Blog
Zaginieni Przed Laty

Przez 13 lat była więziona przez ojca!

Przez 13 lat była więziona przez ojca! Dziewczynka była zamykana w klatce, bita kijem i głodzona. Nie mówiła, miała zdeformowane kończyny i wszystkiego się bała.

Przez 13 lat była więziona

Historia 13-letniej Genie często jest nazywana jedną z najokrutniejszych przypadków znęcania się w historii USA. Genie- tym imieniem została nazwana przez opiekę społeczną, ale tak naprawdę miała na imię Susan. Ojciec więził swoją córkę od chwili, gdy była jeszcze maleńką istotką. Zachowanie potwora, który miał miano ojca, było przerażające do szpiku kości. Ojciec cały czas twierdził, że jego córka jest niepełnosprawna umysłowo, dlatego odizolował ją całkowicie od ludzi, od całego społeczeństwa i widoku na świat. Dziewczynka była zamykana w klatce, bestialsko bita kijem i głodzona. Nie potrafiła nawet mówić. Jej kończyny były mocno zdeformowane. Bała się tak naprawdę wszystkiego.

 

Na więzioną dziewczynkę przypadkowo natrafiła opieka społeczna. Chorująca na zaćmę matka dziewczynki pomyliła drzwi w ośrodku. Niewidoma kobieta zamiast do osób zajmujących się niewidomymi weszła do opieki społecznej. Opieka udała się do domu niewidomej kobiety, to co tam odkryli, przeraziło ich bardziej niż można sobie to wyobrazić. Znaleźli 13-letnią dziewczynkę, była skrajnie zaniedbana. Ważyła zaledwie 26 kilogramów, nie miała siły, aby stać o własnych nogach, nie potrafiła mówić. Pracownice społeczne z Los Angeles były pewne, że Genie ma sześć lub siedem lat. Na początku myślały, że dziewczynka ma autyzm. Jednak po chwili uświadomiły sobie, że dziecko jest w tragicznym stanie fizycznym i psychicznym.

Ojciec

Przez 13 lat była więziona przez ojca!
zdjęcie ze strony www.o2.pl

Opieka o wszystkim poinformowała policję. Według zebranych informacji mundurowych wynika, że mężczyzna, zamiast mówić do dziecka warczał na dziewczynkę. Kiedy dziewczynka była nieposłuszna, bił ją kijem. Do jedzenia dostawała tylko papki. Clark Wiley twierdził, że jego córka Susan jest nieużyteczna dla społeczeństwa. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna miał trudne dzieciństwo i sam nigdy nie chciał mieć dzieci.

Clark nie doczekał procesu, popełnił samobójstwo. Przy mężczyźnie znaleziono kartkę z napisem “świat nigdy nie zrozumie”.

Genie znalazła się w szpitalu dziecięcym UCLA, znając zaledwie kilka słów. Zespół naukowców postanowił pomóc dziewczynce. 13-latka została poddana rehabilitacji. Przez cztery lata była pod stałą opieką specjalistów, w tym psychiatrów, neurologów oraz lingwistów. Lekarze robili wszystko, żeby dziewczynka odnalazła zagubioną wewnątrz siebie Susan.

Koniec terapii

Kiedy w 1975 roku zakończono terapię, Genie rozumiała poszczególne słowa i potrafiła ich użyć we właściwym kontekście. Miała jednak problem z gramatyką oraz budowaniem zdań. Była ciekawa świata. Cztery lata później matka Genie pozwała szpital oraz badaczy. Zarzuciła im znęcanie się nad jej córką na rzecz eksperymentów. W 1984 roku sąd nakazał całkowitego zerwania kontaktu badaczy z Susan.

Niewidoma kobieta niestety nie była w stanie zająć się Genie. Dlatego dziewczynka rozpoczęła życie w rodzinie zastępczej i tak na koniec trafiła prawdopodobnie do domu pomocy społecznej.

W 2003 roku zmarła matka Genie. Ta śliczna dziewczynka mogła żyć normalnie jak jej rówieśnicy, gdyby nie koszmar, który zgotował jej ojciec. Zamykając ją przed całym światem, głodząc i bijąc, zabrał jej całe życie, narażając ją do końca jej życia na potworną traumę i kalectwo. Przykro się pisze o sprawach, gdzie rodzic powinien dbać, kochać i bronić przed najmniejszym niebezpieczeństwem swoją pociechę a jest inaczej…

W tym przypadku rodzic dla dziecka stał się katem.

Źródło: Przez 13 lat była więziona. Okrutny los zgotował jej własny ojciec (msn.com)

Przez 13 lat była więziona. Okrutny los zgotował jej własny ojciec – o2 – Serce Internetu

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Kobieta skatowana przez męża ledwo uszła z życiem! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl