Blog
Zaginieni Przed Laty

Sędzia z Bazylei złagodził sprawcom karę, bo gwałt trwał za krótko!

Sędzia z Bazyei złagodził sprawcom karę bo gwałt trwał za krótko!

Sędzia z Bazylei złagodził sprawcom karę, bo gwałt trwał za krótko! Winą obarczono kobietę, która według sądu igrała z ogniem.

Sędzia

Do tragedii doszło w 2020 roku w Bazylei w Szwajcarii. Dwóch obywateli Portugalii brutalnie zgwałciło 33-latkę tuż przy wejściu do jej mieszkania. Jak się okazuje, jeden z gwałcicieli był niepełnoletni w związku z tym, został skazany przez sąd dla nieletnich. Drugiemu 32-letniemu sprawcy na początku sierpnia 2020 roku sąd skrócił karę z 51 do 36 miesięcy kary.

Sędzia z Bazyei złagodził sprawcom karę bo gwałt trwał za krótko!
Pixabay.com

Mieszkańcy są oburzeni zmianą wyroku

Mieszkańcy Szwajcarii są oburzeni decyzją Liselotte Henz sędzi w Bazylei, że postanowiła skrócić wyrok sprawcy gwałtu. Dlaczego to zrobiła? Jej zdaniem 32-latek ponosi umiarkowaną winę w kontekście szwajcarskim prawa karnego, atak trwający 11 minut był za krótki, a ofiara nie poniosła trwałych szkód na zdrowiu fizycznym, oraz że sama igrała z ogniem, wysyłając mężczyznom sygnały. Prawdopodobnie takim sygnałem miało być pójście do łazienki z innym mężczyzną w jednym z klubów, w którym poznała swojego oprawcę.

Protest

8 sierpnia 2021 roku około 500 osób protestowało przed gmachem sądu apelacyjnego w Bazylei, gdzie zapadł wyrok. Demonstranci trzymali transparenty z napisami: Nie ma czegoś takiego jak krótki gwałt. Wszyscy są bardzo oburzeni wyrokiem tak samo, jak decyzją sądu o złagodzenie kary.

Źródło:Sędzia złagodziła karę, bo gwałt… był krótki. Winą obarczyła ofiarę, która rzekomo “igrała z ogniem” (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl