Blog
Zaginieni Przed Laty

Gwałciciel i morderca 20-miesięcznej dziewczynki na wolności! – sprawa Cayce M. Williamsa

Cayce Williams

Mężczyzna z Illinois skazany za zgwałcenie i zamordowanie malutkiej dziewczynki wyszedł z więzienia.

47-letni Cayce M. Williams opuścił Dixon Correctional Center w czwartek, 25 lutego 2021, w 24. rocznicę dnia, w którym brutalnie zgwałcił i zamordował roczną Quortney Kley. Williamsa zwolniono po odbyciu połowy 48-letniego wyroku.

Według dokumentów sądowych, Williams i matka dziecka byli w związku partnerskim, gdy doszło do incydentu. Williams odsiedział 24 lata za morderstwo i napaść na tle seksualnym 20-miesięcznej Quortney Kley, do którego doszło 25 lutego 1997 roku.

Matka dziecka Morgan powiedziała, że w dniu incydentu Williams zawiózł ją do pracy, a następnie wrócił do domu, aby opiekować się jej dwiema córkami. Zadzwoniła później do domu, aby sprawdzić, jak sobie radzi z dziećmi. Dowiedziała się, że Quortney została skrzywdzona. Zanim Morgan dotarła do szpitala, jej dziecko zmarło. Na miejscu dowiedziała się, że jej córka doznała tępego urazu głowy, a także została wykorzystana seksualnie.

Stara miłość

Matka dziecka powiedziała dziennikarzom, że umawiała się z Williamsem, gdy byli nastolatkami. Potem zerwali ze sobą, a Morgan wyszła za mąż i urodziła dwójkę dzieci. Kiedy później rozwiodła się, znowu zaczęła spotykać się z Williamsem. Kobieta wyznała, że ​​zawsze był zazdrosny o jej dzieci. Williams miał problem szczególnie w stosunku do Quortney. Matka dziewczynki powiedziała, że nigdy nie przyszłoby jej do głowy, że jej partner zrobi coś tak przerażającego.

Wyjście z więzienia

Jesse Kley przyjechał z Missouri, aby być w okolicy więzienia, kiedy zabójca jego córki zostanie zwolniony.

Funkcjonariusze więzienni utrzymywali Williamsa w dobrym ukryciu podczas jego transportu z więzienia. Kleyowi, ojcu dziewczynki, wraz z mediami kazano czekać po drugiej stronie ulicy, co zablokowało możliwość zobaczenia wychodzącego Williamsa.

Kley powiedział, że w dniu śmierci swojej córki klęczał i wrzeszczał z bezsilności. Powiedział, że ból, który odczuwa z powodu jej gwałtownej śmierci, nigdy nie znika. Dodał, że chciał na początku kary śmierci dla mordercy jego dziecka. Ale Cayce Williams przyznał się do winy i został skazany na 48 lat, choć odbył tylko połowę wyroku.

Ojciec Quortney otrzymał prawie 1400 podpisów pod petycją, w której zwrócił się do Departamentu Więziennictwa o zatrzymanie Williamsa w więzieniu. Wielu funkcjonariuszy organów ścigania hrabstwa Kane jest również przeciwnych zwolnieniu Williamsa.

Jamie Mosser, prokurator stanowy hrabstwa Kane, powiedział, że to przerażające. Z powodu błędu w prawie Williams otrzymał zasiłek, na który nie zasługiwał, biorąc pod uwagę to, co zrobił temu biednemu dziecku.

Po zwolnieniu warunkowym, szeryf hrabstwa McHenry potwierdził, że Cayce Williams zarejestrowany jest jako morderca dzieci i przestępca seksualny pod adresem Crystal Lake i nie posiada osobowości prawnej.

Strach mieszkańców

Szeryf Bill Prim powiedział, że rozumie obawy mieszkańców związane z uwolnieniem Williamsa do społeczności. Chce zapewnić stałą kontrolę zarejestrowanego przestępcy seksualnego.

 

Źródło:

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl