Blog
Zaginieni Przed Laty

Starówka. Zofia Dybowska- Aleksandrowicz została zamordowana

Starówka. Zofia Dykowska Aleksandrowicz została zamordowana

Starówka. Zofia Dybowska-Aleksandrowicz zginęła w 1989 roku. Minęło wiele lat od momentu, gdy w Warszawie pojawili się seryjni mordercy i dokonali serii brutalnych zbrodni. Policja z Archiwum X wraca do tej sprawy i próbuje rozwiązać serię tajemniczych morderstw na Starówce.

Starówka

Wszystko zaczęło się 9 kwietnia 1989 roku. Od tamtej pory starsze i samotne osoby obawiały się o swoje życie. Bandyckie napady zawsze kończyły się zabójstwem. Ofiarami zbrodni były starsze kobiety, mieszkające na warszawskim Starym Mieście – prawdopodobnie każda z nich była bardzo zamożna. Sprawcy dokładnie planowali wszystkie zbrodnie. Włamując się do mieszkań, mieli już ułożony cały plan zabójstwa, bezlitośnie z zimną krwią znęcali się nad swoimi ofiarami. Po upływie 30 lat nie ma świadków zbrodni, każdy milczy z obawy o własne życie.

Starówka. Zofia Dybowska- Aleksandrowicz

Jedną z ofiar była Zofia Dykowska-Aleksandrowicz. Kobieta od lat mieszkała samotnie na Starym Mieście w Warszawie. Jeszcze za życia była legendą-zajmowała się w Polsce reżyserią dubbingu. Bez wątpienia uchodziła za wspaniałą i ciepłą osobę.

Starówka. Fatalny dzień

9 września 1989 roku do drzwi Pani Zofii zapukali sąsiedzi, którzy przyszli w odwiedziny. Nikt nie otworzył-w mieszkaniu panowała cisza. W związku z tym sąsiedzi odważyli się pociągnąć za klamkę i wejść do środka. Wówczas zauważyli zmasakrowane ciało kobiety. Pani Zofia Dybowska-Aleksandrowicz miała liczne rany na ciele oraz podcięte gardło. Sprawcy zadali kobiecie 24 ciosy nożem w okolicy serca.

Działania policji

Z kolejnych ustaleń policji wynikało, że sprawcy dostali się do mieszkania Pani Zofii przez okno w środku nocy. Jeden z morderców został zraniony na miejscu zbrodni, prawdopodobnie wtedy, gdy kobieta próbowała się bronić przed napastnikami.

Dowody zbrodni

W mieszkaniu zamordowanej znalazły się odciski palców oraz niedopałki papierosów w popielniczce. Jeden z niedopałków miał ślady szminki. Przypuszcza się, że jednym z morderców była kobieta. Bandyci przed zbrodnią obserwowali bacznie swoją ofiarę, dokładnie wiedzieli, kiedy mogą wejść do jej mieszkania i dokonać okrutnego czynu.

"Starówka.

Zofia Dybowska-Aleksandrowicz nie była jedyna-kolejne morderstwa

Zofia nie była jedyną ofiarą bandytów na Warszawskiej Starówce – tych zabójstw było aż sześć.

Z dalszych ustaleń policji wynikało, że bandyci dostawali zlecenia, ktoś wskazywał im kolejne ofiary. Wszystkie z nich były przyduszane kablami elektrycznymi, które były znajdowane na miejscu zbrodni. Używali również bandaży elastycznych. Wszystkie te rzeczy pozostawiali niczym znak rozpoznawczy. Ofiary przed śmiercią były brutalnie bite po głowie i torturowane do chwili zgonu.

Tajemniczy mężczyzna

W serii tych brutalnych morderstw pojawia się tajemniczy mężczyzna, widziany w pobliżu wszystkich miejsc zbrodni. To on obserwował ofiary, zanim sprawcy wchodzili mieszkań. Nie wykluczone, że ów człowiek brał udział w tych okrutnych zbrodniach, wymierzając ofiarom kolejne ciosy. Podejrzanym stał się zatem blondyn ubrany w jeansową kamizelkę. Jego cechą charakterystyczną było zaciąganie lewą nogą przy chodzeniu-kulał.

 Bezkarność

Sprawa od lat tkwi w martwym punkcie. Pomimo zebranych dowodów i podejrzeń, mordercy pozostali bezkarni.

 

Źródło: Seria morderstw na Starówce – Interwencja (polsatnews.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Zatrzymano Polaka podejrzanego o gwałt i zabójstwo sprzed 25 lat (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl