Blog
Zaginieni Przed Laty

Columbine High School – historia jednego zdjęcia, cz. 2

Columbine High School Kolejny wpis przybliżający historię jednego, na pozór zwykłego zdjęcia, które kryje za sobą przerażającą zbrodnię. Dziś przeniesiemy się do roku 1999 w Columbine, niedaleko miasteczka Littleton na przedmieściach Denver w stanie Kolorado.

Fotografia

By zrozumieć, co niezwykłego kryje w sobie poniższa fotografia, musimy przyjrzeć się jej bardzo dokładnie. W lewym górnym roku znajduje się grupa uczniów, która „celuje” w stronę obiektywu.

Columbine High School
Uczniowie z Columbine High School

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wśród nich znajduje się dwóch przyszłych sprawców krwawej masakry, znanej jako Masakra w Columbine High School. Oczywiście

Do tragicznych wydarzeń doszło 20 kwietnia 1999 roku, niedługo po wykonaniu powyższego zdjęcia. Dwaj uzbrojeni nastolatkowie: Eric David Harris i Dylan Bennet Klebold weszli na teren szkoły i zastrzelili 12 uczniów oraz jednego nauczyciela, oraz zranili 24 inne osoby.

Motyw

To, co nimi kierowało, nadal pozostaje zagadką. Podejrzewano, że chłopcy cierpieli na chorobę psychiczną lub chcieli zemścić się za lata prześladowania i gnębienia. Niewykluczone, że byli odrzucani przez swoich rówieśników przez to, że przesadnie fascynowali się brutalnymi filmami oraz bronią. Śledczy ustalili, że Eric i Dylan planowali zamach przez ponad rok. W tym czasie testowali materiały wybuchowe, sporządzali notatki, rysowali plan szkoły i zastanawiali się jaki rodzaj ataku przyniesie najwięcej ofiar. Dzięki pełnoletnim znajomym udało im się wejść w posiadanie karabinka Hi-Point 995, skróconą strzelbę typu pump-action Savage 67H, pistolet TEC-DC9 i skróconą strzelbę Stevens 311-D. Nastolatkowie posiadali również kilka rodzajów noży, jednak nie użyli ich w masakrze.

Kilka minut po godzinie 12:00 chłopcy wspólnie odliczyli do trzech i popełnili samobójstwo. Eric strzelił sobie w podniebienie, natomiast Dylan w skroń. To jednak nie był koniec – chwilę po śmierci nastolatków, butelka z koktajlem Mołotowa, którą przygotowali wcześniej, pękła z powodu wysokiej temperatury w pomieszczeniu i doszło do wybuchu pożaru. Oczywiście

„Inspiracje”

To było pierwszy zamach tego typu w historii. Niestety, „zainspirował” on innych do podobnego działania. Masakrą w Columbine swoje ataki zainspirowali m.in. Charles Andrew Williams, Jeffrey Weise, Kimveer Gill, Cho Seung-hui, Pekka Auvinen, Matti Juhani Saari, Tim Kretschmer, Bruco Eastwood, Adam Lanza, Jose Reyes, Darion Aguilar, Chris Harper-Mercer, Jesse Osborne, Randy Stair, Nikolas Cruz, Władisław Roslakow czy Guilherme Monteiro i Luiz Henrique de Castro. O kilku takich przypadkach pisaliśmy wcześniej na naszym blogu:

https://zaginieniprzedlaty.com/artykuly/mr-anime-is-planning-something/

https://zaginieniprzedlaty.com/archiwum-zbrodni/pekka-eric-auvinen-zamach/

https://zaginieniprzedlaty.com/artykuly/robert-steinhauser-masakra-w-gutenberg-gymnasium-w-erfurcie/

https://zaginieniprzedlaty.com/archiwum-zbrodni/lukasz-w-fascynowal-sie-morderczynia-z-rakowsk-zadzgal-macoche-i-powaznie-zranil-przyrodniego-brata/

Na podstawie tych wydarzeń nakręcono również wiele filmów, np. “Zabawy z bronią” Michaela Moore’a, “Słoń” Gus van Sant czy “Kwietniowe łzy”.

Źródło

https://columbine-polska.fandom.com/

https://facet.wp.pl/

https://pl.wikipedia.org/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś ten wpis do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl