Sprawa o której dzisiaj napiszemy miała miejsce w stolicy Meksyku. Niestety na całym świecie takich zdarzeń jest coraz więcej. 16-letnia María Ángela Olguín 19 stycznia 2023 roku została porwana sprzed stacji kolejki naziemnej w Mexico City. Nastolatka czekała tam na swoją mamę przed toaletami. Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwań. Nagrania pobliskiego monitoringu wyraźnie pokazały jak nieznajomy mężczyzna podszedł do nastolatki i siłą szarpiąc za rękę uprowadził ją. Porywacz udał się w kierunku jednego ze stoisk handlowych blisko stacji. Tam ślad się urwał…

– Nagranie jasno wskazuje, że moja siostra nie odeszła samodzielnie. Została zabrana przez mężczyznę, który złapał ją za ręce. Kamery nie nagrały, co stało się później – wyjaśniła starsza siostra porwanej w rozmowie z portalem La Silla Rota.

Poszukiwania Marii

Zrozpaczona rodzina 16-latki dwa dni po jej porwaniu zablokowała wyjazd z dworca autobusowego blisko miejsca, gdzie doszło do uprowadzenia Marii. Próbowali w ten sposób nakłonić władze do większego zaangażowania się w sprawę. Niestety poza nagraniem monitoringu śledczy nie dysponowali żadnymi dowodami, po Marii nie było śladu.

zdjęcie pixabay.com

22 stycznia 2023 roku czyli trzy dni po zaginięciu Marii na przedmieściach meksykańskiej stolicy przypadkowa kobieta, która szła obok lokalnego złomowiska usłyszała przerażający płacz. Kobieta bez chwili wahania podeszła na złomowisko i zauważyła leżący na ziemi bardzo duży plastikowy worek, który się poruszał. To właśnie z tego worka dochodził płacz. W środku znajdowała się porwana 16-letnia Maria. Nastolatka była naga, miała związane ręce i nogi.

Kobieta, która znalazła na złomowisku porwaną nastolatkę natychmiast powiadomiła o wszystkim policję. 16-latka nie wiedziała, gdzie się znajduje ani gdzie porywacze ją przetrzymywali. Powtarzała przerażona, że została porwana. Maria powiedziała, że w miejscu, do którego ją zabrali porywacze, znajdowały się jeszcze dwie dziewczyny.

Jedna z nich miała mieć 11 lat, druga powyżej 18 lat” – powiedziała w rozmowie z “El Universal” przedstawicielka lokalnej policji.

zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/oficialticoman?fref=nf

Śledczy nie wiedzą dlaczego nastolatka została porwana i następnie uwolniona. Nadal nie wiadomo czy porywacze podali Marii jakieś środki odurzające. Dziewczyna przebywa obecnie w szpitalu. Niestety nie natrafiono na żaden ślad porywaczy. Sprawcy wciąż są na wolności… Nie wiadomo co stało się z dziewczynami o których wspomniała Maria. To straszne. Wiele rodzin szuka swoich dzieci, córek i wciąż nie mają o nich żadnych informacji… Czy spotkał je los taki jak dziewczyny o których wspomniała porwana 16-latka?

Źródło: Meksyk. 16-letnia María Ángela Olguín odnaleziona żywa w plastikowym worku – TVN24

Wstrząsający finał poszukiwań 16-latki. “Była w worku na śmieci, naga i związana” (msn.com)

(3) Ticoman | Facebook

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Elżbieta Nasiadka zaginęła w 2017 r. Jej losy wciąż są nieznane (zaginieniprzedlaty.com)