Blog
Zaginieni Przed Laty

Sąd wstrzymał egzekucję Lisy Montgomery!

Na początku miesiąca opisaliśmy Państwu historię makabrycznego morderstwa 23-letniej Bobbie Jo Stinnett. 36-letnia wówczas Lisa Montgomery weszła do mieszkania Bobbie Jo Stinnett pod pretekstem kupienia jednego ze szczeniaczków, które miała w domu 23-latka.

(Link do artykułu – https://zaginieniprzedlaty.com/artykuly/zabila-ciezarna-rozciela-jej-brzuch-i-ukradla-dziecko-czeka-ja-kara-smierci/)

Stinnett była wtedy w 8 miesiącu ciąży. Montgomery po wejściu do mieszkania 23-latki rzuciła się na nią i zaczęła ja dusić. Gdy ciężarna straciła przytomność 36-latka udała się do kuchni, wzięła nóż i nacięła brzuch kobiety. Bobbie Jo odzyskała przytomność, między kobietami rozpoczęła się szarpanina. Lisa Montgomery udusiła Stinnett i rozcięła brzuch martwej 23-latki. Zabójczyni wyjęła dziecko z łona matki i razem z nim opuściła dom ofiary.

Po długim procesie Montgomery usłyszała wyrok – kara śmierci poprzez śmiertelny zastrzyk. Egzekucja Lisy Montgomery miała mieć miejsce dzisiaj (12.01) w więzieniu Terre Haute w stanie Indiana. Adwokaci skazanej starali się przedstawić ją jako ofiarę, która w przeszłości doświadczyła wykorzystywania seksualnego. Swoje wnioski motywowali również złym stanem psychicznym swojej klientki. Sąd apelacyjny utrzymał jednak wyrok kary śmierci.

Jak się teraz okazuje, nie doszło do wykonania kary śmierci, a sędzia wstrzymał wykonanie wyroku. Portal Onet.pl zacytował słowa sędziego:

“Zawieszenie wykonania wyroku ma pozwolić sądowi zorganizować dodatkowe przesłuchanie, które wykaże, czy pani Montgomery jest w wystarczającym stanie psychicznym, by został wykonany wyrok. Jej obecny stan nie pozwala jej na racjonalną ocenę sytuacji. Sąd wyznaczy termin dodatkowego przesłuchania w osobnym komunikacie”

Jest to drugi raz, kiedy obrońcom kobiety udało się wstrzymać wyrok. Nie jest wiadome, jak potoczą się dalsze losy skazanej.

Źródło:

https://zaginieniprzedlaty.com/artykuly/zabila-ciezarna-rozciela-jej-brzuch-i-ukradla-dziecko-czeka-ja-kara-smierci/

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/usa-sedzia-wstrzymal-wykonanie-wyroku-smierci-na-lisie-montgomery/x878tlh,79cfc278

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl