Blog
Zaginieni Przed Laty

Mikelle kochana córeczko gdzie jesteś?

Mikelle kochana córeczko gdzie jesteś? 11-latka ostatni raz widziana była w pobliżu swojego domu. Jeździła na rowerze z siostrą, kiedy usłyszały nadjeżdżającą furgonetkę z lodami. Siostra Mikelle poszła do domu po płaszcz. Kiedy wróciła, niecałe dwie minuty później Mikelle już nie było. 24-lata niewiedzy!

Mikelle

Mikelle Diane Biggs

Jest wiele zaginięć, które wciąż dla śledczych pozostają tajemniczą zagadką. Dla bliskich jest to koszmar, który trwa i niema końca. Rozpacz staje się tak silna, że każdy dzień zamienia się w potężne cierpienie. To nie prawda, że czas goi rany, że można się przyzwyczaić do takiego cierpienia. Gdy ginie nam ktoś bardzo bliski stajemy się cieniem pamiętnego dnia… Dnia w którym utraciliśmy dla nas kogoś bardzo ważnego.

W przypadku o którym dzisiaj napiszemy ogromne cierpienie dopadło w swoje szpony mamę, tatę i siostrę zaginionej 11- latki. To straszne żyć 24-lata z niewiedzą. Zamartwiać się każdego dnia co stało się z naszym ukochanym dzieckiem, rodzeństwem.

Zdjęcie ze strony https://int-missing.fandom.com/wiki/Mikelle_Biggs

Był 2 styczeń 1999 rok. Mikelle w pobliżu swojego domu w Mesa w Arizonie jeździła na rowerze z 9-letnią siostrą Kimber. Dziewczynki w pewnej chwili usłyszały melodyjkę nadjeżdżającej furgonetki z lodami. Siostry poprosiły mamę o pieniądze i czekały na rogu ulicy. Była godzina 17:50. Kimber poszła do domu po płaszcz, ponieważ zrobiło się jej trochę zimno. Kiedy wróciła, niecałe dwie minuty później Mikelle już nie było. Rower Mikelle został znaleziony porzucony w pobliżu ulicy, na której stała. Leżał na boku, a jego koło wciąż się kręciło.

Poszukiwania dziewczynki

Zaniepokojeni rodzice zgłosili zaginięcie córki na policję. Teren w którym była widziana po raz ostatni Mikelle został dokładnie przeszukany przez policję, ale niestety nic nie znaleziono. Funkcjonariusze policji przeszukali również większość domów w okolicy za zgodą ich właścicieli. Sprowadzono do poszukiwań psy tropiące, ale straciły jej zapach już po kilku metrach, co wskazuje, że została wciągnięta do jakiegoś pojazdu.

Wszyscy sprzedawcy lodów w okolicy zostali przesłuchani, ich domy zostały przeszukane. Według śledczych żaden z nich nie miał nic wspólnego z zaginięciem dziewczynki. Śledczy nie są pewni nawet, czy tego dnia w okolicy jeździły furgonetki z lodami, ponieważ żadne z kamer monitoringu nie uchwyciły furgonetki.

Zaginiona 11-latka

Rodzina Mikelle uważa, że Dee Blalock, skazany przestępca seksualny, który mieszkał dwie przecznice od domu Mikelle w momencie jej zniknięcia, porwał ich ukochaną córeczkę.

Mundurowi przeszukali jego dom. Jednak nic tam nie znaleźli. Na jego posesji stała przyczepa. Mundurowi nie mieli nakazu i nie udało im się jej wówczas przeszukać. Kiedy wrócili z nakazem, przyczepa zniknął.

Kimber powiedziała, że jej rodzice, Tracy i Darien, uważają, że Mikelle była w przyczepie.

“Niezależnie od tego, czy żyła, czy nie, to była nasza jedyna nadzieja” – powiedziała w rozmowie z mediami Kimber.

Zniknięcie przyczepy oznaczało, że szansa na dowiedzenie się, czy Mikelle była w niej jest zerowa.

Blalock odbywa obecnie piętnastoipółletni wyrok w więzieniu w Arizonie za zarzuty niezwiązane ze sprawą Mikelle.

Rodzina Mikelle uważa, że ich córeczka nie żyje i zorganizowali dla niej pogrzeb z pustą trumną w piątą rocznicę jej zniknięcia.

Rysopis:

Włosy ciemny blond, Oczy piwne. Dziewczynka miała przekłute uszy, miała kilka małych płaskich brązowych pieprzyków po lewej stronie szyi.

W dniu zaginięcia ubrana w:

Czerwona koszula z krótkim rękawem, z białym paskiem na piersi. Niebieskie dżinsy z haftowanymi szwami po bokach. Białe buty. Fioletowy zegarek Barbie.

Banknot

Minęły lata bez żadnych oznak Mikelle, aż do 14 marca 2018 r. W sprawie zaginionej dziewczyny znaleziono banknot ponad 1 700 mil od Mesa… Mieszkaniec Neenah w stanie Wisconsin przekazał policji banknot dolarowy z napisem na krawędziach odnoszącym się do sprawy Biggsa.

 

Policja szybko ustaliła, że banknot został wydrukowany w 2009 roku i znaleziono go na drugim końcu Stanów w Wisconsin.

Progresja wiekowa zaginionej

Na jednodolarówce znajdował  się napis: “Nazywam się Mikel Biggs, zostałam porwana w mieście Mesa w stanie Arizona. Żyję”

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, że imię zaginionej dziewczynki zostało napisane z błędem. Na banknocie widać było imię “Mikel” zamiast “Mikelle”.

zdjęcie ze strony https://abcnews.go.com/US/writing-dollar-bill-found-wisconsin-casts-light-1999/story?id=53873499

Mundurowi prowadzili śledztwo, w celu ustalenia kto był autorem tajemniczego komunikatu. Niestety nie udało się tego ustalić. Śledczy obawiają się jednak, że ktoś w okrutny sposób robił sobie żarty z bliskich zaginionej dziewczynki.

Przez lata policja z miasta Mesa podejmowała szereg tropów, ale żaden z nich nie doprowadził do aresztowania porywacza. Losy porwanej wciąż są nieznane. W tym roku minęły 24-lata od jej zniknięcia. Jeśli żyje ma dziś 35 lat.

Źródło:

Zaginiona 19 lat temu Mikelle Biggs przekazała rodzicom tajemniczą wiadomość? (fakt.pl)

Przełom w sprawie zaginionej 20 lat temu dziewczynki? – Wydarzenia w INTERIA.PL

Cryptic note about girl missing since 1999 found on dollar bill (nypost.com)

Cryptic note written on edge of $1 bill sparks new hope in search for girl, 11, who vanished – Mirror Online

Czy Mikelle Biggs żyje? Nowy trop znaleziony po porwaniu (radaronline.com)

Czy porównana dziewczynka dała znak po 19 latach od uprowadzenia – Zaginieni Przed Laty

Zaginęła dziewczynka. Po 20 latach jej siostra wpadła na nowy trop | MamaDu.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Jezioro Osiek. Zabójstwo i kanibalizm. Oskarżono czterech sprawców (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl