Blog
Zaginieni Przed Laty

Seryjny morderca- na Starówce

Fot. Ofiara morderstwa- Zofia Dykowska- Aleksandrowicz

Zofia Dybowska- Aleksandrowicz zginęła w 1989 roku. Minęło wiele lat od momentu, gdy w Warszawie pojawili się seryjni mordercy i dokonali serii brutalnych zbrodni.  Policja z Archiwum X wraca do tej sprawy i próbuje rozwiązać serię tajemniczych morderstw na Starówce.

Ofiary zbrodni

Wszystko zaczęło się 9 kwietnia 1989 roku. Od tamtej pory starsze i samotne osoby obawiały się o swoje życie. Bez wątpienia bandyckie napady zawsze kończyły się zabójstwem. Ofiarami zbrodni okazały się starsze kobiety, mieszkające na warszawskim Starym Mieście – prawdopodobnie każda z nich była bardzo zamożna. Sprawcy  dokładnie planowali wszystkie zbrodnie. Włamując się do mieszkań mieli już w głowie ułożony cały plan zabójstwa, bezlitośnie z zimną krwią znęcali się nad swoimi ofiarami. Po upływie 30 lat nie ma świadków zbrodni, każdy milczy z obawy o własne życie.

 Zofia Dybowska- Aleksandrowicz

Jedną z ofiar była Zofia Dybowska- Aleksandrowicz. Kobieta od lat mieszkała samotnie na Starym Mieście w Warszawie.  Jeszcze za życia była legendą- zajmowała się w Polsce reżyserią dubbingu. Bez wątpienia uchodziła za  wspaniałą i ciepłą osobę.

Fot. Ofiara morderstwa- Zofia Dykowska- Aleksandrowicz
Fot. Zofia Dybowska- Aleksandrowicz

 Fatalny dzień

9 września 1989 roku do drzwi Pani Zofii zapukali sąsiedzi, którzy przyszli w odwiedziny. Nikt nie otworzył- w mieszkaniu panowała cisza. W związku z tym, sąsiedzi odważyli się pociągnąć za klamkę i wejść do środka.  Wówczas zauważyli zmasakrowane ciało kobiety. Pani Zofia Dybowska- Aleksandrowicz miała liczne rany na ciele oraz podcięte gardło.  Sprawcy zadali kobiecie 24 ciosy nożem w okolicę serca.

Działania policji

Z kolejnych ustaleń policji wynikało, że sprawcy dostali się  do mieszkania Pani Zofii przez okno. Był środek nocy.  Jeden z morderców został zraniony na miejscu zbrodni,  prawdopodobnie wtedy, gdy kobieta próbowała się  bronić przed napastnikami.

 Dowody zbrodni

W mieszkaniu zamordowanej znalazły się odciski palców oraz niedopałki papierosów w popielniczce.  Jeden z niedopałków miał ślady szminki. Przypuszcza się, że jednym z morderców była kobieta. Bandyci przed zbrodnią obserwowali bacznie swoją ofiarę, dokładnie wiedzieli kiedy mogą wejść do jej mieszkania i dokonać okrutnego czynu.

Zofia Dybowska- Aleksandrowicz nie była jedyna- kolejne morderstwa

Zofia Dybowska- Aleksandrowicz nie była jedyną ofiarą bandytów na Warszawskiej Starówce – tych zabójstw było aż sześć. Sprawcy wybierali przede wszystkim osoby starsze i samotne.  Z dalszych ustaleń policji wynikało, że bandyci dostawali zlecenia, ktoś wskazywał im kolejne ofiary. Wszystkie z nich były przyduszane kablami elektrycznymi, które były znajdowane na miejscu zbrodni. Używali również bandaży elastycznych. Wszystkie te rzeczy pozostawiali niczym znak rozpoznawczy. Ofiary przed śmiercią były brutalnie bite po głowie i torturowane do chwili zgonu.

Tajemniczy mężczyzna

W serii tych brutalnych morderstw pojawia się tajemniczy mężczyzna, widziany w pobliżu wszystkich miejsc zbrodni. To on obserwował ofiary zanim sprawcy wchodzili do ich mieszkań. Nie wykluczone, że ów człowiek brał udział w tych okrutnych zbrodniach, wymierzając ofiarom kolejne ciosy. Podejrzanym stał się zatem blondyn ubrany w jeansową kamizelkę. Jego cechą charakterystyczną było zaciąganie lewą nowa przy chodzeniu- kulał.

 Bezkarność

Sprawa od lat tkwi w martwym punkcie.  Pomimo zebranych dowodów i podejrzeń, mordercy pozostali bezkarni.  Każdy wyrok dla morderców byłby zbyt małą karą do tak okrutnych mordów.

 

ŹRÓDŁO: Seria morderstw na Starówce – Interwencja (polsatnews.pl)

 

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna

Nie Dykowska, a Dybowska. Poza tym nie mieszkała sama, tylko ze swoją matką, która również została wtedy brutalnie zamordowana, więc dlaczego nie ma o tym ani słowa w artykule?

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl