Blog
Zaginieni Przed Laty

28-letnia Sabina Nessa wyszła z domu na spotkanie. Nigdy tam nie dotarła

28-letnia Sabina Nessa wyszła z domu na spotkanie. Nigdy tam nie dotarła

28-letnia Sabina Nessa wyszła z domu na spotkanie z przyjaciółką. Niestety młoda kobieta nigdy tam nie dotarła. Kolejna zbrodnia w tym roku w brytyjskiej stolicy.

28-letnia Sabina Nessa

Kochani przedstawimy Wam dzisiaj historię morderstwa młodziutkiej Sabiny Nessa. Zapewne wielu mieszkańców Londynu zapamięta tę wstrząsającą zbrodnię do końca życia. Tym bardziej, że jest to kolejna zamordowana kobieta w tym roku w brytyjskiej stolicy.

Kobieta pochodziła z Sandy w Bedfordshire. Mieszkała w Lewisham w południowo-wschodnim Londynie. Od roku pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej Rushey Green w Catford.

 

28-letnia Sabina Nessa 17 września 2021 roku wyszła z domu w godzinach wieczornych, na umówione spotkanie z przyjaciółką w pobliskim barze w południowym Londynie. Na umówione spotkanie nie miała daleko, bo miała pokonać zaledwie króciutką trasę, idąc przez park miejski. Wychodząc z domu, Sabina z pewnością nawet przez chwilę nie pomyślała, że będą to jej ostatnie chwile w życiu.

28-letnia Sabina Nessa wyszła z domu na spotkanie. Nigdy tam nie dotarła
Sabina Nessa met.police.uk

Na umówione spotkanie z bliską przyjaciółką niestety nigdy nie dotarła, a jej ciało znaleziono następnego dnia blisko ścieżki Cator Park w Kidbrooke w południowo-wschodnim Londynie przez przypadkowego przechodnia, który wyszedł z psem na spacer.

 

Ustalenia śledczych

Według ustaleń śledczych Sabinę zamordowano około godziny 20:30. – To nie był środek nocy. Ludzie byli wtedy zarówno w parku, jak i wokół niego – powiedział detektyw Luke Marks w wywiadzie z Reuters, CNN, BBC

Niestety wykonana sekcja zwłok Nessy nie dała pełnej odpowiedzi co do przyczyny śmierci kobiety. 19 września 2021 roku około godziny 3:00 w nocy na East Sussex aresztowano 38-letniego mężczyznę, który odpowie za zabójstwo młodej nauczycielki. Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie i czeka na przesłuchanie. To trzecia osoba zatrzymana w związku ze śmiercią młodziutkiej Sabiny Nessa.

28-letnia Sabina Nessa wyszła z domu na spotkanie. Nigdy tam nie dotarła
met.police.uk zatrzymano podejrzanego mężczyznę w sprawie śmierci 28-letniej Sabiny

Żałoba

W całej Wielkiej Brytanii zorganizowano czuwania. W ten sposób chcą upamiętnić 28-latkę i przede wszystkim zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

– Nasz świat legł w gruzach. Po prostu brakuje słów – powiedziała siostra zamordowanej nauczycieli Jebina Yasmin Islam, przemawiając w pobliżu miejsca zbrodni. – Mamy wrażenie, że utknęliśmy w koszmarze i nie możemy się obudzić. Straciliśmy naszą siostrę, moi rodzice stracili córkę, moje córeczki straciły wspaniałą, kochającą i opiekuńczą ciocię – mówiła przez łzy. I dodała: – Żadna rodzina nie powinna przechodzić przez to, przez co my przechodzimy. Mówiła w rozmowie z Reuters, CNN, BBC

Znajomi opisywali Nessę jako “życzliwą, opiekuńczą i oddaną”. Miała przed sobą całe życie, jej strata jest rozpaczliwie smutna – powiedziała Lisa Williams, dyrektorka podstawówki, w której pracowała zamordowana kobieta. – W szkole wspieramy się nawzajem w tym niezwykle trudnym dla nas czasie i będziemy udzielać specjalistycznego wsparcia tym, którzy tego potrzebują – dodała w wywiadzie z Reuters, CNN, BBC

Wielką Brytanią w 2021 roku wstrząsnęła seria podobnych morderstw. W 2021 roku w marcu również w południowym Londynie Sarah Everard została uprowadzona, zgwałcona i zamordowana przez policjanta kobieta. W lipcu 2021 roku brytyjski nastolatek został uznany za winnego zabójstwa dwóch sióstr, do którego doszło w zeszłym roku w parku w północno-zachodnim Londynie – przypomina agencja Reutera

Śledczy apelują do wszystkich potencjalnych świadków morderstwa o kontakt, kierowców poproszono o sprawdzenie nagrań z kamer samochodowych. Każdy, kto posiada informację tego lub podobnego zdarzenia, może kontaktować się z policją pod numerem 101, numer referencyjny 5747/18.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Tutaj możecie przeczytać o morderstwie Sabiny Nessa:28-letnia Sabina Nessa wyszła z domu na spotkanie. Nigdy tam nie dotarła (zaginieniprzedlaty.com) […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl