Blog
Zaginieni Przed Laty

Madzia z Sosnowca – w tym roku obchodziłaby 10 urodziny

24 stycznia 2012 roku. Katarzyna W. ze swoim mężem Bartłomiejem oraz ich 6-miesięczną wówczas córką Magdą przed godziną 16:00 opuścili mieszkanie przy ul. Floriańskiej w Sosnowcu. Chwilę później małżeństwo pożegnało się i udało w różnych kierunkach. Mężczyzna poszedł spotkać się z rodzicami, a Katarzyna z córką miała odwiedzić rodzinę.

Gdzie jest Madzia?

Kilka godzin później Katarzynę W. znaleziono leżącą na chodniku, a wózek był pusty. 22-letnia matka dziecka powiedziała, że wracała do domu, kiedy około godz. 18:00 ktoś uderzył ją w tył głowy, a po ocknięciu zobaczyła, że nie ma jej dziecko. Kobieta głośno płakała. Od razu wezwano służby, które rozpoczęły poszukiwania małej Madzi. Tą sprawa żyła cała Polska.

Przez kolejne dni rodzice Magdy występują w telewizji, prosząc porywacza, aby oddał im ich pociechę lub wskazał miejsce, w którym jest ich córeczka. Katarzyna W. przemawia do mężczyzny, którego rysopis wcześniej podała funkcjonariuszom. Wtedy tylko ona wiedziała, że porywacz nie istnieje i tylko ona wiedziała, gdzie jest Madzia.

Śledztwo

Po 5 dniach od rozpoczęcia poszukiwań swoją pomoc zaproponował Krzysztof Rutkowski. 2 lutego spotkał się z Katarzyną W., a owe spotkanie nagrał. Kobieta przyznała, że jej zeznania są nieprawdziwe, a Magda nie została porwana. Kobieta przyznała, że dziewczynka miało wysunęła się z kocyka, upadła na podłogę i uderzyła głową o próg. 22- latka ujawniła, gdzie ukryła ciało córki. W podanym przez kobietę miejscu funkcjonariusze znaleźli ciało dziecko. W lipcu 2012 roku powołani biegli orzekli, że śmierć nastąpiła w wyniku gwałtownego uduszenia.

Wyrok

Według ustaleń śledczych oskarżona z premedytacją zaplanowała zabójstwo swojego dziecka. Początkowo próbowała zatruć Magdę czadem, a gdy to się nie udało, 24 stycznia 2012 rzuciła dzieckiem o podłogę. Dziewczynka przeżyła upadek, więc kobieta je udusiła.

Wyrok w tej sprawie został ogłoszony 3 września 2013 roku. Katarzyna W. została skazana na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo.

Pogrzeb małej Madzi odbył się na cmentarzu przy ulicy Smutnej w Sosnowcu. 15 lipca 2021 roku dziewczynka obchodziłaby swoje 10 urodziny.

 

Źródła:

https://plejada.pl/newsy/matka-madzi-z-sosnowca-odsiaduje-25-letni-wyrok-jej-historia-wstrzasnela-polska/2rylnv7

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-smierc-malej-madzi-rekonstrukcja-zdarzen-z-24-stycznia-na-po,nId,433043

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_Magdaleny_Wa%C5%9Bniewskiej

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl