Bailey Boswell z Nebraski w poniedziałek 8 listopada 2021 roku została skazana na dożywocie za brutalne morderstwo 24-letniej Sydney Loofe-kobiety, która zniknęła po randce z Tindera. Jak się okazało Boswell wraz ze swoim 52-letnim partnerem Aubreyem Trailem, udusiła i poćwiartowała 24-latkę. Motyw? Do końca nie wiadomo tak naprawdę jaki był, ponieważ w trakcie przesłuchania sprawcy podawali kilka wersji… W związku z tym nie wiadomo, która z nich była prawdziwa.

Bailey Boswell. Dożywocie za uduszenie i poćwiartowanie zaginionej
Zamordowana 24-latka zdjęcie ze strony Fakt.pl

Boswell uniknęła kary śmierci, a to tylko dlatego, że trzyosobowa komisja sędziowska nie mogła jednogłośnie zdecydować, że jej rola w zabiciu Loofe nie spełniała prawnego standardu „wyjątkowej deprawacji”. Aubrey Trail został skazany na śmierć w czerwcu 2021.

-Morderstwo było skalkulowane, Boswell rozkoszowała się morderstwem, ciało było okaleczane, rozczłonkowane. Morderstwo było bezsensowne, a Sydney Loofe była bezradną ofiarą – powiedziała podczas rozprawy Vicky Johnson, przewodnicząca sędzia sądu okręgowego.

Niebezpieczna sieć! Zaginięcie 24-latki

24-letnia Sydney Loofe pracowała jako sprzedawca w sklepie z narzędziami Menards w miasteczku Lincoln. Miała wiele planów, a wśród znajomych uchodziła za sympatyczną i opiekuńczą kobietę. Była miłośniczką zwierząt. Pewnego dnia młoda Sydney założyła sobie aplikację Tinder. Z pewnością nawet przez chwilę nie pomyślała, że to doprowadzi do wielkiej tragedii. Chciała tylko kogoś poznać i tak się stało. W sieci poznała kobietę o imieniu Audrey. Dziewczyny bardzo się polubiły, pisały ze sobą bardzo często. Szczęśliwa dziewczyna tuż przed zaginięciem zamieściła na Snapchacie zdjęcie z podpisem “gotowa na randkę”. Nagle młoda kobieta zaginęła 16 listopada 2017 roku. Dzień po tym, jak poszła na drugą randkę z Tindera z kobietą o imieniu „Audrey”. W rzeczywistości była to mordercza Boswell.

 

Odnalezienie szczątków

4 grudnia 2017 roku rozczłonkowane szczątki młodej Sydney zostały znalezione w 14 workach na śmieci, na polu w Edgar. Jako przyczynę śmierci ustalono uduszenie. Z badań wynika, że młoda kobieta walczyła o życie, świadczyły o tym liczne siniaki i rozdarte ucho. Patolog stwierdził, że do rozczłonkowania ciała 24-latki użyto piły. Jak się okazało, Sidney poznała już kilka miesięcy wcześniej morderczą parę.

Proponowali 24-latce życie w trójkącie, lecz młoda dziewczyna odmówiła. Nie chciała już więcej kontaktować z parą. Sydney na Tinderze nie poznała, że Boswell jest właśnie tą kobietą. Co doprowadziło śledczych do morderców? Nagranie monitoringu! Kamery ze sklepu zarejestrowały chwilę jak Boswell i Trail kupowali piły, wybielacze i worki na śmieci przed spotkaniem Boswell z Loofe. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że to okrutne i brutalne morderstwo było od początku bardzo dokładnie zaplanowana. Mordercza para została skazana za morderstwo pierwszego stopnia.

Bailey Boswell. Dożywocie za uduszenie i poćwiartowanie zaginionej
Bailey. Zdjęcie ze strony Kozaczek.pl