Blog
Zaginieni Przed Laty

Martwy noworodek znaleziony na wysypisku śmieci w Zabrzu

Martwy noworodek został znaleziony na wysypisku śmieci w Zabrzu. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Martwy noworodek na wysypisku śmieci

Do makabrycznego odkrycia doszło 1 października 2022 roku w sortowni śmieci przy miejskim składowisku odpadów w Zabrzu (woj. śląskie). Pracownicy w trakcie segregowania odpadów znaleźli zwłoki nowo narodzonego dziecka.

– Tego dnia po godzinie 9:00  otrzymaliśmy informację o znalezieniu zwłok noworodka w sortowni odpadów przy ul. Cmentarnej. Ciało zauważył jeden z pracowników podczas sortowania odpadów, które są tam regularnie przywożone – powiedział w rozmowie z mediami rzecznik miejscowej policji.

Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, prokurator oraz lekarz, który formalnie stwierdził zgon dziecka. Według ustaleń śledczych zwłoki noworodka najprawdopodobniej zostały przywiezione na wysypisko wraz z odpadami z jednego z kilku miast, z których na wysypisko w Zabrzu są zwożone odpady, ale w tym przypadku nie można wykluczyć niczego…

Pixabay.com

Mundurowi zabezpieczyli monitoring przy sortowni. Teraz śledczy mają na celu ustalić, skąd przyjechały odpady. Zaplanowana jest również sekcja zwłok noworodka, która wyjaśni, jak zmarło maleństwo oraz ile mogło mieć dni, lub tygodni. Na razie nie wiadomo czy noworodek został wyrzucony żywy, czy martwy. Wszystkie czynności nadzoruje prokuratura.

W tej sprawie niestety jest więcej pytań niż odpowiedzi, mamy nadzieję, że śledczym uda się szybko znaleźć odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl