Blog
Zaginieni Przed Laty

Aneta Baracz od jej zaginięcia mija 25 lat!

Aneta Baracz od jej zaginięcia mija 25 lat! Co skrywa w sobie noc poprzedzająca zaginięcie dziewczyny? Czy ma ona związek z zaginięciem?

Kaszyce – mała wieś koło Wrocławia w województwie dolnośląskim. Mieszkańcy wsi dobrze pamiętają dzień 17 lutego 1997 roku. To właśnie wtedy zaginęła Aneta Baracz.

Aneta Baracz

Aneta była uczennicą drugiej klasy liceum zawodowego we Wrocławiu. W trakcie tygodnia nauki dziewczyna mieszkała w Bursie Szkolnej. Po skończonych zajęciach w piątek przyjeżdżała do Kaszyc, by spędzić weekend z rodziną.

Aneta Baracz od jej zaginięcia mija 25 lat!

Był 17 lutego 1997 roku, niedziela. Anetka szykowała się na powrót do internatu. Mama dziewczynki wspomina, że córka zawsze wracała autobusem, jednak tego dnia uparła się, by wracać pociągiem, który do Wrocławia miał dojechać godzinę przed autobusem.

Aneta Baracz od jej zaginięcia mija 25 lat!
Wrocław – Dworzec PKP

Dlaczego nastolatce tak zależało na tym, aby być na miejscu godzinę wcześniej?
Na to pytania niestety do dziś rodzina nie otrzymała odpowiedzi.

Żegnając się z rodzicami, Aneta ucałowała ojca. Mężczyzna był zaskoczony – od dawna córka tego nie robiła.
Brat odprowadził siostrę na przestanek, tam się pożegnali – pamięta, że wtedy padał deszcz, ucałowała go i odjechała…

Wtedy wszyscy domownicy widzieli Anetkę po raz ostatni. Aneta Baracz

Aneta Baracz od jej zaginięcia mija 25 lat!
Zaginiona Aneta Baracz

We wtorek zaniepokojony Adrian, chłopak Anety, zawiadomił rodziców dziewczyny, Państwa Baracz, że Anetki od dwóch dni nie ma w bursie. Chciał się dowiedzieć, co jest przyczyną jej nieobecności. Wiadomość od chłopaka bardzo zaniepokoiła Baraczów, więc zaczęto poszukiwania córki, początkowo na własną rękę.

W pierwszej kolejności małżeństwo zadzwoniło do internatu, by upewnić się, że ich córka nie dotarła do budynku. Niestety, wychowawczyni Anetki, która odebrała telefon, potwierdziła, że nastolatka nie dotarła na miejsce. Zarówno rodzice, jak i chłopak dziewczyny byli przejęci nieobecnością nastolatki. Zaczęto przepytywać koleżanki z internatu, ale nikt nic nie wiedział i nie widział Anety.

Śledztwo

Śledztwo wykazało, że na dworcu kolejowym we Wrocławiu Aneta spotkała 30-letniego Arka. Mężczyzna był sprzedawcą owoców cytrusowych na pobliskim bazarku. 30-latek był żonaty, jak udało się później ustalić, Arek posługiwał się pseudonimem “Czarny”. Okazało się, że dziewczyna spędziła noc z niedzieli na poniedziałek właśnie u niego. Następnego ranka pojawiła się w internacie.

Aneta Baracz od jej zaginięcia mija 25 lat!
Zaginiona Aneta Baracz

Tego ranka na portierni Aneta zostawiła swoją torbę podróżną, a pani woźnej oznajmiła, że bardzo się spieszy na kurs nauki jazdy.

Gdyby chciała uciec, wyjechać, coś by ze sobą zabrała, a ona wszystko zostawiła – dokumenty, rzeczy, swój notatnik z adresami, prezent dla chłopaka, nawet listy, które napisała do znajomych, wszystko zostało w torbie – wspomina mama dziewczyny. 

Czarny

Podczas śledztwa Arek twierdził, że poznali się na dworcu. 30-latek zaproponował wtedy wspólne pójście do dyskoteki. Anetka miała odmówić, tłumacząc się, że ma dużo nauki – wtedy Arek miał oferować swoją pomoc w nauce i zaprosił dziewczynę do swojego mieszkania – zgodziła się. Z zeznań mężczyzny wynika, że mieli się tam uczyć…

Mama Anetki nie uwierzyła w to zeznanie. Jej zdaniem córka nie poszłaby z nowo poznanym mężczyzną do jego domu. Kobieta sądziła, że musieli poznać się wcześniej. 

20 lutego 1997 roku, w środę, rodzice zgłosili zaginięcie córki na komendzie rejonowej Wrocław- Rakowiec. Policja rozpoczęła poszukiwania nastolatki.
Przesłuchano Czarnego, koleżanki, wychowawczynie z internatu oraz panią portierkę – bez rezultatu.

Zaginiona

Kilka miesięcy po zaginięciu Anety jedna ze znajomych państwa Baraczów podsłuchała rozmowę dwóch kobiet w autobusie.

“Ta z Kaszyc wróciła do domu ? Ktoś ją sypnął?”

Ta informacja zszokowała rodziców Anety. Minęło przecież tyle miesięcy, a ich córka w dalszym ciągu się do nich nie odezwała.
Postanowili ponownie porozwieszać plakaty z apelem do córki:

Anetko, jeśli nie możesz lub nie chcesz wrócić do nas. To chociaż daj nam znać, że żyjesz …

Państwo Baracz stracili nadzieję na powrót ich ukochanej córki.

Zaginiona Aneta Baracz

Jasnowidz, którego odwiedziła matka, dał jej nadzieję na to, że córka żyje – przystąpiła do sekty pod Krakowem i nieprędko wróci.

Od zaginięcia Anetki minęło już 25 lat. Czy jeszcze jest nadzieja, na jej powrót?

Nasze ustalenia

1. Dowiedzieliśmy się, że Arek (Czarny), krótko po przesłuchaniu przez Policję wyjechał. Nikt nie wie, gdzie obecnie przebywa mężczyzna. 

2. Anetka bardzo szybko nawiązywała kontakty z obcymi ludźmi. Dziewczyna często wymieniała się z nimi adresami, aby móc ze sobą korespondować.

3. Była bardzo ufna w stosunku do ludzi. Jedna z jej koleżanek powiedziała nam, że była za bardzo ufna. Bardzo łatwo było ją namówić i przekonać do wszystkiego. 

 

Autor: ZPL  Lecz. Ale. Również. Ponieważ. Ale.  Lecz

Źródło: (3) Mission for The Missing – posty | Facebook

Aneta Monika Baracz – Poszukiwanie osób zaginionych (poszukiwanieosob.eu)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! dlatego 

Może zainteresować Cię również: Rodzice zamordowali córkę po tym, jak została porwana i zgwałcona (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl