Blog
Zaginieni Przed Laty

Uprowadzenie 19-dniowej Carliny White

Zarówno zaginięcie 19-dniowej wówczas dziewczynki, jak i historia jej odnalezienia wywołują wiele emocji. Zapraszamy do poznania historii Carliny, która odnalazła się po 23 latach od momentu uprowadzenia.

 

Maireclaire
Carlina White

 

Zaginięcie

Carlina White została przywieziona do szpitala 4.08.1987r., dziewczynka miała wtedy zaledwie 19 dni. Jej rodzice, Joy White i Carl Tyson byli zaniepokojeni wysoką temperaturą swojej córeczki, zabrali Carlinę do szpitala. Do rodziców Carliny często podchodziła „pielęgniarka”, kobieta była bardzo zainteresowana dzieckiem pary. Jak się później okazało, kobieta nie pracowała w tym szpitalu, nie była również pielęgniarką.

 

Dziewczynka została porwana ze szpitala w godzinach nocnych. Monitoring nie działał, a rodzice małej Carliny byli przekonani, że za porwaniem ich córki stoi kobieta w białym stroju. Będący wtedy na nocnej zmianie ochroniarz przyznał, że kobieta pasująca do opisu opuszczała szpital po godzinie 3 nad ranem, jednak nie zauważył czy kobieta miała ze sobą noworodka.

 

Rodzice Carliny

 

Kim jest Nejdra?

Annugetta „Ann” Pettway, to kobieta, która dopuściła się porwania 19-dniowej wówczas Carliny. Dziewczyna przez 23 lata wychowywała się jako Nejdra „Netty” Nance. Przez wiele lat zamieszkiwała ona z Ann Pettway w  Bridgeport, w stanie Connecticut, zaledwie 70 km od miejsca, w którym mieszkali jej rodzice. W 2005 roku Nejdra (Carlina) zaszła w ciążę i urodziła córeczkę, Samani, aby wykupić ubezpieczenie zdrowotne kobieta musiała przedstawić swój akt urodzenia. Postawiona pod murem Annugetta wiedziała, że musi sfałszować ten dokument. Po podrobieniu aktu urodzenia, przekazała go w ręce Nejdry, ta natomiast udała się z nim do urzędników. Niestety, tam kobieta dowiedziała się, że dokument jest sfałszowany. Jeszcze tego samego dnia kobieta skonfrontowała się ze swoją „matką”. Pettway wyznała dziewczynie, że nie jest jej biologiczna matką, powiedziała Nejdrze, że została ona porzucona przez matkę narkomankę. Dla Nejdry ta informacja nie była wystarczająca. Kobieta rozpoczęła własne śledztwo.

 

Przełom

Młoda kobieta prowadziła poszukiwania na własną rękę. Przeszukiwała internet w celu znalezienia informacji o porwaniach dzieci, które miały miejsce w 1987 roku. W trakcie poszukiwań Nejdra natrafiła na artykuł oraz zdjęcie nowonarodzonej dziewczynki, która została uprowadzona ze szpitala w Nowym Jorku 23 lata wcześniej.  Od razu zauważyła uderzające podobieństwo dziewczynki z fotografii  do swojej córki, Samai. Nejdrze udało się odnalaźć dane swoich biologicznych rodziców w rejestrze  krajowym zaginionych dzieci.

Po krótkim czasie kobieta skontaktowała się z Whitem oraz Tysonem, swoimi biologicznymi rodzicami. Następnie wykonane zostały badania DNA, które potwierdziły, że Nejdra to uprowadzona 23 lata wcześniej Carlina White.

 

Annugetta “Ann” Pettway

Ann powiedziała policji, że przed porwaniem małej Carliny poroniła, a emocje związane ze stratą dziecka popchnęły ją do tak drastycznego czynu, jakim było porwanie malutkiej Carliny. Wiadome było też, że kobieta pojawiała się w szpitalu kilka razy wcześniej, zapewne z takim samym zamiarem. 21.01.2011r. został wydany nakaz aresztowania Pettway. Kobieta sama oddała się w ręce policji 2 dni później. 30.07.2012r. Pettway usłyszała zarzuty i została skazana na 12 lat pozbawienia wolności.

 

Annugetta Pettway

 

Obecnie

Carlina White ma obecnie 36 lata, zerwała kontakty z rodziną, która ją wychowywała, utrzymuje kontakty z biologicznymi rodzicami. Kobieta we wszelkich dokumentach figuruje jako Carlina White, jednak na co dzień używa swojego imienia nadanego przez Pettway i przedstawia się jako „Netty”.

 

Rodzice White od dnia zaginięcia córki modlili się, aby porywacz oddał im ich dziecko. Zapewne nikt się nie spodziewał, że 23 lata później seria przypadków i upór młodej kobiety w dążeniu do prawdy, doprowadzą do spotkania Carliny z biologiczną rodziną.

 

Carlina z biologicznymi rodzicami

 

 

żródło:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kidnapping_of_Carlina_White

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/porwana-za-mlodu/f0ldn

https://dziennikzwiazkowy.com/wydarzenia/porywaczka-dziecka-po-23-latach-w-rekach-policji/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl