Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginięcie znanej pisarki było tym jednym z najbardziej tajemniczych

Zaginięcie znanej pisarki. Zapewne wielu z Was znana jest postać Agathy Christie. Ta brytyjska autorka powieści kryminalnych często powodowała, że cały świat wstrzymywał oddech. Jednak zazwyczaj był to efekt wywołany dziełami pisarki. Inaczej było 3 grudnia 1926 roku, kiedy Agatha Christie zapadła się pod ziemię, zostawiając w domu swoje kilkuletnie dziecko.

Druga, przerażająca twarz angielskiego szlachcica Edwarda Mordake

O Edwardzie Mordake świat dowiedział się dzięki artykułowi opublikowanemu w „Boston Post” w 1895 roku, autorstwa Charlesa Lotina Hildretha. W 1896 roku natomiast wydano encyklopedię o tytule „Anomalies and Curiosities of Medicine”, którego autorami byli George M. Gould – znany amerykański lekarz oraz Walter L. Pyle, w której to opisano przypadek Mordake. Opis ten był […]

Poszukiwana żołnierka ze zdjęcia!

Aktualizacja: Z pomocą internautów udało się ustalić tożsamość kobiety.  Okazało się, że to Maria Barr, córka polskiego pułkownika i wdowa po brytyjskim pilocie polskiego pochodzenia. W chwili wykonania fotografii miała 22 lata.  Odbierała odznaczenie dla swojego poległego męża z rąk króla Jerzego VI.  Prawdopodobnie, po raz drugi wyszła za mąż, za polskiego lotnika.

Ciało Polki znaleziono w walizce w londyńskim hostelu

Najpierw mieszkańcy hostelu Pay And Sleep znajdującym się w Southall w Londynie zaczęli skarżyć się na przykry zapach. Po dwóch tygodniach, 18 grudnia 2020, malarz odnalazł ciało zamknięte w walizce w jednym z pokojów. Zwłoki należały do Polki, 41-letniej Joanny Boruckiej. Co się wydarzyło? Policja odkryła tożsamość kobiety po kilku dniach śledztwa. Joanna Borucka najprawdopodobniej była […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl