Blog
Zaginieni Przed Laty

Morderstwo małej Leili, czy zabił ją 12-letni Isiah?

27 kwietnia 2013 roku kalifornijska policja otrzymała telefon od 12-letniego Isiaha Fowlera. Isiah powiedział operatorowi, że był w domu ze swoją 8-letnią siostrą, Leilą Fowler, kiedy zauważył wewnątrz domu intruza z długimi siwymi włosami. W tym czasie ich rodzice byli na meczu Małej Ligi.

Według Isiaha, był on w łazience, kiedy usłyszał nieznany głos mówiący “Hej, wiem, że tam jesteś…” zanim usłyszał krzyk swojej młodszej siostry. Isiah powiedział, że następnie wyszedł z łazienki i zobaczył mężczyznę uciekającego z domu. Isiah twierdził, że wtedy odkrył Leilę, która leżała na podłodze otoczona kałużą własnej krwi. Zadano jej ponad 20 ran kłutych.

Rodzice wrócili do domu i zanim Leila została zabrana do szpitala, jej ojciec, Barney, wziął ją na ręce. Barney podniósł ją na rękach i zobaczył liczne rany na jej ciele. Podniósł jej koszulę i później wspominał, że widział krew sączącą się z jej piersi. “Jedna z jej rąk zwisała w dół i musiałem ją z powrotem podciągnąć. Czuła się lekka” – wspominał później.  Leila została uznana za zmarłą godzinę później, w szpitalu Mark Twain Hospital, w San Andreas.

Leila Fowler – kto zabił 8-latkę?

Ponure morderstwo zapoczątkowało masową obławę w dzielnicy Rancho Calaveras, w Valley Springs. Śledczy pukali od drzwi do drzwi, a także przeszukiwali szopy i stajnie dla koni. Wezwano również nurków, aby przeszukali wszystkie lokalne jeziora i zbiorniki wodne. Według jednej z sąsiadek, zauważyła ona mężczyznę uciekającego z domu Fowlerów, ale wkrótce potem odwołała swoje zeznania. Śledztwo przeprowadzone na miejscu zbrodni nie wykazało żadnych śladów włamania czy rabunku. W kuchni znaleziono kilka noży i śledczy zabrali je z domu, aby przeprowadzić badania kryminalistyczne.

Isiah Fowler

Jednym z punktów działania śledczych było zidentyfikowanie każdego zarejestrowanego przestępcy seksualnego w okolicy i przesłuchanie go. W międzyczasie mieszkańcy musieli okazać dowód tożsamości, aby móc przejść przez barykady w okolicy. Ze względu na powagę morderstwa, sprawa została potraktowana priorytetowo. Biuro szeryfa hrabstwa Calaveras poświęciło ponad 2000 godzin na tę sprawę, zbierając dowody, przesłuchując ludzi i śledząc tropy.

Isiaha Fowlera- rozbawiony podczas czuwania

Rodzina Fowlerów zjednoczyła się, zakładając koszulki ze zdjęciem uśmiechniętej twarzy Leili na przodzie. Rozmawiali z mediami i apelowali do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie śmierci dziewczynki. Czekali na ich odzew.

Listy do Leili

Setki ludzi przyszły na czuwanie zorganizowane na cześć Leili w szkole Jenny Lund, gdzie fioletowe wstążki ozdobiły ogrodzenie szkoły i wiele drzew przed szkołą. Wielu uczniów napisało listy do Leili i powiesiło je na ogrodzeniu przed szkołą.

Isiah często stał na czele tych pełnych łez zgromadzeń. Podczas jednego ze zgromadzeń powiedział: “Nie żegnam się z Leilą. Mówię ‘Do zobaczenia później’. Nie ma pożegnań.”

Isiah wydawał się być uosobieniem kochającego i troskliwego starszego brata… ale czy nim był?

W ciągu kilku dni śledczy zauważyli rozbieżności pomiędzy wersją wydarzeń przedstawioną przez Isiaha, a dowodami. Po pierwsze, było oczywiste, że Leila została zadźgana na śmierć w swoim łóżku piętrowym, ale w jakiś sposób znalazła się na podłodze? Nie było żadnych krwawych śladów stóp, co wskazywałoby na to, że sama na nie weszła. Ponadto znaleziono nóż do steków, który został włożony z powrotem do szuflady w kuchni. Ostrze tego noża było wygięte i zawierało ślady ludzkiej krwi. Według jednej z sąsiadek, była ona w swoim ogrodzie przez cały ranek i nie zauważyła nikogo, kto mógłby wejść lub wyjść z domu Fowlerów.

Isiaha Fowlera

Kolejną niespójnością był czas, jaki upłynął od ataku do momentu, kiedy Isiah zadzwonił na policję. Kiedy śledczy przybyli na miejsce, a ciało Leili było zimne, co wskazuje na to, że Isiah zadzwonił na policję po upłynięciu kilku godzin od śmierci dziewczynki. Kiedy chłopak zadzwonił pod numer 911, nie wspomniał nawet, że Leila została pchnięta nożem. Powiedział o tym, dopiero pod koniec rozmowy.

Aresztowanie Isiah

Isiah został aresztowany i oskarżony o morderstwo drugiego stopnia.

Aresztowanie było szokiem dla całej społeczności. Nauczyciele Isiaha w Toyton Middle School powiedzieli, że Isiah nigdy nie wykazywał żadnych zachowań, które wywołałyby ich niepokój. “Nic szczerego, co mogłoby wywołać rezonans czegoś takiego” – powiedział kurator Mark Campbell. W tym samym czasie, wiele osób westchnęło z ulgą, że sadystyczny morderca dzieci nie czaił się już dłużej pośród nich. “To ulga wiedzieć, że nie ma tu jakiejś szalonej osoby biegającej po okolicy. Po raz pierwszy w życiu trzymałam w ręku broń” – powiedziała Carla Plunk.

Isaiah stanowczo zaprzeczał, że był zamieszany w morderstwo swojej siostry. Jego rodzice stanęli w jego obronie i powiedzieli, że nie wierzą w jego winę. Matka, Priscilla, powiedziała: “Nie ma mowy, żeby Isiah skrzywdził swoją siostrę”. Jego ojciec, Barney, powiedział: “Dopóki nie będą mieli odpowiednich dowodów na to, że to mój syn, stoimy za nim murem “

Rodzice zamordowanej dziewczynki z synem Isiah podczas czuwania

Podczas procesu o morderstwo, prokurator okręgowy Barbara Yook zasugerowała, że Isiah zadźgał siostrę na śmierć, po czym umył się i wezwał pomoc prawie godzinę później. Kilku sąsiadów zeznało, że nie widzieli nikogo wchodzącego ani wychodzącego z domu w czasie, gdy doszło do morderstwa.

Wina Isaiah?

Najbardziej niepokojącą częścią procesu było pokazanie zdjęć ciała Leili. Dr Robert Lawrence zeznał, że obrażenia dotyczyły głównie klatki piersiowej, ale doznała ona również innych obrażeń, w tym otarć na plecach. Niektóre z ran określił jako “prod”; co najmniej 14 z nich zostało zadanych przez przedmiot, którym ją szturchnięto. Ostatecznie Leila zmarła z powodu szoku i krwotoku.

Bradley Swanson, asystent dyrektora laboratorium w Kalifornijskim Stanowym Departamencie Sprawiedliwości, zeznał, że w zlewie kuchennym znaleziono kroplę krwi. Krew znaleziono również na drzwiach, które łączyły kuchnię z garażem. Dalej stwierdził, że łazienka była ewidentnie o wiele czystsza niż reszta domu. Stwierdził, że atak rozpoczął się na górnej pryczy, ale Leila została znaleziona na podłodze; powiedział, że albo została tam przeniesiona, albo została “zepchnięta “

Według Elizabeth Schreiber, starszego kryminalisty z Departamentu Sprawiedliwości Stanu Kalifornia, nie było dowodów na napaść seksualną i nie było śladów nasienia. Zeznała ona, że w kuchni znalazła wygięty nóż kuchenny, na którym były ślady krwi.

Leila Fowler

Obrona argumentowała, że śledczy spartaczyli początkowe zbieranie dowodów w domu i że patolog przeprowadził “kiepską” autopsję. Argumentowali również, że prokuratorzy zignorowali oznaki intruza i że pośpieszyli się z osądzeniem Isiaha. Prokuratura zakończyła swoją sprawę stwierdzeniem: “Nie ma żadnych dowodów na poparcie historii Isiaha”, dodając: “Wiemy, że to narzędzie zbrodni, ponieważ krew ofiary była wewnątrz rękojeści. Krew Leili przesiąkła do tego noża. Dlaczego narzędzie zbrodni miałoby leżeć na ladzie, gdyby zrobił to intruz? Dlaczego intruz miałby go zmyć? Kiedy intruz miałby to zrobić?

Wyrok dla Isiah

Isiah został ostatecznie uznany za winnego morderstwa drugiego stopnia. Nakazano mu pozostanie w Zakładzie Poprawczym dla Młodzieży O.H. Close do czasu ukończenia 23 lat. Nigdy nie podano motywu tego brutalnego morderstwa. Czy Isiah jest niewinny?

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl