Blog
Zaginieni Przed Laty

Szymon Wcisło. Wyjechał do Włoch i ślad po nim zaginął!

Szymon Wcisło w 2001 roku wyjechał do Włoch za pracą i ślad po nim zaginął! Głównym powodem wyjazdu był konflikt z prawem. Mężczyzna został złapany przez mundurowych na posiadaniu narkotyków. Były to niby śladowe ilości, ale 21-latek bał się konsekwencji i wyjechał.

Szymon Wcisło

 

Szymon od czasu wyjazdu z Polski nie odwiedzał swojego kraju. Mama spotkała się z synem we Włoszech rok po jego wyjeździe. Była wtedy na wycieczce turystycznej więc wykorzystali to, by się spotkać. Tak naprawdę wtedy widziała go po raz ostatni. Matka przyznaje, że jej syn należał do dzieci, które nauczyciele nazywają mianem „trudnych”

Szymon Wcisło. Wyjechał do Włoch i ślad po nim zaginął!
Zaginiony Szymon Wcisło

Szymon stwarzał problemy wychowawcze, brał udział w bójkach. Nie sądzi jednak, by był ich prowokatorem. Jak tylko dyrektor wzywał go na dywanik, pod gabinetem ustawiał się rząd uczniów, którzy stawali w jego obronie. Raz został niesłusznie oskarżony o kradzież dziennika nauczycielskiego. Miał z tego powodu sprawę w sądzie dla nieletnich, po czym przyznano mu kuratora. Dopiero po 15 latach od schowania dziennika, przyznała się do tego jedna z klasowych koleżanek. Ale jak już do kogoś przylgnie łatka łobuza, to zazwyczaj wszystko, co złe spada na niego. A on był łobuzem, ale sympatycznym. Nie posiadał wrednej osobowości, na pewno górowały w nim cechy szlachetności.

Szymon Wcisło. Wyjechał do Włoch i ślad po nim zaginął!
zaginiony

Kiedyś Szymon został zapytany, na starosądeckim rynku przez policjanta, czy czasem nie widział zdarzenia, jak mężczyzna wyrywa kobiecie torebkę. Miał wtedy odpowiedzieć “Jakbym widział, to na pewno bym wam nie doniósł, tylko od razu wymierzył sprawiedliwość”.

Mama Szymona czasem ma obawy, że ta jego porywczość mogła mieć związek z jego zaginięciem.

Szymon Wcisło. Wyjechał do Włoch i ślad po nim zaginął!
Mama zaginionego Szymona Wcisło

Sycylia Szymon Wcisło

Kiedy Szymon wyjechał, matka cieszyła się, że syn szczęśliwie układa sobie życie na Sycylii, gdzie cały czas pracował, zakochał się w zapoznanej tam dziewczynie o imieniu Azura. Planowali ślub, jednak ich związek nie przetrwał i rozpadł się, a Szymon wyjechał do Rzymu. Tam po raz ostatni widział go jego brat Grzegorz, który często odwiedzał Szymona. To było pół roku przed ostatnim jego telefonem. Szymon z reguły kontaktował się z rodziną rzadko, ponieważ jeździł z jakaś uliczną trupą, albo pracował w lesie i nie miał zasięgu. Potrafił nie dzwonić nawet przez 3 miesiące, a i do niego ciężko było się dodzwonić. Dlatego, gdy dłużej nie dawał znaku życia, rodzina, choć martwiła się o niego, nie panikowała.

Szymon Wcisło. Wyjechał do Włoch i ślad po nim zaginął!
Zaginiony Szymon Wcisło

Zaginął Szymon Wcisło

Zaginiecie zgłosili pół roku po jego ostatnim telefonie. To było w maju 2009 roku. Wtedy Szymon zadzwonił, by podać mamie swój nowy numer telefonu i poinformować, że opuszcza już ośrodek dla emigrantów, w którym przebywał z uwagi na nieważny paszport. Tam poznał Serba o imieniu Sasza. Starszemu synowi Grzegorza udało się z Saszą skontaktować. Serb powiedział, że nie ma pojęcia co, stało się z Szymonem, ich drogi rozeszły się po opuszczeniu ośrodka. Szymon planował wyjazd do Anglii, jednak jego kolega z Wielkiej Brytanii przekonuje, że się rozmyślił, bo poznał Indian z Peru. Grał z nimi na ulicach, więc mógł wyjechać z nimi nielegalnie do Ameryki.

Zaginiony Szymon Wcisło

Poszukiwania

Mama, by odszukać syna, uruchomiła wszystkie znajomości. Sąsiad, który pełni posługę kapłańską we Włoszech, pomógł mamie Szymona sprawdzić, czy syn nie przebywa w żadnych tamtejszych szpitalach lub więzieniach. Szymon Wcisło widnieje również w bazie osób zaginionych Fundacji Itaka. Po jakimś czasie mama Szymona dostała wezwanie na policję, była pewna, że w końcu usłyszy prawdę o swoim synu…
Jednak została wezwana tylko po to, by śledczy mogli pobrać od niej próbki DNA. Próbka nadal widnieje w bazie, a skoro nie dopasowano jej do żadnej osoby NN, daje to rodzinie nadzieję, że Szymon nadal żyje.

 

Źródło:  WCISŁO SZYMON – Zaginieni – Portal polskiej Policji (policja.pl)

Zaginął w Rzymie Szymon Wcisło – Nasz Swiat

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Mieczysława Pawlica. Tajemnicze zaginięcie w Romanówce – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl