Blog
Zaginieni Przed Laty

7-letnia dziewczynka zaginęła szukając motyla, którego zostawiła na skale

7-letnia dziewczynka zaginęła szukając martwego motyla, którego zostawiła na skale jakiś czas wcześniej. Jej rower został znaleziony porzucony około pół godziny później w pobliżu miejsca do którego się udała tamtego dnia.

7-letnia dziewczynka

Zaginięcie Janice Pockett należy do tych spraw nierozwiązanych. Przez wiele lat śledczy szukali zaginionej dziewczynki, niestety bezskutecznie. Po Janice nie ma najmniejszego śladu. Mundurowi podejrzewają, że dziewczynka został porwana i zmordowana w dniu kiedy udała się na przejażdżkę rowerową w poszukiwaniu motyla. Kto stoi za zaginięciem 7-latki? 

Zdjęcie ze strony https://int-missing.fandom.com/wiki/Janice_Pockett

Janice Kathryn Pockett była radosnym dzieckiem. Uwielbiała jazdę swoim rowerem po miejscowej okolicy. Był upalny lipiec 1973 rok. Janice opuściła swój dom w Tolland w stanie Connecticut na rowerze.  Wzięła ze sobą kopertę żeby włożyć do niej motyla, którego zostawiła na skale jakiś czas wcześniej, wsiadła na swój rower i odjechała.

Zdjęcie ze strony https://int-missing.fandom.com/wiki/Janice_Pockett

Poszukiwania

Dziewczynka dość długo nie wracała w związku z tym zaniepokojeni rodzice zaczęli szukać 7-latkę i powiadomili policję o jej zniknięciu. Rower dziewczynki został znaleziony porzucony około pół godziny później.

Zdjęcie ze strony https://int-missing.fandom.com/wiki/Janice_Pockett

Od tamtej pory losy dziewczynki pozostają nieznane. Rozpacz bliskich z dnia na dzień była coraz bardziej silniejsza. Z czasem wkradła się bezradność. Pomimo intensywnych poszukiwań nie natrafiono na żaden ślad. Dziewczynka przepadła jak kamień w wodę.

Zdjęcie ze strony https://int-missing.fandom.com/wiki/Janice_Pockett

Śledczy podejrzewają, że z jej zniknięcie mogą być związane zaginięcie Debbie Spickler i Lisą White.

Progresja wiekowa do 47 lat

Według śledczych Janice prawdopodobnie została porwana w drodze do domu po znalezieniu motyla. Śledczy uważają, że Nathaniel Bar-Jonah mógł być zamieszany w jej sprawę, chociaż w momencie zniknięcia Janice miał tylko czternaście lat. Charles Pierce przyznał się do zamordowania Janice i powiedział, że została pochowana w Lawrence w stanie Massachusetts. Ciała dziewczynki nigdy nie odnaleziono.

W Great Falls w Montanie fragmenty kości dziecka znaleziono w garażu Nathaniela.  Mężczyzna został wysłany do więzienia pod zarzutem porwania dziecka i morderstwa. Został również oskarżony o kanibalizm i dwa przypadki molestowania dziecka w 2002 roku. Bar-Jonah twierdziŁ, że jest niewinny każdego zarzutu.

Nathaniel Bar-Jonah mieszkał zaledwie 20 mil od domu Pocketta, kiedy 7-latka została porwana.

Jak się okazuje później kości znalezione w garażu Bar-Jonaha przeszły testy DNA w 2001 roku. Wyniki kości nie pasowały do DNA Janice Pockett, ani nie pasowały do kilku innych zaginionych dzieci, które zostały zgłoszone w okolicy.

Bar-Jonah nigdy nie został oskarżony w związku z żadnym z innych zaginięć. Zmarł na zakrzep krwi w więzieniu w Montanie w kwietniu 2008 roku, w wieku 51 lat.

Źródło:

Janice Pockett | International Missing Persons Wiki | Fandom

Wnętrze porwania Janice Pockett (grunge.com)

Janice Kathryn Pockett – Projekt Charley (charleyproject.org)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl