Blog
Zaginieni Przed Laty

Zostawiła 4-latkę na 10-dniowe tortury i wyjechała

Zostawiła 4-latkę na 10-dniowe tortury i wyjechała.

Funkcjonariusz prowadzący sprawę śmierci 4-letniej Teghan Skiby z USA w sądzie zalał się łzami i nie mógł zeznawać… Sędzia musiał ogłosić przerwę. Lekarz, który oglądał skatowane dziecko, modlił się tylko, by jak najszybciej dziecko zmarło. Policjant z wieloletnim stażem nigdy w życiu nie widział człowieka, którego całe ciało byłoby pokryte siniakami i ranami.

Zostawiła 4- latkę na tortury… 10 dni horroru

Zostawiła 4-latkę na 10-dniowe tortury i wyjechała
Teghan Alyssa Skiba


„Dom”, a właściwie prowizoryczna konstrukcja nienajlepszej jakości. W środku brak bieżącej wody, łazienka zarośnięta brudem, pleśnią i robactwem, nienadająca się do użytku.

Mama małej Teghan musiała wyjechać z domu na kilka dni. Wezwano ją na ćwiczenia wojskowe. Nie mogąc zostawić dziecka bez opieki, poprosiła swojego 21-letniego konkubenta, Jonathana Richardsona, by został razem z dziewczynką.

Zostawiła 4-latkę na 10-dniowe tortury i wyjechała
Jonathan Richardson

Pierwsza noc była początkiem koszmaru. Mężczyzna obudził się, odczuwając dyskomfort spowodowany wilgocią. Okazało się, że śpiąca obok niego osóbka “zmoczyła” materac.

Ciężko powiedzieć, co spowodowało tak gwałtowną reakcję. Być może chodziło o to, że Jonathan sam za młodu był bity i wykorzystywany przez własnego ojca. Przez te wszystkie lata poczucie bezsilności spowodowało, że teraz wreszcie poczuł władzę na czyimś życiem.
Później prokuratorzy próbowali odnaleźć powiązanie pomiędzy przeszłością mężczyzny, a czynem, którego się dopuścił.
W sądzie jego obrońcy argumentowali to zachowanie jako skutek “nadużyć wychowawczych” stosowanych przez ojca.


16 lipca 2010 roku do szpitala trafiła mała dziewczynka. Człowiek, który ją przyniósł, mówił, że dziecko spadło z łóżka i się… “potłukło”. Po trzech dniach walki o życie Teghan Alyssa Skiba przestała oddychać. 

„Widziałem tę małą dziewczynkę bladą, niedożywioną, w szoku (chwila ciszy). Proszę sobie nawet nie wyobrażać, jak była pobita. (…) Te blizny, te ślady po rzemieniu.  

Lekarz, który zajmował się zmarłymi od 30 lat, podczas zeznań powiedział:

„Miała na ciele 66 śladów pogryzień, co do jednego odpowiadających szczękom Richardsona.”

Prowizoryczna sala tortur 

Miejscem koszmaru stała się mała szopa znajdująca się w Smithfield (Karolina Północna). Podczas zeznań słyszeć można było ciągle powtarzające się zdanie – “Jeden z najgorszych przypadków znęcania się nad dzieckiem”. Teghan Alyssa Skiba miała na swoim ciele rany szarpane, nacięcia, odciski zębów, a także uraz szyi i obrażenia głowy. Na to wszystko należy nałożyć siniaki i uszkodzenia od uderzeń bicza.

Zostawiła 4-latkę na 10-dniowe tortury i wyjechała
Teghan Alyssa

 “Zanim umarła, przeszła najstraszliwsze, okrutne cierpienie, jakie ktokolwiek mógł sobie wyobrazić, nadal nie mogę tego zrozumieć, ani pojąć”.

Kończąc badanie DNA stwierdzono, że ślady krwi dziecka znajdują się na 30 przedmiotach, w tym na… metalowym pręcie. Podczas rozprawy pokazano zdjęcia z sekcji zwłok. 

Rany zadane małej dziewczynce były zadawane stopniowo, w ciągu 10 dni. Świadczą o tym różnorodne ślady infekcji pokrywające ciało. Lekarze stwierdzili kilkukrotnie “poprawiane” obrażenia głowy. Jonathan Douglas Richardson stał się oskarżonym w oparciu o dwa niezbite dowody. Testy chemiczne potwierdziły, że w jego szopie znaleziono bieliznę dziecka całą w krwi ofiary.

Przewód elektryczny, który został zerwany w celu bicia Thegan również potwierdził jego winę. Na jego powierzchni również znaleziono posokę. Podczas aresztowania i rozprawy mężczyzna nie okazał nawet najmniejszej skruchy.

Reyes Skiba – to miała być miłość 

Matka małej Thegan była w związku z Jerrym Skibą. Zdaniem kobiety ich związek stopniowo się rozpadał. Niedługo po narodzinach dziewczynki małżeńska relacja całkowicie się rozsypała. Na drodze Reyes Skiby stanął Jonathan Richardson. Mężczyzna zdawał się być pozbawiony emocji. Może nie stanowiło to dobrego podłoża pod romantyczną relację, ale z drugiej strony dawało gwarancję braku agresji. Jak bardzo się pomyliła, miała dowiedzieć się później.

Zostawiła 4-latkę na 10-dniowe tortury i wyjechała
Reyes Skiba

Para zamieszkała razem i od tamtej pory zaczęły dziać się złe rzeczy. Pierwsze pozostawienie dziewczynki z konkubentem doprowadziło do rozcięcia na jej głowie. Richardson tłumaczył, że uderzyła się głową o rowerek. Jakiś czas później Teghan Alyssa Skiba doznała uszkodzenia oka na plaży. Znów brakowało obok matki. Znów dziwne tłumaczenie jej chłopaka – dziecko rzekomo uderzyła niespodziewana fala z morza.

Siniak pod oczkiem

Innym razem znalazła pręgi na ciele dziewczynki. 

Aresztowana mama dziewczynki – Reyes Skiba

26-letnia matka została oskarżona o zaniedbanie dziecka. Musiała zapłacić 50 tys. dolarów jako formę odbycia kary.


“Była świadkiem, jak jej dziecko zostało pobite przez Jonathana Richardsona, zanim wyjechała na szkolenie rezerwistów, więc była w części odpowiedzialna za to, co się wydarzyło w trakcie jej wyjazdu”

Kara śmierci 

Funkcjonariusz prowadzący sprawę śmierci 4-letniej Teghan Skiby z USA w sądzie zalał się łzami i nie mógł zeznawać

Jonathan Richardson za torturowanie dziewczynki i doprowadzenie do jej zgonu został skazany na karę śmierci. Wyrok wydano bardzo szybko i w godzinę został przypieczętowany los skazańca. Ława przysięgłych składająca się z 7 kobiet i 5 mężczyzn nie dała po sobie znać żadnych wątpliwości.

“Pozwany zadecydował o jej losie 16 lipca 2010 r. Ostatecznie został jej jedynym sędzią, ławą przysięgłych i katem”, powiedział asystent prokuratora okręgowego Greg Butler podczas zamykania procesu w sprawie morderstwa.

Jonathan Richardson za torturowanie dziewczynki i doprowadzenie do jej śmierci został skazany na karę śmierci.

“Życie w więzieniu, mówię do ciebie, to uderzenie w nadgarstek. Sprawiedliwość domaga się, abyś nie otrzymał lepszego losu niż dałeś Teghan.”


Sam skazany nie odezwał się nawet słowem i tym samym stał się 153 człowiekiem, który zakończył życie w celi śmierci znajdującej się w Karolinie Północnej.

Jonathan Richardson za torturowanie dziewczynki i doprowadzenie do jej śmierci został skazany na karę śmierci.

Mężczyzna łącznie oskarżono o następujące przestępstwa: morderstwo dziecka pierwszego stopnia, porwanie pierwszego stopnia i przestępstwo seksualne pierwszego stopnia.

Zdaniem biegłych na ciele dziecka znajdowały się 144 rany, w tym 66 ugryzień. Makabryczne jest to, że wspomniane ugryzienia znajdowały się również na twarzy dziewczynki. Nie można pominąć śladów po wykorzystaniu seksualnym.

Teghan Alyssa Skiba straciła ze swojego ciała 70% krwi, a swoje życie kończyła w małej, brudnej szopie. Bez wsparcia bliskich, a jedynie w obecności zwyrodnialca cieszącego się z jej cierpienia.

Autor: ZPL

 

Źródło: Teghan Alyssa Skiba – Dziecko torturowane do śmierci – kruczek.pl

Zostawiła. Zostawiła. Również. Lecz. Dlatego. Lecz. Również. Dlatego. Również. Lecz. Dlatego

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Klaudia Sołtys- Polka zamordowana w UK – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda

Takie piękne dziecko…- jak można zadawać ból i cierpienie takiej niewinnej istocie i cieszyć się tym widokiem?
Chyba tylko czyste zło w ludzkiej skórze może dopuścić się czegoś takiego.
Oprawcy tego dziecka nie nazwałabym nawet człowiekiem.

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl