Blog
Zaginieni Przed Laty

Porwana nastolatka uratowana dzięki gestowi pomocy

Porwana nastolatka uratowana dzięki gestowi pomocy

Porwana nastolatka uratowana dzięki gestowi pomocy. Na Tik Toku rozpowszechniono gest, który może pomóc w chwili niebezpieczeństwa. Tak było w przypadku 16-latki, która zaginęła w Północnej Karolinie, ten gest uratował jej życie.

Porwana nastolatka

Kochani historia, którą Wam dzisiaj opiszemy, jest ważną lekcją dla wszystkich. Warto zapamiętać w chwili zagrożenia o geście pomocy, który bez wątpienia może uratować życie nie jednej osobie. Tak było również w przypadku, o którym opiszemy poniżej.

2 listopada 2021 roku zaniepokojeni rodzice z Asheville w Północnej Karolinie zgłosili zaginiecie 16-letniej córki. Od samego początku rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Dopiero dwa dni później kierowca jadący autostradą niedaleko miasta London w stanie Kentucky, zauważył, że młoda pasażerka jednego z aut przez szybę pokazuje otwartą dłoń, którą następnie zamyka w charakterystyczny sposób.

Porwana nastolatka uratowana dzięki gestowi pomocy
porywacz zdjęcie ze strony Gazeta.pl

Ten gest to tak zwany “sygnał pomocy” (signal for help). Szczęście, że nastolatki nie sparaliżował lęk w tak niebezpiecznej sytuacji. Mężczyzna zrozumiał, że dziewczyna jest w ogromnym niebezpieczeństwie. W związku z tym natychmiast zadzwonił na policję i cały czas był z nimi na łączu, informując policję o swoim położeniu. Jechał jeszcze około 10 kilometrów za podejrzanym samochodem, nie wzbudzając podejrzenia. Mundurowi założyli blokady i dzięki pomocy przypadkowemu kierowcy udało się zatrzymać samochód. Policjanci aresztowali Jamesa Herberta Bricka z Cherokee w Północnej Karolinie i uwolnili zaginioną nastolatkę. Z pewnością dzięki gestowi pomocy udało się uratować jej życie.

Porwana nastolatka uratowana dzięki gestowi pomocy
Zdjęcie ze strony Dziennik 365

“Nie wiemy, jak długo jechała autostradą międzystanową z Ohio, wykonując gest w stronę mijających ją kierowców i mając nadzieję, że zauważą, że jest w niebezpieczeństwie” – powiedział zastępca szeryfa w wywiadzie z mediami.

Jak wygląda gest wzywający pomocy?

Sygnał polega na podniesieniu ręki, dłonią na zewnątrz, tak jak chcemy pokazać “stop”, a następnie zamknięciu dłoni z kciukiem do środka. Dzięki Tik Tokowi ten gest został szeroko rozpowszechniony. To właśnie ten gest uratował nastolatkę. Zachęca się również osoby, które są krzywdzone, przebywają w towarzystwie, gdzie jest przemoc, czy z osobą, która zagraża ich życiu i zdrowiu, by tym gestem się posługiwały.

Zatrzymany mężczyzna obecnie przebywa w areszcie. W jego telefonie funkcjonariusze znaleźli zdjęcia pornograficzne nieletnich.

Porwana dziewczyna zeznała, że 61-letni porywacz przejechał z nią przez cztery stany: Karolinę Północną, Tennessee, Kentucky oraz Ohio. Podczas jazdy dziewczyna cały czas próbowała dawać sygnały jadącym obok samochodom. Tylko jeden z kierowców postanowił pomóc dziewczynie. Dziewczyna zeznała również, że gestu pomocy nauczyła się z Tik Toka.

“To wezwanie o pomoc zrozumiałe na całym świecie. Przełamuje barierę językową czy kulturową. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazane nawet przez okno czy w Internecie. To prosty gest ręką, który ofiara przemocy może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy wideo. Gdy zobaczysz ten znak, niezwłocznie zadzwoń pod nr 112 i poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła cię o pomoc” – informuje polska policja.

 

Link jak prawidłowo robić gest pomocy: POMOCY – HELP – AU SECOURS!! Prosty gest ręki, który ratuje życie. Poznaj sygnał – Potrzebuję pomocy – YouTube

Źródło: Porwana nastolatka została uratowana dzięki gestowi “pomocy” – Kobieta (onet.pl)

Gest pomocy z TIK TOKA pomógł w uratowaniu porwanej nastolatki. Ta historia to ważna lekcja dla wszystkich – Kobieta.pl

USA. Porwana nastolatka została odnaleziona. Pomógł gest z TikToka – Noizz

Uprowadzona nastolatka uratowana dzięki gestowi z TikToka – Dziennik365

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Niezidentyfikowana przez 45 lat – Jane Doe Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl