Blog
Zaginieni Przed Laty

Tragiczny finał wieloletnich poszukiwań Polaka w Anglii

Dariusz Michałowski, mieszkaniec Słupska, wyjechał do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych wiele lat temu. 13 marca 2011 roku rodzina ostatni raz miała kontakt telefoniczny z 44-letnim wówczas panem Dariuszem. Mężczyzna widziany był wtedy w miejscowości Huddersfield, w swoim domu przy Macaulay Road.

W Polsce na pana Dariusza czekała jego 8-letnia wówczas córeczka oraz żona, pani Edyta. Tak nagłe urwanie kontaktu z ukochanymi bliskimi zupełnie nie pasowało do mężczyzny. Rozpoczęło się poszukiwanie mieszkańca Słupska.

Dariusz Michałowski

Pani Edyta na początku przyznawała, że polska policja nie chciała przyjąć zgłoszenia o zaginięciu pana Dariusza. Słupscy funkcjonariusze mieli odmówić kobiecie pomocy, ponieważ zaginięcie mężczyzny nastąpiło w Wielkiej Brytanii.

Nadzieja tliła się przez dziewięć lat

Pani Edyta jednak nie poddała się, wraz z pomocą ITAKI udało nawiązać się kontakt z angielskimi służbami oraz organizacjami zajmującymi się poszukiwaniem osób zaginionych. Wszyscy mocno trzymali kciuki, że wspaniały mąż i ojciec niedługo wróci do domu. W grudniu 2011 roku portal gp24 opublikował rozmowę z żoną pana Dariusza.

„Zarówno jasnowidz, jak i wróżka mówią, że żyje. Jasnowidz twierdzi, że się przed kimś ukrywa, wróżka, że ma problemy ze zdrowiem, ale żyje i tęskni.” – powiedziała wtedy pani Edyta Michałowska.

Dzisiaj już wiemy, że stało się coś, co kosztowało mężczyznę życie.

17 grudnia br. Funkcjonariusze policji z West Yorkshire znaleźli ciało Polaka w lesie blisko Hays Lane, w Mixenden. Prowadzone jest śledztwo pod kątem zabójstwa lub morderstwa pana Dariusza. Policja zna już przyczynę śmierci mężczyzny. Wcześniej w sprawie zaginięcia Polaka zatrzymano pięciu mężczyzn. Jednak ze względu na brak dowodów, zostali oni wypuszczeni na wolność.

Tony Nicholson z West Yorkshire Police, prowadzący sprawę zaginięcia 44-latka, powiedział:

“To istotny moment w sprawie zaginięcia pana Dariusza, cieszę się, że w końcu, po dziewięciu latach udało się odnaleźć jego ciało. Teraz możemy sprowadzić go do rodziny, aby mógł spoczywać w Polsce, niedaleko swojej rodziny”.

Funkcjonariusz Nicholson poprosił również, aby osoby posiadające informacje w sprawie zaginięcia lub śmierci pana Dariusza niezwłocznie skontaktowały się z HMET – Homicide and Major Enquiry Team dzwoniąc pod numer 101 lub poprzez kontakt na stronie www.westyorkshire.police.uk.contactus. Z policją można się również skontaktować całkowicie anonimowo poprzez Crimestoppers dzwoniąc pod numer 0800 555 111.

 

Rodzinie pana Dariusza składamy najszczersze kondolencje.

 

Źródło:

https://www.polishexpress.co.uk/west-yorkshire-cialo-zamordowanego-polaka-odnalezione-po-9-latach-zostalo-zakopane-w-lesie-wideo

https://kryminalnapolska.pl/2020/12/19/zaginal-w-2011-roku-po-9-latach-policja-wykopala-jego-cialo/

https://gp24.pl/fundacja-itaka-pomoze-w-poszukiwaniach-zaginionego-ojca/ar/4765129

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl