Blog
Zaginieni Przed Laty

Wychudzone dziecko znaleziono w szafie. Cudem uniknęło śmierci

Wychudzone dziecko znaleziono w szafie. Cudem uniknęło śmierci. W Rosji doszło to straszliwego czynu, który spowodowany był urodzeniem niechcianego dziecka. Ofiara gwałtu, 37-letnia Julia Zykova, po urodzeniu córki umieściła ją w szafie. Dziecko spędziło tam sześć miesięcy swojego życia. Dokarmiał ją jej brat – nieświadomy faktu, że to jego siostra.

Wychudzone dziecko

Wstrząsający skutek urodzenia niechcianego dziecka z gwałtu

Wiele osób nie wierzyło, że zdjęcia wychudzonej dziewczynki, którą uratowano w ostatnim momencie są prawdziwe. Niestety, ta historia rzeczywiście miała miejsce w październiku 2020 roku w rosyjskim mieście Karpińsk. Ta historia pokazuje, do czego może prowadzić urodzenie niechcianego dziecka, poczętego w wyniku gwałtu.
Julia Zykova, mieszkająca z 13-letnim synem i 3-letnią córką w regionie Ural w Rosji, twierdzi, że została zgwałcona przez swojego męża. W efekcie zaszła w ciążę i urodziła kolejne dziecko, którym nie chciała się opiekować.

Postanowiła ukryć dziecko w szafie, by umarło z głodu.

Wychudzone dziecko znaleziono w szafie. Cudem uniknęło śmierci
Półroczna dziewczynka ważyła niewiele ponad 3 kilogramy.

 

Wychudzone dziecko znaleziono w szafie. Cudem uniknęło śmierci

Okazało się jednak, że dziewczynkę znalazł syn Julii – Matvey, który zobaczył, że dziecko jest w bardzo złym stanie. Nastolatek potajemnie zaczął dokarmiać niemowlę. To właśnie dzięki niemu dziewczynka przeżyła. Chłopiec był przekonany, że dziecko należy do przyjaciół matki, która z nieznanych jemu powodów chciała je przed kimś ukryć. 

Dziś wiadomo, że do szafy zajrzała również druga, 3-letnia wówczas córka Rosjanki. Dziecko opowiadało w przedszkolu, że w jej domu mieszka żywa lalka.

 “mam w domu lalę Katyę” – miała opowiadać 3-latka

Wychudzone dziecko znaleziono w szafie. Cudem uniknęło śmierci
37-letnia Rosjanka nie chciała wychowywać kolejnego dziecka. Kiedy przyszedł czas rozwiązania, urodziła w domu, a noworodka zamknęła w szafie. Matka nie zdecydowała się na zabicie dziecka od razu. Czekała, aż dziewczynka umrze z głodu.

Przeżyła 

Kobietę od czasu do czasu odwiedzała jej bliska przyjaciółka, Olesya. Pewnego dnia bez zapowiedzi przyszła do domu Zykovej. W trakcie rozmowy Olesya usłyszała dziwne odgłosy dobiegające z szafy. Ten dźwięk od razu skojarzył się kobiecie z płaczem małego dziecka. Olesya otworzyła drzwi i zobaczyła 6-miesięczne dziecko, które leżało w ciemnościach. Stan dziecka był tragiczny, dziewczynka była wychudzona i zaniedbana. Pijana Zykova nie chciała się tłumaczyć.

Olesya natychmiast wezwała pogotowie ratunkowe, które szybko pojawiło się w domu Zykovej. Dziewczynka trafiła do szpitala. Lekarze ocenili jej stan na bardzo poważny, konieczne było przetransportowanie niemowlęcia helikopterem do szpitala w Jekaterynburgu. Prokuratura wszczęła postępowanie karne przeciwko Julii Zykovej. W trakcie zeznań 37-latka przyznała, że jej zachowanie wobec córki, spowodowane było gwałtem. Wyznała, że mąż, z którym była w separacji, zgwałcił ją. Mężczyzna został zatrzymany.

Mąż wyrzekł się dziecka?

Nie wiadomo, co kierowało 37-latką, że postąpiła w ten sposób. Do niedawna cieszyła się dobrą opinią. Dbała o pozostałe dzieci i pracowała jako ekonomistka. Kobieta nie miała łatwego życia, mąż miał problemy z alkoholem, w końcu opuścił rodzinę. Mieszkańcy Karpińska przypuszczają, że powodem odejścia były zdrady, których dopuszczała się Julia. Mężczyzna miał przy tym wyrzec się trzeciego dziecka, bo rzekomo uznał, że nie jest jego. W tym samym czasie zakwestionował także ojcostwo 3-letniej córki.

Kobieta jest już na wolności 

Po rozpadzie związku Julia często prowadziła życie nocne, chodziła na dyskoteki, do pubów. W tym czasie maleństwem opiekował się jej syn. Po zatrzymaniu Julii, śledczy skierowali ją na badania psychiatryczne.

W trakcie pobytu w szpitalu stan dziewczynki się poprawił, przybrała na wadze, bardzo zmieniła się fizycznie. Po wypisie ze szpitala dziecko trafiło do domu dziecka.

 

Autor: ZPL

Źródło: Rosja. Matka chciała zagłodzić na śmierć niemowlę. Trzymała je w szafie (fakt.pl)

Noworodek znaleziony w szafie, urodził się żywy. Jest zarzut – Wprost

Rosja: głodzone niemowlę z Karpińska mieszkało w szafie (fakt.pl)

Więziła niemowlę w szafie przez pół roku. Mówiła, że zmarło – Antyradio

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Nieświadomie zaprzyjaźniła się z biologiczną siostrą, która została porwana (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl