Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginięcie Nadine Hertel – 26 lat bez odpowiedzi

Nadine Hertel

Lipsk, Niemcy. 9 czerwca 1995 roku 8-letnia wówczas Nadine Hertel wraz ze swoją rodziną spędzała czas na przyjęciu z okazji 22 urodzin cioci. Około godziny 19:40 dziewczyna wyszła z salonu, nikt jednak nie mógł przewidzieć, że dziewczynka przepadnie bez śladu w domu pełnym ludzi.

“Idę na balkon”

Tuż przed godziną 19:40 Nadine zakomunikowała swojej babci, że idzie do dziadka, który w tym czasie miał przebywać na balkonie. Wiadomo jednak, że dziewczynka nigdy do niego nie dotarła.

Mieszkanie, w którym odbywała się zabawa, znajdowało się na parterze. Czy wychodząc z salonu, dziewczynka pomyliła kierunki? Co stało się w domu przy Könneritzstraße?

Bliscy dziewczynki zauważyli jej zniknięcie po około 30 minutach, pomimo przeszukania mieszkania nie udało się odnaleźć 8-latki. W rezultacie nieudanych poszukiwań o zaginięciu Nadine od razu powiadomiono policję.

Gdzie jest Nadine Hertel?

Od zaginięcia Nadine Hertel minęło 26 lat. Do chwili obecnej przy sprawie pracowało 400 funkcjonariuszy, lecz żadnemu z nich nie udało się na trafić na przełom w śledztwie.

W przeciągu przeszło 20 lat od zniknięcia 8-latki śledczy otrzymali prawie 100 zgłoszeń, które sugerowały, gdzie może przebywać zaginiona oraz co mogło się wydarzyć 9 czerwca 1995 roku. Większość telefonów funkcjonariusze odebrali krótko po zaginięciu Nadine. Żaden trop nie został potwierdzony.

Niemiecka policja sugeruje, że w przypadku zaginięcia dziewczynki nie można wykluczyć zarówno wypadku, jak i przestępstwa.

Hipotezy

W tej sprawie występuje kilka hipotez. Pierwszą, najbardziej zakładaną możliwością jest to, że dziewczynka nie skierowała się na balkon, a opuściła pełne ludzi mieszkanie znajdujące się na parterze. Po wyjściu z bloku mogła trafić na osobę, która namówiła ją na wejście do samochodu.

Nadine mogła również opuścić mieszkanie przez podwórko. Z balkonu było bowiem zejście na patio. Czy jednak dziadek nie zauważyłby mijającej go wnuczki? Nadine mogła również wyjść na balkon chwilę po tym, jak mężczyzna wrócił do mieszkania. W tym przypadku ciężko o określenie dokładnych ram czasowych wydarzeń.

Kolejnym założeniem jest to, że dziewczynka wyszła z mieszkania, oddaliła się w nieznanym kierunku i wpadła do rzeki, Białej Elstery, która przepływała w okolicy Könneritzstraße.

26 lat później

Sprawa zaginięcia Nadine w dalszym ciągu nie została rozwiązana. Śledczym nie udało się zebrać żadnych dowodów potwierdzających jedną z hipotez.

W internecie można natrafić na sporządzoną przez policję progresję wiekową Nadine, lecz policja w Lipsku uważa tę progresję za niedopracowaną, szczególnie biorąc pod uwagę młody wiek zaginionej.

Jeśli Nadine żyje, obecnie ma 34 lata.

Nadine Hertel
Nadine Hertel/ progresja wiekowa

 

 

źródło:

LVZ

Sprawy kryminalne

Mordxy

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl