Blog
Zaginieni Przed Laty

Przez 20 lat był uznany za zaginionego – żona przyznała się do zabicia męża!

To tajemnicza sprawa, a śledczy w jej temacie milczą jak zaklęci. Pandemia znów utrudniła pracę wymiarowi sprawiedliwości. Minął już ponad rok od aresztowania kobiety. Co wydarzyło się w grudniu 1999 roku?

1999 rok. Pewne małżeństwo zamieszkujące w Zgorzelcu od dawna przechodzi kryzys. Na linii mąż – żona ciągle dochodziło do konfliktów. Awantury były chlebem powszednim w tym domu.
Ich geneza nie jest znana. Może już sami doszli do takiego momentu w życiu, że nie wiedzieli od czego się zaczęło. Pewnego dnia kłótnia poszła za daleko. Skończyła się śmiercią jednego z małżonków.


– Kobieta, dziś 54-latka, w trakcie awantury domowej zadała swojemu mężowi cios nożem. Mężczyzna zmarł, a jego zwłoki zostały ukryte. Na policję zgłoszono jego zaginięcie – informuje rzecznik prok. Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Nie wezwała pomocy. Nigdy nie zdradziła się przed bliskimi i rodziną. Okłamywała ich przez dwie dekady! Utrzymywała nawet, że mąż ją porzucił i wyjechał.

– W grudniu 1999 roku rodzina zgłosiła zaginięcie 46-letniego mężczyzny. Policjanci podjęli w tej sprawie działania poszukiwawcze, sprawdzając wszelkie tropy mogące naprowadzić na miejsce, gdzie mógł on przebywać. Przez długi czas nie udawało się jednak ustalić, co stało się z zaginionym. Aż do teraz. – informuje podkom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej komendy

Jak się okazało mimo upływu lat policja nie zapomniała o sprawie. Przełom nastąpił we wrześniu 2019 roku – to wtedy została aresztowana żona zaginionego.

– Nie mogę zdradzić szczegółów, ale dzięki działaniom podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu ustalono, że uznawany za zaginionego mężczyzna padł ofiarą zabójstwa, którego sprawcą była jego żona. Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do prokuratury przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu – dodał rzecznik Tomasz Czułowski

Śledczy, mimo braku ciała, mają jednak niepodważalne dowody. Nie wiadomo czy kobieta wyjawiła prawdę i wszystkie szczegóły zbrodni. Prawdopodobnie ktoś pomógł jej przy ukryciu zwłok…

Wizja lokalna

– Dokonano też oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie mimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni – relacjonuje Czułowski.

Policja i prokuratura już w tamtym roku próbowały namierzyć miejsce ukrycia zwłok. Czy poszukiwania doszły do skutku? Niestety w mediach nie pojawiły się na ten temat żadne doniesienia.

Czy w końcu poznamy prawdę o tej strasznej zbrodni?

– Prowadzimy czynności, które mają doprowadzić, albo do ujawnienia szczątków, albo do ustalenia, czy w tamtym okresie nie odnaleziono niezidentyfikowanego ciała – podkreśla prokurator Czułowski.

– 54-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa męża po dwudziestu latach od zbrodni. Przyznała się i została tymczasowo aresztowana przez sąd – podała prokuratura. Grozi jej dożywocie.
Dotychczas podejrzana przebywała w areszcie. Czy jest na wolności? Czy sąd przedłużył jej pobyt więzieniu? Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi…

Archiwum X

Możliwe, że nigdy nie poznamy wszystkich odpowiedzi dotyczących tej zbrodni…
„Przypadkami, które ciężko rozwiązać, w Polsce zajmuje się „Archiwum X”. Śledczy starają się znaleźć sprawców, nowe dowody i zebrać zeznania świadków, którzy być może z upływem lat już nie boją się mówić. Śledczy z „Archiwum X” często wykorzystują innowacyjne metody, które nie były osiągalne przed laty”.

Źródła 
https://www.popularne.pl/ukryla-cialo/
https://tvn24.pl/wroclaw/zgorzelec-zaginal-w-1999-roku-teraz-zarzut-zabojstwa-uslyszala-jego-zona-ra968058-2296212

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl