Blog
Zaginieni Przed Laty

Abdullah A. zaatakował parę gejów-21-latek skazany

Abdullah A. zabił jednego z zaatakowanych mężczyzn, drugiego poważnie ranił. Napastnik napadł na parę homoseksualistów. Jeden z mężczyzn – 55-letni Thomas L. zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, jego partner – 53-letni Oliver L. przeżył. Napastnikowi grozi dożywocie.

Napastnik

 

Abdullah 4 października 2020 roku w Dreźnie zaatakował dwóch mężczyzn. 20-letni wówczas Syryjczyk, zaatakował parę homoseksualistów w centrum miasta. W trakcie napaści w wyniku odniesionych obrażeń zmarł Thomas L., a jego partnerowi Olivierowi  L. pomimo poważnych obrażeń udało się przeżyć. Sprawca zdołał uciec, jednak po kilku tygodniach policja odnalazła zabójcę dzięki śladom krwi, jakie zostawił na miejscu zbrodni.

Młody Syryjczyk

Abdullah był już wcześniej skazany w Niemczech w związku z tym, w chwili kiedy doszło do ataku, mundurowi mieli już w bazie dane napastnika.

Abdullah A. zaatakował parę gejów-21-latek skazany
Fot. Abdullah

Abdullah do Niemiec trafił w 2015 roku jako nastolatek. Trzy lata później mężczyzna został skazany w związku z propagowaniem działalności tzw. Państwa Islamskiego, wtedy trafił do więzienia. Zakład karny opuścił w maju 2020 roku.

Kara

Kolejny proces Abdullaha A. związany z atakiem na parę w Dreźnie ruszył w kwietniu 2021 roku. Sąd nie miał wątpliwości, że młody Syryjczyk jest winny w związku z tym, skazał mężczyznę na dożywocie. W trakcie procesu Abdullah A. przyznał się do ataku i zabicia jednego z mężczyzn. W rozmowie z psychologiem stwierdził, że żałuje, że nie udało mu się zabić także drugiego mężczyzny. Wedle uzasadnienia wyroku, sprawca działał z radykalnych pobudek islamistycznych i homofobicznych.

Jak podaje serwis Deutsche Welle, w stosunku do Syryjczyka zarządzono z zastrzeżeniem internowanie zabezpieczające – co oznacza, że w odpowiednim czasie musi ono zostać zweryfikowane. „Wyrokiem tym senat wyższego sądu krajowego w Dreźnie przychylił się do żądań prokuratury federalnej. Obrona nie apelowała o konkretny wymiar kary, ale domagała się zastosowania wobec 21-latka, prawa karnego dla nieletnich”

 

Źródło:Zaatakował parę gejów za “popełnienie grzechu ciężkiego”. 21-latek skazany (msn.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl