmierci Ramiro Gonzales ma zostać stracony dziś wieczorem za gwałt i morderstwo 18-letniej kobiety w 2001 roku, po tym, jak ostatnia prośba o ułaskawienie została odrzucona, pomimo zmiany zeznań kluczowego świadka | Codzienna poczta online (dailymail.co.uk)

Zgwałcił i zabił 18-latkę w dniu jej urodzin. Został stracony. Zobacz, co powiedział przed śmiercią (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Anat Kimchi została zamordowana w biały dzień. Zbrodnia zaplanowana? (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl